Afterbomb Madness – polska postapokaliptyczna gra fabularna

[av_textblock size=” font_color=” color=” custom_class=” av_uid=’av-cbu1ss’] Śledziliśmy Mike’a Pondsmitha w rozmyślaniach na temat Cyberpunku, aktywnie obserwowaliśmy crowdfunding Projektu: Eternity i zmagania Colina McComba z duchowym następcą Planescape: Torment, a dziś czas na mocny polski akcent. Rafał Olszak, wydawca i główny projektant postapokaliptycznej gry fabularnej Afterbomb Madness poprosił nas o support promocyjny i nie mogliśmy odmówić :)

źróło: afterbomb.pl

Amerykański sen na opak. Istny koszmar. Ziszczenie wszystkich lęków lat 50. XX wieku. Oto co spotkało USA, gdy sojusz obcych i komunistów zainicjował totalny konflikt atomowy, a potem rozpoczął inwazję. Jednak zagłada jest jak ciągnąca się latami, nieuleczalna gangrena. Stany Zjednoczone przypominają tkankę, która rozpaczliwie walczy o przetrwanie, ale nieubłaganie przegrywa z postępującą martwicą.

Zmagania te trwają już blisko 150 lat, jakkolwiek wciąż jeszcze istnieją ogniska oporu, odpierające ataki Skalanych ciemną materią komunistów i walczących o przestrzeń życiową istot z innego wymiaru. Gehenna ciągnie się bez końca. A tobie przyszło żyć właśnie teraz – gdy Ziemia przypomina jądrowy poligon, flora i fauna zdają się być dekoracją horroru, a ludzkość cofnęła się do czasów plemiennych. Czy jesteś w stanie to znieść? Czy zdołasz znacząco wesprzeć USA w walce o przetrwanie? Przekonajmy się…

[/av_textblock] [av_one_third first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=” av_uid=’av-bhwdi4′] [av_image src=’https://grimuar.pl/wp-content/uploads/2017/03/0084_1823-212×300.jpg’ attachment=’1902′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ custom_class=” av_uid=’av-8r5ujg’][/av_image] [/av_one_third] [av_two_third min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=” av_uid=’av-7g9yng’] [av_textblock size=” font_color=” color=” custom_class=” av_uid=’av-5d04n0′] AFTERBOMB MADNESS to groteskowa gra fabularna oparta na kultowych motywach postapokaliptycznych, w której gracze wcielają się w Amerykanów, żyjących w czasie III Wojny Światowej. Nadrzędnym celem rozgrywki jest przetrwanie w potwornych realiach zrujnowanego świata. Jednak aby móc tego dokonać, postacie – ambitni śmiałkowie silnie zdeterminowani by działać – będą musieli szukać sprzymierzeńców, wspierać różne społeczności i organizacje. Pasywność jest jak równia pochyła – prowadzi w prostej linii do upadku, odczłowieczenia i ponurej akceptacji eutanazji, jaką aplikują Ameryce obcy i komuniści. Chwyć więc kostuchy w garść i rozpocznij rozgrywkę, by zwyciężać!
[/av_textblock] [/av_two_third][av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=” av_uid=’av-e8q98′] [av_textblock size=” font_color=” color=” custom_class=” av_uid=’av-319aos’]

O czym jest gra Afterbomb Madness?

Na skutek konfliktu z wykorzystaniem broni jądrowej, zapoczątkowanego przez istoty z innego wymiaru oraz komunistów, Ziemia stała się areną dla nowego gatunku ludzi: czerpiących z resztek zniszczonej cywilizacji, starających się przetrwać i przystosować do ekstremalnych warunków. Mimo upływu długich lat, nadal trwa III Wojna Światowa oraz sowiecka inwazja na USA z wykorzystaniem tuneli hiperprzestrzennych. Obcy zerwali sojusz militarny i usiłują zgładzić rasę ludzką. Na terenie Ameryki północnej grasują rządne władzy i pragnące zuniformizować egzystencję ocalałych organizacje społeczne, polityczne i religijne.

OD AUTORÓW:

Każda gra przynajmniej trochę udaje rzeczywistość. Wszystkie systemy robią to na własny sposób. AFTERBOMB MADNESS w ramach konwencji groteski, ostentacyjnie zgrywa się ze świata przedstawianego, ale i tego, w którym żyjemy, aby dostarczyć graczom rozrywki z charakterystycznym sznytem. Wszystkie elementy podręcznika zostały podporządkowane tej idei. Uważamy, że groteska to coś w rodzaju gabinetu osobliwości. Trzymasz w rękach jakby bilet wstępu. Czy skorzystasz i będziesz się dobrze bawił – zależy tylko do ciebie. Kluczem jest odpowiednie nastawienie: bez zadęcia, z zaciekawieniem jak podczas podróży, w którą rusza się z zamiarem poznania czegoś innego, a nie po to, by podbijać i za wszelką cenę wywieszać własną flagę.
Życzymy przyjemnej lektury
Rafał Olszak, Filip Nowicki, Marek Kukla

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie AfterBomb Madness.
[/av_textblock] [/av_one_full]