Afterbomb Madness – polska postapokaliptyczna gra fabularna

Śledziliśmy Mike’a Pondsmitha w rozmyślaniach na temat Cyberpunku, aktywnie obserwowaliśmy crowdfunding Projektu: Eternity i zmagania Colina McComba z duchowym następcą Planescape: Torment, a dziś czas na mocny polski akcent. Rafał Olszak, wydawca i główny projektant postapokaliptycznej gry fabularnej Afterbomb Madness poprosił nas o support promocyjny i nie mogliśmy odmówić :)

źróło: afterbomb.pl

Amerykański sen na opak. Istny koszmar. Ziszczenie wszystkich lęków lat 50. XX wieku. Oto co spotkało USA, gdy sojusz obcych i komunistów zainicjował totalny konflikt atomowy, a potem rozpoczął inwazję. Jednak zagłada jest jak ciągnąca się latami, nieuleczalna gangrena. Stany Zjednoczone przypominają tkankę, która rozpaczliwie walczy o przetrwanie, ale nieubłaganie przegrywa z postępującą martwicą.

Zmagania te trwają już blisko 150 lat, jakkolwiek wciąż jeszcze istnieją ogniska oporu, odpierające ataki Skalanych ciemną materią komunistów i walczących o przestrzeń życiową istot z innego wymiaru. Gehenna ciągnie się bez końca. A tobie przyszło żyć właśnie teraz – gdy Ziemia przypomina jądrowy poligon, flora i fauna zdają się być dekoracją horroru, a ludzkość cofnęła się do czasów plemiennych. Czy jesteś w stanie to znieść? Czy zdołasz znacząco wesprzeć USA w walce o przetrwanie? Przekonajmy się…

AFTERBOMB MADNESS to groteskowa gra fabularna oparta na kultowych motywach postapokaliptycznych, w której gracze wcielają się w Amerykanów, żyjących w czasie III Wojny Światowej. Nadrzędnym celem rozgrywki jest przetrwanie w potwornych realiach zrujnowanego świata. Jednak aby móc tego dokonać, postacie – ambitni śmiałkowie silnie zdeterminowani by działać – będą musieli szukać sprzymierzeńców, wspierać różne społeczności i organizacje. Pasywność jest jak równia pochyła – prowadzi w prostej linii do upadku, odczłowieczenia i ponurej akceptacji eutanazji, jaką aplikują Ameryce obcy i komuniści. Chwyć więc kostuchy w garść i rozpocznij rozgrywkę, by zwyciężać!

O czym jest gra Afterbomb Madness?

Na skutek konfliktu z wykorzystaniem broni jądrowej, zapoczątkowanego przez istoty z innego wymiaru oraz komunistów, Ziemia stała się areną dla nowego gatunku ludzi: czerpiących z resztek zniszczonej cywilizacji, starających się przetrwać i przystosować do ekstremalnych warunków. Mimo upływu długich lat, nadal trwa III Wojna Światowa oraz sowiecka inwazja na USA z wykorzystaniem tuneli hiperprzestrzennych. Obcy zerwali sojusz militarny i usiłują zgładzić rasę ludzką. Na terenie Ameryki północnej grasują rządne władzy i pragnące zuniformizować egzystencję ocalałych organizacje społeczne, polityczne i religijne.

OD AUTORÓW:

Każda gra przynajmniej trochę udaje rzeczywistość. Wszystkie systemy robią to na własny sposób. AFTERBOMB MADNESS w ramach konwencji groteski, ostentacyjnie zgrywa się ze świata przedstawianego, ale i tego, w którym żyjemy, aby dostarczyć graczom rozrywki z charakterystycznym sznytem. Wszystkie elementy podręcznika zostały podporządkowane tej idei. Uważamy, że groteska to coś w rodzaju gabinetu osobliwości. Trzymasz w rękach jakby bilet wstępu. Czy skorzystasz i będziesz się dobrze bawił – zależy tylko do ciebie. Kluczem jest odpowiednie nastawienie: bez zadęcia, z zaciekawieniem jak podczas podróży, w którą rusza się z zamiarem poznania czegoś innego, a nie po to, by podbijać i za wszelką cenę wywieszać własną flagę.
Życzymy przyjemnej lektury
Rafał Olszak, Filip Nowicki, Marek Kukla

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie AfterBomb Madness.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz