Paradox Interactive przejmuje Świat Mroku

Paradox Interactive ogłosiło przejęcie wydawnictwa White Wolf ‒ właściciela praw do Świata Mroku (w skład którego wchodzi m. in. Wampir: Maskarada i Wilkołak: Apokalipsa).

Wiadomość prawdopodobnie rozchmurzy wszystkich miłośników Wampira, którzy od lat czekali na tytuł na miarę Bloodlines ‒ niesamowicie klimatycznej produkcji Troiki z 2004 roku, w której wcielić mogliśmy się w przedstawiciela jednego z wampirzych rodów.

Pod szyldem Paradox Interactive wydawnictwo White Wolf działać będzie jako niezależna jednostka poświęcona rozwojowi zaniedbanego uniwersum.


Sam nie mogę się doczekać, choć styczność z settingiem miałem prawie wyłącznie za sprawą Bloodlines ‒ gry cRPG w klimacie gothic/punku, tematycznie eksplorującej zagadnienia moralności, zepsucia i nieśmiertelności. Pomijając angażujący system tworzenia postaci i interesującą, zbliżoną do serii Deus Ex rozgrywkę, tytuł Troiki zapamiętam też za sprawą niezwykle dobrej obsady aktorów.

Miejmy nadzieję, że Paradox obudzi potencjał licencji. Co ciekawe, Obsidian Entertainment (który współpracuje z Paradox przy Pillars of Eternity) już wyraził zainteresowanie nowym nabytkiem wydawcy.