7 lat Udręki minęło jak jeden dzień

Grimuar Sferowca obchodzi dzisiaj siódme urodziny – chcemy z tego tytułu podziękować wszystkim czytelnikom, bez których nie byłoby nas tyle lat oraz zaprosić was do udziału w nowym projekcie!


Musiałbym być szalony wierząc, że mały projekt strony internetowej sprzed dobrych siedmiu lat tak bardzo podrośnie, że znajdą się ludzie chcący go współtworzyć i czytelnicy mobilizujący nas do dalszej pracy. Kurcze, chyba jestem szalony!

Pięknie dziękujemy wam za to, że nas czytacie, że od czasu do czasu napiszecie maila, skomentujecie artykuł lub dacie znak życia na forum. Każdy taki mikro-element działalności naprawdę nas motywuje.

 

20 lat w Sferach

Korzystając z urodzinowego nastroju, przypominamy, że 2014 to rok, w którym sferowcom z pewnością nie zabraknie okazji do świętowania – Planescape: Torment kończy właśnie 15 lat, zaś sam setting Planescape obchodzi już 20-lecie istnienia. Aby uczcić tę okazję, przygotowaliśmy dla was kilka niespodzianek. Pierwsza z nich to projekt z pogranicza fanfiction, do udziału w którym chcemy was serdecznie zaprosić.

Grimuar to księga, na której kartach zapisały się losy istot z najodleglejszych zakątków Wieloświata. Z okazji okrągłych urodzin settingu Planescape postanowiliśmy zebrać część tych historii i stworzyć kolekcję doświadczeń i przygód, jakie my sami, nasze postacie lub stworzeni przez nas bohaterowie literaccy przeżyliśmy w Sferach w ciągu ostatnich 20 lat.


Limbo – sfera czystego chaosu [autorstwa Michaela Malkina]


W nowym dziale, który wkrótce pojawi się na stronie, będziemy sukcesywnie zamieszczać najróżniejsze głosy ze wszystkich planów egzystencji – znajdą się wśród nich pełnowymiarowe historie, strzępki opowieści, kartki wyrwane z kronik, wspomnienia, plotki, wiersze itd. Przyjmujemy jedynie jedną wytyczną: każdy tekst musi być w jakiś sposób związany z konkretnym planem – tak, by dało się go przyporządkować do odpowiedniego poddziału na stronie.

Więcej o projekcie wkrótce, ale już teraz wszyscy sferowcy i obieżysferzy, którzy chcieliby dołożyć do niego własną cegiełkę mogą nadsyłać swoje teksty lub pytania na adres corpselight@grimuar.pl

Mamy nadzieję, że projekt pomoże nieco odkurzyć literacki potencjał settingu i stanie się naszym podziękowaniem za to, że PS otworzył przed nami drzwi do tylu niezwykłych miejsc i doświadczeń.

 

Symbole

A tu bonus w postaci trójwymiarowej Runy Udręki oraz Symbolu Deionarry, nad którymi trwają prace na zapleczu (mało powiedzieć, są na tym świecie szaleńcy, którzy próbują go właśnie ożywić za pomocą drukarki 3D, ale o tym być może niebawem!)

[av_gallery ids=’1892,1893,1895′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’medium’ columns=’3′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ custom_class=” av_uid=’av-22cv75′]