Premiera Underrail ‒ dystopijnego cRPG Stygian Software

18 grudnia na platformach cyfrowej dystrybucji (Steam i Good Old Games) zadebiutował klasyczny cRPG inspirowany klasykami takimi jak Fallout, Arcanum czy System Shock 2.

Underrail to nastawiona na eksplorację i walkę izometryczna gra indie, której fabuła toczy się w odległej przyszłości. W dystopijnym świecie studia Stygian Software życie na powierzchni Ziemi stało się niemożliwe, a ocalałe resztki ludzkości walczą o przetrwanie w rozległych systemach podziemnych stacji metra, które są ostatnim bastionem umierającej cywilizacji.

Gracz wciela się w jednego z mieszkańców stacji. Nasz protagonista znajdzie się w centrum konfliktu frakcji, które usiłują przetrwać w ciężkim podziemnych środowisku. Według zapowiedzi twórców Underrail posiada bardzo głęboki system personalizacji postaci; bohater będzie mógł wybrać dopasować statystyki, umiejętności, perki i szeroki asortyment przedmiotów.Potyczki w Underrail rozgrywają się w systemie turowym, w którym protagonista będzie mógł korzystać z szerokiej gamy różnorodnych przedmiotów, broni, tarcz energetycznych czy unikalnych umiejętności. Zwiedzimy potężne podziemne struktury, miasta, opuszczone budynki i systemy jaskiń.

Produkcja dostępna jest na platformach GOG (12.29 €) i Steam (13.39 €), gdzie jak na razie zbiera bardzo pozytywne recenzje (420+) przy stosunkowo niewielu negatywnych (30+).