Faunel

Gdzie leży centrum Wieloświata? We mnie. Ja jestem jego centrum.

Darius, Faktol Znakowców

Wyobraź sobie wspaniałe, pełne kamiennych budowli miasto ludzi. A teraz przywołaj inny widok: jego ruiny. Rozpadające się zabudowania, zniszczone fontanny pełne stęchłej wody, katedry rozdarte na wskroś przez drzewa, zgliszcza niegdysiejszej chwały podtrzymywane przez sploty wszędobylskiej winorośli. Wyobraź sobie jeszcze, że to zrujnowane miasto jest… pełne życia.

W ruinach ma swe leże wiele istot – większość z nich mieszka w kolorowych namiotach. Najliczniejszą populację stanowią nieczłekokształtni oczekujący z Ziem Bestii, myślące stworzenia o zwierzęcej postaci. W wielu częściach miasta można znaleźć również elfy, ludzi, bariaury i niziołki. W Faunel przebywa też wielu przedstawicieli frakcji Znaku Jedynego, wierzących, że każda jednostka jest wyjątkowa i że w tym właśnie tkwi największa chwała Wieloświata.

Faunel (autor: Ronamis)

Bramą do Ziem Bestii jest szeroka sadzawka, której strzeże wielki kamienny posąg zwany Gniewem. Strażnik nie chce rozmawiać o swojej przeszłości, ale każdego, kto zapragnie przekroczyć portal, zapyta o cel podróży. Śmiałkowie, którzy skłamią lub spróbują go zignorować, zapewne zakończą swój żywot właśnie tutaj.


  • Niniejszy artykuł jest kopią materiału dostępnego w naszym projekcie interaktywnej mapy Zewnętrza.
  • Źródła:
    • A Player’s Primer to the Outlands, s. 16