Zwiastun Tainted Grail – cRPG w świecie legend arturiańskich

Avalon umiera. Król Artur nie żyje, a Rycerze Okrągłego Stołu zostali rozproszeni. Strażnicze Menhiry ochraniające ludzkość tracą swoją moc. Najlepsi i najmądrzejsi wojownicy wyruszyli w stronę Camelotu, by odnaleźć Graal i uratować krainę. Nigdy nie wrócili.

Zapowiedziany niedawno Tainted Grail (Splugawiony Graal) ma być turowym cRPG-iem osadzonym w klimacie mrocznego fantasy. Stoi za nim znane dotąd z gier planszowych polskie studio Awaken Realms (This War of Mine Board Game, Lords of Hellas, Nemesis, Etherfields).

Produkcja ma swoje korzenie w grze planszowej (pod tym samym tytułem), która została ufundowana na Kickstarterze w rekordowym czasie, zbierając pokaźną kwotę blisko 5 milionów funtów. Jest to absolutny sukces, na który składa się zarówno sam pomysł, jak i jego profesjonalne wykonanie ‒ od niesamowitej jakości rysunków, grafik konceptowych do klimatycznych kart i figurek.

Premiera Tainted Grail (gry cRPG) planowana jest na ten rok. Niewiele więcej jak dotąd wiadomo, natomiast intrygująca oprawa graficzna i koncept świata (wariacja na temat legend arturiańskich) zapowiadają ciekawy projekt z dużym potencjałem.

Jeśli zainteresowała Was zapowiedź, na Steamie znajdziecie dodatkowe zrzuty ekranu, natomiast na oficjalnej stronie Awaken Realms przeczytacie o świecie i mechanice gry planszowej.