Stasis – Izometryczny horror sci-fi

Kickstarter cały czas zaskakuje – po izometrycznych produkcjach z gatunku cRPG, przyszedł czas na sci-fi horror o formacie przygodówki – Stasis. Tytuł wyróżnia się z tłumu produkcji nie tylko przez surową, klimatyczną oprawę wizualną, ale również przez udział Marka Morgana w projekcie. Dodatkowo już teraz do pobrania jest wersja demonstracyjna.

Stasis to izometryczna przygodówka przeznaczona na Windows i OSX. Gra osadzona jest w dalekiej przyszłości, a jej akcja toczy się na wyludnionym statku kosmicznym. Główny bohater – John Maracheck – będzie zmuszony rozwiązać liczne tajemnice i zagadki, by ocalić swoją rodzinę. W trakcie przygody pozna efekty przerażających eksperymentów i nielegalnych badań.

W grze poprowadzisz bohatera za pomocą systemu point&click (wskaż i kliknij). John będzie musiał zbadać otaczające go środowisko, korzystając z różnej maści sprzętu, prowadzić interakcje z maszynerią komputerową i pozostałymi obywatelami statku kosmicznego.

Produkcja stara się ożywić dojrzałe, izometryczne gry przygodowe, łącząc ekscytujący fantastyczno-naukowy horror i wspaniałą grafikę z klasyczną rozgrywką.

Za ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny będzie doskonale znany na łamach Wortalu Mark Morgan, kompozytor muzyki do Planescape: Torment, Fallouta i nadchodzących kickstarterowych produkcji: Torment: Tides of Numenera i Wasteland 2.

Cechy gry:

  • Klasyczna mechanika gry przygodowej;
  • Ogromne obszary do eksploracji – liczne pomieszczenia pełne zagadek;
  • Zniewalająca historia fantastyczno-naukowa w bogatym, futurystycznym świecie;
  • Izometryczna, szczegółowa grafika 2D;
  • Różnorodne środowiska;
  • Dojrzała treść dla dojrzałych graczy.

Fabuła

John Maracheck budzi się z kriogenicznego snu na Groomlake, pozornie opuszczonym statku kosmicznym dryfującym poza jurysdykcją Ziemi, na ulegającej zniszczeniu orbicie wokół Neptuna.

Międzynarodowa korporacja Cayne Corporation odgrywała przez dziesięciolecia kluczową rolę w medycznym, technologicznym i naukowym rozwoju ludzkości. Groomlake należy do Cayne Corporation i pełni rolę sekretnej platformy dla przerażających eksperymentów i zakazanych badań naukowych.

John przeżywa okropny ból. Jego żona i córka zaginęły, a czas ucieka – Groomlake pogrąża się w skłębionych niebieskich chmurach metanu…

Inspirowana klasykami sc-fi, takimi jak Obcy, Event Horizon i Sunshine, gra Stasis osadzona jest w czasie splamionej moralności, w którym korporacyjny pościg za zyskiem wygrywa z interesem jednostek.

Demo

Wersja demonstracyjna została udostępniona do pobrania (1GB). Moje pierwsze wrażenia są pozytywne – klimatyczne intro z budzącą napięcie muzyką, surowa oprawa wizualna, tajemnicze głosy szepczące do nas przez system komunikacji i opuszczony statek czekający na eksplorację. Sprawdźcie sami!

Demo: http://www.stasisgame.com/getstasis/

Zwiastun

Strona KS: Stasis