Przedsprzedaż Planescape’a 5E – co wiemy o nowych wydaniach?

Już niedługo, bo 17 października, wydany zostanie zestaw Planescape: Adventures in the Multiverse. Zebraliśmy dla Was garść informacji o papierowym wydaniu tytułu.

Nowa odsłona podręczników do Planescape’a dostępna będzie w dwóch wariantach: z oryginalnymi okładkami serii Dungeons and Dragons (pasującymi stylem i wykonaniem do całej serii wydań 5 edycji) oraz w wersji alternatywnej z okładkami autorstwa Tony’ego DiTerlizziego, ilustratora pierwotnej wizji Planescape’a i jednego z twórców jego niepowtarzalnego stylu. Obie wersje możecie porównać poniżej. Warto zaznaczyć, że wydania różnią sie tylko okładkami.

Planescape: Adventures in the Multiverse, wersja klasyczna

(kliknij, aby powiększyć)

Planescape: Adventures in the Multiverse, wersja alternatywna z okładkami autorstwa Tony’ego DiTerilizziego

(kliknij, aby powiększyć)

Planescape 5E

Przygody w Wieloświecie (ang. Adventures in the Multiverse) są zbiorem trzech podręczników, przenoszących setting Planescape do piątej edycji systemu Dungeons and Dragons. W zestawie znajdziecie:

  • Sigil i Zewnętrze (ang. Sigil and the Outlands) – 96-stronicowy przewodnik po Mieście Drzwi, Zewnętrzu i miastach-bramach. Gracze poznają w nim nowe umiejętności, zaklęcia i atrybuty bohaterów, a Mistrzowie Gry uzyskają szczegółowe informacje na temat 12 frakcji walczących o władzę w Sigil. Dowiedzą się też co nieco o tajemniczej władczyni miasta, Pani Bólu.
  • Obrót Koła Losu (ang. Turn of Fortune’s Wheel) – 96-stronicowa przygoda, w której bohaterowie powracają do życia w Sigil, by odkrywać niezwykłość miasta, stanąć twarzą w twarz z nieśmiertelnymi istotami, zwiedzić najdalsze zakątki Zewnętrza i rozwiązać intrygę, która może podważyć reguły rzeczywistości. Przygoda przeznaczona jest dla postaci od 3 do 10 poziomu doświadczenia.
  • Planarny Przemarsz Mortego (ang. Morte’s Planar Parade) – 64-stronicowy bestiariusz dla Mistrzów Gry, z narracją prowadzoną przez samego Mortego – wiernego towarzysza Bezimiennego. Wygadana latająca czaszka opowie nam m.in. o modronach, smokach czasu i sferowych inkarnacjach. W przewodniku znajdą się również rozszerzone zasady umożliwiające modyfikacje potworów za pomocą mocy sfer.
  • Dwustronną mapę Sigil i Zewnętrza.
  • Solidny, czteroczęściowy ekran Mistrza Gry.

Tytuł dostępny będzie w wersji angielskiej. Nie są nam znane plany wydania wersji polskiej. Oficjalną premierę zaplanowano na 17 października, ale w przypadku zakupu zestawu w oficjalnym sklepie Dungeons and Dragons gracze zyskają dostęp do kopii cyfrowych już 3 października (zaznaczamy jednak, że nie jest to oferta korzystna cenowo).

Poza oficjalnym kanałem dystrybucji tytuł można zamówić w szerokiej gamie polskich sklepów internetowych o tematyce RPG i gier planszowych (najtańsze oferty, na jakie trafiliśmy, oscylowały w granicach 230 zł). 

Oficjalna strona Dungeons and Dragons