Mod dialogowy do Planescape: Torment – odkryj dialogi Udręki w nowym wydaniu

Pewien czas temu na naszym discordzie omawialiśmy wyższą użyteczność bocznego panelu dialogowego w grach cRPG. Przedstawicielami tej formy prezentacji informacji są gry takie jak Shadowrun i Disco Elysium.

Chwilę później, za sprawą inicjatywy naszego użytkownika szefa, powstała modyfikacja umożliwiająca wyświetlanie dialogów w panelu bocznym. Do projektu dołączył również FallDamage312. Owocem współpracy tej dwójki jest mod dialogowy, który możecie zainstalować w rozszerzonej edycji Planescape: Torment.

Instalacja moda

  1. Przed pobraniem modyfikacji upewnijcie się, że macie już zainstalowany mod dodający portrety do dialogów, który znajdziecie pod tym adresem
  2. Plik instalacyjny możecie pobrać za pomocą tego odnośnika – zapoznajcie się z plikiem readme
    • zaleca się instalację modyfikacji w odpowiedniej kolejności, zaczynając od portretów, następnie dodając mod dialogowy, a dopiero później instalując inne potencjalne łatki, takie jak Unfinished Business, Dialog Tags czy A7-LevelUpTweaks
  3. Pobrane pliki należy następnie wgrać do głównego folderu z grą
  4. Klikamy na Setup-SideDialogueBox i przechodzimy przez proces instalacji

Modyfikacja działa z nową grą, jak również z już rozpoczętymi rozgrywkami. Przed instalacją moda zalecamy zrobić kopie zapasowe aktualnej rozgrywki (zapisy stanów gry).

Autorów modyfikacji znajdziecie na naszym discordzie.

Twórcy modyfikacji pracowali również nad zmianą wyglądu ekwipunku. Efekty ich działań możecie obejrzeć na poniższym filmie. Prace nad tym modem są aktualnie wstrzymane.

Listę modyfikacji Planescape: Torment znajdziecie w tym artykule.