Torment – Ostatnia doba KS, kolejna porcja dodatków i animowane Klify Sagusa

Do zakończenia kampanii na Kickstarterze pozostało 25 godzin. Tylko w ciągu wczorajszego dnia projekt zyskał 2500 nowych donatorów i zainkasował kolejne 150 000 dolarów. Czy Tormentowi uda się zebrać ponad 4 miliony i zostać kickstarterowym rekordzistą w kategorii gier komputerowych? Biorąc pod uwagę dzisiejsze wyniki, ekipa inXile ma prawo być dobrej myśli.

Osiągnięty przed kilkoma godzinami cel 3,75 miliona oznacza pojawienie się Galerii Uwięzionych Odbić, pogłębienie roli towarzyszy i wprowadzenie związanych z nimi specjalnych zadań, jak również dodanie nowego obszaru, do którego dostać się będzie można przez Labirynt Porzuconego.

Przy okazji, ten ostatni powiększył się dziś (choć to słowo niezbyt dobrze oddaje charakter zmiany) o kolejny, dziewiąty już Meander.

Następny próg finansowy to 16 Dziedzictw, Oaza M’ra Jolios i więcej muzyki Marka Morgana.

Jutro (5 kwietnia), ok. 23:30 czasu polskiego rozpocznie się streaming na żywo z imprezy wieńczącej kampanię. Oglądać go będzie można na kanale inXile w serwisie Twitch. Oprócz stałych pracowników studia, udział zapowiedziało także kilkoro gości, w tym Colin McComb, Monte Cook i Shanna Germain (główna edytorka settingu Numenera).

Animowane Klify Sagusa

Podobnie jak Rozkwit, również Klify Sagusa doczekały się swojej testowej animacji w jakości HD. W tle możemy posłuchać nowego utworu Marka Morgana skomponowanego specjalnie dla tej lokacji.

 

Nowe dodatki

Oto ostatnia porcja dodatków ‒ rzeczy wprowadzone na życzenie fanów:

Dostęp do wersji beta Wasteland ‒ 20 USD: wymagany zakup gry (W2 dostępny jest na niektórych poziomach nagród oraz jako odrębny dodatek; oczywiście liczą się też kopie zamówione podczas kampanii W2 na Kickstarterze lub w sklepie inXile).

Ścieżka dźwiękowa Wasteland 2 w wersji cyfrowej ‒ 8 USD: 40-minutowy album autorstwa Marka Morgana; zostanie udostępniony donatorom T:ToN w tym samym czasie, co osobom, które zamówiły go podczas kampanii W2 na KS.

Album grafik koncepcyjnych z Wasteland 2 w wersji cyfrowej ‒ 8 USD: zbiór grafik autorstwa Andree WallinaNilsa Hamma i Changa Yuana; zostanie udostępniony donatorom T:ToN w tym samym czasie, co osobom, które zamówiły go podczas kampanii W2 na KS.

Sygnowane wydanie kolekcjonerskie Wasteland 2 ‒ 250 USD: specjalna kolekcjonerska edycja pudełkowego W2 z autografami twórców, w tym Briana Fargo, Chrisa Avellone i Colina McComba. Zawiera płócienną mapę, poradnik, cyfrową ścieżkę dźwiękową, cyfrowy album grafik, miniaturkę, plakietkę i dostęp do wersji beta. Wysyłka do Polski: 20 USD.

Limitowana, podpisana kopia wybranej grafiki koncepcyjnej  (jedna na osobę) ‒ 750 USD: dotychczas dostępna wyłącznie na poziomach 1000 USD i wyższych, teraz również jako odrębny dodatek. Do wyboru (jak na razie) „The Ascension of Kex-Lianish” i „Dust and Water” autorstwa Andree Wallina. Wydruk wysokiej jakości o szacowanych wymiarach ok. 82 x 36 cm, bez ramy.

 

Colin odpowiada na pytania…

Colin szykuje się właśnie do wylotu do Kalifornii na jutrzejsze przyjęcie, jednak znalazł kilka chwil, żeby odpowiedzieć na pytania fanów:

…i ponownie przeprasza za Elfy

Poniżej kolejne szczere wyrazy skruchy za Kompletną Księgę Elfów:

 

Kampania na finiszu

Zachęcamy was do odwiedzenia bloga Torment: Tides of Numenera, który prowadzimy niemal od początku kampanii w porozumieniu z inXile Entertainment. Znajdziecie tam informacje o poziomach nagród oraz dodatkach, które możecie otrzymać za wsparcie kickstartera [przyp. Darnath]