„Dialog Tags” – trzypoziomowy mod dialogowy do Planescape: Torment

Planescape: Torment został wzbogacony o nieoficjalny mod upodabniający system dialogowy do formatu znanego z gier Pillars of Eternity czy Pathfinder: Kingmaker. „Dialog Tags” dodaje do opcji dialogowych informację na temat modyfikatorów cechy, charakteru lub umiejętności, na które wpłynie wybrana wypowiedź. Autor – Aquadrizzt – opublikował rozszerzenie na platformie github.

Jak to działa?

Podczas instalacji modyfikacji wybieramy jeden z trzech typów podpowiedzi dialogowych, które zostaną zaimplementowane do gry:

  • Niejasny (ang. Vague) – wybory przedstawione są w sposób opisowy, określający np. czy dane działanie jest „etyczne” (w przypadku akcji chaotycznych i praworządnych) lub „moralne” (dla opcji złych i dobrych)
  • Informacyjny (ang. Informative) – dialogi opisują akcje jako praworządne/chaotyczne lub dobre czy złe
  • Precyzyjny (ang. Precise) – format jest podobny do informacyjnego, z tą różnicą, że wyświetla się dokładny modyfikator punktowy (np. praworządny +3)

Mod jest dostępny w języku angielskim, polskim (tłumaczenie użytkownika memory z forum Beamdog), rosyjskim (tłumaczenie: arkie) i portugalskim brazylijskim (tłumaczenie: felipefpl). Pliki można pobrać pod tym adresem.

Po pobraniu modyfikacji należy przenieść zawarte w paczce pliki do folderu z grą oraz uruchomić plik SetUp–DialogTags.exe. 

Źródło: forum Beamdog