Chris Avellone na Digital Dragons

Jak donosi portal IndieWorld, Chris Avellone (dyrektor kreatywny Obsidian Entertainment) pojawi się na konferencji Digital Dragons, która odbędzie się w Krakowie w dniach 8-9 maja 2015 r.

Na stronie Digital Dragons możecie poznać więcej szczegółów na temat samej konferencji:

Digital Dragons jest jedną z największych konferencji branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowanych do przedstawicieli branży cyfrowej rozrywki. Głównym organizatorem konferencji jest Krakowski Park Technologiczny (KPT).

Misją Digital Dragons jest szeroka promocja polskiego sektora gier, jednego z najbardziej intensywnie rozwijających się sektorów branży cyfrowej rozrywki. Głównym celem jest stworzenie platformy współpracy dla Business to Business (B2B) oraz Business do Academia (B2A) w branży. Dzięki obecności ogromnej liczby wydawców, producentów, funduszy venture capital, a także przedstawicieli mediów, Digital Dragons jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, rekrutacji pracowników, a także promocji swoich produktów.

Informacje o pierwszych prelegentach konferencji znalazły się na portalu IndieWorld. Oprócz Chrisa, gośćmi Cyfrowych Smoków będą również inne osobistości świata gier, jak programista Naughty Dog Jason Gregory, Aurelien Palase z Ubisoft Entertainment czy Susan O’Connor (pracowała m.in. przy Bioshock i Tomb Raider).

To tylko potwierdza rosnące znacznie Polski na rynku gier komputerowych. Nie tylko tworzymy wysokiej klasy produkcje, jak szeroko znany Wiedźmin, ale coraz częściej przedstawiamy światu oryginalne i ciekawe koncepcje o ambitnej tematyce.

Chociaż z reguły nie informujemy o tego typu produkcjach, świetnym przykładem dojrzałego podejścia do tematu jest niedawno wydane „This War of Mine”, polskiego 11BitStudios.


This War of Mine prezentuje niespotykane dotąd spojrzenie na temat wojny. Po raz pierwszy wcielasz się nie w żołnierzy, a cywili starających się przetrwać w oblężonym mieście. Za dnia snajperzy uniemożliwiają opuszczenie schronienia, dzięki czemu możesz zadbać o ludzi i swoją kryjówkę. W nocy przeczesujesz pobliskie lokacje w nadziei na znalezienie przedmiotów, które zwiększą Twoje szanse na przetrwanie.

Podejmuj decyzje na krawędzi życia i śmierci. Chroń wszystkich lub poświęć kogoś w imię większego dobra. Podczas wojny nie ma dobrych i złych decyzji – jest tylko chęć przetrwania. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej. [oficjalny opis]