Divinity: Grzech Pierworodny – Zwiastun bety, świat i magia

W ostatnich tygodniach Larian Studios rozpoczęło betę Divinity: Original Sin, przedstawiło światu odświeżony zwiastun produkcji oraz wdrożyło do gry mnóstwo zmian.

Mimo stosunkowo niewielkiego budżetu uzyskanego na drodze finansowania społecznościowego (zwłaszcza w porównaniu do Pillars of Eternity czy Torment: Tides of Numenera), produkcja nie zwalnia tempa.Przypomnijmy, że Divinity: Grzech Pierworodny będzie turową grą role playing rozgrywaną w świecie Rivellonu (podobnie jak inne tytuły z serii „Divinity”). Na początku stworzymy dwójkę bohaterów (kobietę oraz mężczyznę), wokół których toczyć będzie się fabuła produkcji. Kreator umożliwi nam wprowadzenie minimalnych zmian w wyglądzie i wybór współczynników oraz umiejętności. Gra nie posiada systemu klas, postacie możemy więc rozwijać według własnego uznania.

Świat gry jest zróżnicowany, interaktywny, tętni życiem i reaguje na poczynania graczy. Każdy przedmiot, który nie jest przytwierdzony gdzieś na stałe, można przesunąć, podnieść, zniszczyć, otworzyć, rzucić, użyć lub połączyć z czymś innym. Trzeba jednak zachować przy tym rozsądek. BN-owie reagują na twoje zachowania: nie będą patrzeć bezczynnie, gdy postanowisz coś ukraść, splądrować, zniszczyć lub np. uznasz, że chcesz zamordować człowieka, który wyraził się o tobie niepochlebnie. Postacie niezależne zapamiętują twoje czyny, każda z nich ma swoje nastawienie względem ciebie i wie, jaką cieszysz się reputacją. I tak np. jeśli będziesz źle traktować swoich pomocników, informacja o tym szybko rozniesie się po świecie…

za: divinityoriginalsin.com

Zwiastun otwarcia bety przedstawia fragmenty rozgrywki.

Bardzo obiecująco prezentuje się system magii bazujący na żywiołach. Posiadając w drużynie czaromiotacza, wykorzystamy elementy otoczenia i magii, by ujarzmić wrogów – co widać też na powyższym zwiastunie.

Kampania Divinity zaoferuje graczom możliwość przejścia kampanii w trybie kooperacji. Dodatkowo produkcja posiadać będzie zaawansowany edytor umożliwiający tworzenie własnych scenariuszy.

[UPDATE] Gra ukaże się 20 czerwca 2014 roku.

Jeżeli jesteście głodni informacji o Divinity, oficjalna strona zawiera naprawdę obszerny artykuł o świecie, walce, mechanice i rozgrywce: http://www.divinityoriginalsin.com/kickstart.php