Pillars of Eternity – Woedica i Galawain, karta postaci, Cean Gúla, engwityjskie ruiny i zbiór wieści

W 70. aktualizacji Filarów Wieczności przyjrzymy się Wygnanej Królowej Woedice, Galawainowi ‒ patronowi łowów oraz istocie zwanej Cean Gúla, jak również zobaczymy kartę postaci i starożytne engiwtyjskie ruiny.


Na podstawie: New Year Project Update

Informacje dla donatorów

Na początek przypomnienie dla wszystkich osób, które wsparły nas na Kickstarterze: jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie zalogujcie się na Portalu Donatorów i ukończcie proces składania zamówienia. Jeżeli tego nie zrobicie, nie będziemy w stanie wysłać wam nagród ‒ nawet tych elektronicznych.

Szczegółowy opis składania zamówienia: Portal Donatorów (Poradnik)

W razie problemów, możecie skontaktować się z obsługą Obsidian Entertainment [support@obsidian.net]. Wszelkie wątpliwości można rozwiązać również na naszym forum dyskusyjnym [przyp. redakcja].

 

Obszary

Jak pewnie wiecie, naszym ostatnim kamieniem milowym było zakończenie prac nad Ścieżkami Od Nuy (nasz mega-loch). Muszę przyznać, że wygląda fantastycznie. Obecnie nasz zespół ds. obszarów pracuje nad drugim wielkim miastem, Bliźniaczymi Wiązami i póki co wygląda to równie dobrze. Zresztą, zobaczcie sami.


Starożytne engwityjskie ruiny niedaleko Bliźniaczych Wiązów (wyższa rozdzielczość)


Bez wdawania się w niepotrzebne szczegóły: projektanci obszarów pracują nad zakończeniem gry i wszystko naprawdę zaczyna nabierać kształtu. Obszar na powyższym obrazku doskonale się nadaje, aby urządzić na nim wielką rozróbę, nieprawdaż?

 

Postacie

Nasz zespół ds. postaci cały czas pracuje nad nowymi stworzeniami i wyposażeniem. Skończyliśmy już projektowanie niemal wszystkich najbardziej priorytetowych stworów. Niedługo rozpoczniemy pracę nad drugoplanowymi istotami i wariantami wyposażenia.

Jednym ze stworzeń, które ostatnio ukończyliśmy, jest Cean Gúla. Ta podobna nieco do banshee nieumarła istota to w rzeczywistości duch kobiety, którą spotkała szczególnie tragiczna śmierć.


Porównanie renderu i szkicu Cean Gúla.


 

Interfejs

Większa część naszego interfejsu została już albo zaimplementowana, albo prowizorycznie doprowadzona do poziomu Alfa. Fragment UI, który chcemy wam dzisiaj zaprezentować to karta postaci, przedstawiająca informacje na temat drużyny i bohatera. Znajdziecie na niej mnóstwo interesujących detali, włączając w to statystyki, reputację wśród frakcji Eternity czy atrybuty postaci.


Karta postaci zawiera wiele użytecznych statystyk bohatera i drużyny (wyższa rozdzielczość)


 

Funkcjonalność

Nowe funkcjonalności implementowaliśmy do gry dość regularnie.

Całkiem niedawno zaczęliśmy używać wersji 4.3 silnika Unity, i chociaż pozornie nie wydaje się to dużą zmianą, aktualizacja dostarczyła nam kilku długo oczekiwanych opcji ‒ na przykład adnotacji do animacji. Możemy teraz przywoływać efekty dźwiękowe, bazując na konkretnych klatkach animacji. Dzięki temu usłyszymy w grze kroki postaci.

Wdrożyliśmy do silnika gry większość czarów i umiejętności. Josh zaczął je oceniać i wystosował prośby o zmiany mające na celu zrównoważenie rozgrywki. Wprowadzaniem modyfikacji zajmuje się głównie Tim [Cain].

O dziwo, najbardziej zainteresowała mnie jedna z naszych pomniejszych funkcjonalności. Udało nam się niedawno opracować system tworzenia własnych formacji drużynowych i mam duży ubaw testując go w praktyce.

 

Koncepty

Zastanawialiście się, jak wyglądają bogowie w Pillars of Eternity? Już nie musicie.


Bóstwa panteonu Eternity: Galawain i Woedica (wyższa rozdzielczość)


Woedica posiada wiele imion: mówią na nią „Wygnana Królowa”, „Spalona Królowa”, „Dusicielka”, „Spoiwo Przyrzeczeń” [ang. Oathbinder]. Jej domeny to sprawiedliwość, prawo, przysięgi oraz obietnice, (prawowita) władza, hierarchia, pamięć i zemsta.

Kapłanki Wygnanej Królowej służą jako jurystki i sędziny w miasteczkach i zurbanizowanych ośrodkach. Najbardziej ambitne wśród nich zostają doradczyniami królów i lordów. Są szczególnie ważne dla Imperium Aedyru, gdzie według tradycji zawarcie jakiegokolwiek kontraktu biznesowego wymaga ich zgody. Czciciele Wygnanej Królowej należą zwykle do wyższych klas, jednak każdy, kto miłuje tradycję i z rozrzewnieniem wspomina minione dzieje znajdzie w jej ramionach spokój i ukojenie.

„Gdy Woedica odzyska utracony tron” to popularne powiedzenie pośród jej wyznawców. Nawiązuje ono do utopijnej przyszłości, w której społeczeństwo będzie powtórnie należycie rządzone, a Królowa powróci, by objąć prawowitą władzę nad bogami.

Galawain to patron łowów w każdej postaci, czczony przez istoty głodne życia i przygód. Jego wyznawcami zostają pionierzy, poszukiwacze skarbów, odkrywcy, a nawet uczeni, z których wielu nosi na szyi lub nadgarstku wyrzeźbiony symbol psiego czerepu [HE-MAN! ‒ przyp. red. :D]. Galawain to również opiekun dzikiej, nieokiełznanej przyrody, w której polowanie przybiera najczystszą formę ‒ codziennej batalii o przetrwanie.

To już wszystko w tej aktualizacji. Pamiętajcie, że swoje opinie możecie wyrazić również na oficjalnym forum Obsidian Entertainment.