Premiera rozszerzonej edycji Icewind Dale

Do cyfrowej dystrybucji trafił Icewind Dale: Enhanced Edition, rozbudowana wersja klasycznej gry cRPG rozgrywającej się w północnych zakątkach Zapomnianych Krain.

Produkcja, oprócz usprawnień dla komputerów osobistych (Windows i Mac) chwali się ponad 400 zaklęciami, wcześniej niedostępną w IWD1 rasą półorka oraz licznymi „zestawami” [ang. kits] klas. Przykładowo oprócz wyboru samego Paladyna, gracz będzie mógł zdecydować, czy ten będzie Inkwizytorem specjalizującym się w walce z magami, czy na przykład Łowcą Nieumarłych zyskującym przewagę w pojedynkach z truposzami.W produkcji zawarto również około trzech godzin wyciętych z oryginału zadań. W przeciwieństwie do rozszerzonej edycji Wrót Baldura, gdzie Beamdog dodawał również autorską treść (na przykład w postaci nowych towarzyszy), tutaj ustrzeżono się przed poważnymi ingerencjami w oryginalną kampanię.

Edycja rozszerzona zawiera w sobie również poprawki interfejsu, możliwość dostosowania typografii, grafiki w wysokiej rozdzielczości i Story Mode zastępujący łatwy poziom trudności (w wielkim skrócie, gracz zadaje znacznie wyższe obrażenia i nie może zginąć).

Podsumowując, ID: EE oferuje:
– 60 nowych przedmiotów;
– ponad 400 czarów i umiejętności (licząc już istniejące w kampanii);
– setki kombinacji klasowych, rasowych i „zestawów” specjalizacji;
– pięć odzyskanych zadań i pięć odzyskanych utworów muzycznych;
– nowy tryb „Story Mode”;
– ulepszony interfejs dziennika zadań;
– brak ekranów wczytywania;
– unowocześnione dodatki, jak np. możliwość wprowadzania notatek na mapie czy skalowania ekranu;
– w pełni funkcjonalny tryb dla wielu graczy na różnych platformach.Cena za odświeżoną produkcję wynosi 20 USD (w przeliczeniu na nasze, około 70 złotych). Warto zaznaczyć, że rozszerzona edycja dotyczy pierwszej części gry i dwóch dodatków: Serce Zimy i Trials of the Luremaster.

Grę można zakupić w sklepie internetowym GoG.com, na stronie Beamdog lub przez platformę Steam.