Pierwszy alfa test Torment: Tides of Numenera już dostępny

Po ponad 15 latach marzenie o tytule zbliżonym tematycznie i merytorycznie do Planescape: Torment powoli się spełnia. Właśnie ruszyła wersja alfa systemu, która zawiera krótką sekwencję wprowadzającą (ok. 10-15 minut).

Cała sekwencja testowa dotyczy wyłącznie skryptowanych interakcji i mechaniki dialogu, jednocześnie wprowadzając graczy w dość rozbudowany system konwersacji. Oprócz skromnej zawartości wizualnej w tle usłyszymy znajomego kompozytora – Marka Morgana.

Dostęp do wersji Alfa możliwy jest z pozycji strony donatorów, dla osób, które wsparły projekt na konkretną kwotę (w zależności od poziomu nagród). Wystarczy wygenerować i aktywować klucz do platformy Steam.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wersje Alfa (obecna to A0) będą poświęcone niewielkim fragmentom rozgrywki, począwszy od dialogów po eksplorację. Celem testów jest sprawdzenie kompatybilności, usunięcie błędów i zgromadzenie feedbacku graczy. Na grywalną i dłuższą wersję Torment: Tides of Numenera będziemy musieli poczekać do wersji beta.

Alfa test zgodnie z informacjami zawartymi w FAQ nie jest objęty umowami NDA. Część sekwencji wprowadzającej jest w języku polskim (można to ustawić w opcjach gry), a za początkowe tłumaczenie odpowiada nasza redakcja (choć, oczywiście, ostateczny obraz tłumaczenia nie będzie od nas zależny).

Uwaga: krótkie streszczenie sekwencji intro

Zaprezentowany fragment rozgrywki to pierwsza scena Torment: Tides of Numenera. Rozpoczyna się ona od długiego upadku, który – dzięki odpowiednim wyborom – zakończy się pomyślnie we wnętrzu tajemniczej budowli o ruchomych podłogach. Poprzez interakcje ze znajdującymi się tam przedmiotami gracz aktywuje wspomnienia bohatera, ustalając przebieg rozgrywającym się w nich wydarzeń wedle własnej intuicji i preferencji. Pod koniec sceny postać stanie naprzeciwko lustra, w którym ujrzy tłum swoich sobowtórów. Zadecyduje wówczas, czy będzie kontynuować ich los, czy też wybierze własną ścieżkę. W ten fabularyzowany sposób gracz określi później poziom statystyk oraz Typ, Opis i Specjalizację postaci Ostatniego Porzuconego.

Zachęcamy was do dzielenia się wrażeniami z alfa testów oraz do zadawania pytań.