Abydon

Bóg rzemiosła i kuźni, patron Rycerzy Tygla. Wyznawcy Abydona powinni ciężko pracować, doceniać cudzą pracę i nauczać innych swojego fachu.


Codzienne koronki o dokładności i wydajności

  1. Wszelkie błędy można przekuć w nauczki. Abydon odbudował się ze szczątków. Każda przeszkoda jest do pokonania, nawet śmierć, jeśli dusza jest zdeterminowana.
  2. Pracuj ciężko, pracuj dobrze – Abydon wymaga jedynie uczciwej pracy i szczerej służby. Wszelkie błędy można przekuć, jeśli zamiary masz czyste.
  3. Wszelką niewiedzę można przekuć w wiedzę. Wyszlifuj umiejętności i staraj się jak najlepiej wykonać powierzone ci zadanie. Nie ubliżaj swemu nauczycielowi, pozostając na zawsze uczniem.
  4. Każde pokolenie musi wykuć swoich następców. Podziel się swymi umiejętnościami z każdym, kto tego pragnie – tym samym powielisz owoce swojej wiedzy.
  5. Wszelkie trudności można przekuć w triumf. Przeciwności przyjmij z pokorą. Niech zahartują sztabki twojej woli, aby nigdy nie pękła.
  6. Przyjmij swoją pozycję, wypełniaj należne twej randze obowiązki i nie mieszaj się w sprawy zwierzchników. Wszelkie łańcuchy pękają w najsłabszym ogniwie.
  7. Wszelkie straty można przekuć w siłę. Zyskowna praca wypełnia wszelką pustkę. Dopóki masz narzędzia do pracy, zawsze możesz na nowo wykuć bogactwo.
  8. Doceniaj pracę innych, a oni docenią twoją. Dziel się plonami z głodnymi, a narzędziami z ubogimi.
  9. Wszelkie dusze można przekuć w to, co chcemy. Ciężka praca nie ogranicza się do życia, a śmierć nie daje samozadowolenia. Poświęć się doskonałości w tym cyklu i w kolejnym.