Torment – Towarzysze, czwarty Meander, nowe dodatki, GOG

W sobotę liczba osób, które wsparły projekt, przekroczyła 54 000, w związku z czym Labirynt wzbogacił się o kolejny Meander. Dzisiaj, po zsumowaniu środków z PayPala (ponad 50 000 dolarów) i Kickstartera, inXile ogłosiło, że projekt osiągnął cel 3,1 mln, dla którego nagrodą był trzeci kult.

W dziesiątej aktualizacji pisarka i scenarzystka Mur Lafferty opowiada o towarzyszach, zaś Kevin przedstawia kilka technicznych nowinek.

Transkrypt

Kiedy twoja postać cierpi, przelewa swój ból na tych, którzy ją otaczają. Kiedy towarzysz zacznie rozumieć, że jest dla ciebie po części naczyniem, w którym przechowujesz cierpienie, może zareagować na wiele sposobów. Może przybrać postawę męczennika i chłonąć wciąż więcej i więcej. Może nawet uznać, że w jakiś sposób zasłużył na udrękę, albo że sam ją na siebie sprowadził. Istnieje też jednak szansa, że po prostu przestanie ci ufać i w końcu obróci się przeciwko tobie ‒ kto chciałby zadawać się z kimś, przez kogo stale cierpi? Być może uznasz, że nie chcesz niszczyć cudzego życia i postanowisz wędrować samotnie. Ale to mało prawdopodobne, przecież każdy lubi towarzyszy.

Twoje decyzje i uzależnione od twoich czynów kolory nurtów będą miały wpływ na rozwój twoich towarzyszy. Jeśli pielęgnujesz w sobie nurt indygo, któremu przyświeca idea sprawiedliwości, możesz napotkać problemy z przekonaniem do siebie pierwszej, wyrachowanej i nieufnej towarzyszki. Większość potencjalnych kompanów to ludzie złamani życiem. Możesz próbować ich naprawić, albo jedynie wykorzystać ich cechy i zdolności do własnych celów.

Materialne dodatki dostępne dla poziomów 45 USD i wzwyż

Do tej pory dodatki materialne (koszulki, plakaty, figurki itd.) dostępne były wyłącznie dla osób decydujących się na pudełkową wersję gry. Od dziś może je zakupić każdy, kto wpłacił 45 dolarów lub więcej. Do zamówienia należy doliczyć 10 dolarów za przesyłkę do Polski. Obowiązuje limit 5 dodatków na osobę ‒ w przypadku większych zamówień należy się uprzednio skontaktować z zespołem za pomocą PM.

Dodatki materialne, które można dokupić osobno:

● kompilacja nowel w wersji drukowanej (po angielsku) ‒ 40 USD,
● koszulki i plakaty wyłącznie dla donatorów (wzory przykładowe, rozmiary S-XXL) ‒ 25 USD/szt.,
● numerowane, podpisane figurki przedstawiające Pierwszego Odrzuconego stworzone przez Imaginerick ‒ 1200 USD (wersja surowa), 1800 USD (wersja malowana).

Dla wszystkich, którzy wsparli projekt, a nie chcą poszerzać zamówienia za pomocą Kickstartera, w przyszłości otwarty zostanie specjalny sklepik online z cyfrowymi i materialnymi dodatkami. Jego zasoby dostępne będą również dla osób, które wpłaciły mniej niż 45 dolarów.

Good Old Games

Kevin potwierdził dziś również, że Torment (a także Wasteland 2) dostępny będzie na rodzimej platformie GOG.com. Za pośrednictwem serwisu można będzie odebrać swoją cyfrową wersję gry bez DRM.