Blackguards – Pijany czarodziej, nieprzyzwoita wiedźma i krasnolud z ADHD

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o ciekawym projekcie turowej gry cRPG, w którym poprowadzimy drużynę wyjętych spod prawa skazańców. Dzisiaj odświeżając historię, przedstawiamy dokładniej ekipę rzezimieszków z Blackguards.

Poznaj ekipę

Daedalic Entertainment zapowiada że fabuła Blackguards będzie jedną z najmroczniejszych w historii komputerowych gier fabularnych. Rozdział za rozdziałem odkryjemy świat pełen intryg i zaskakujących zwrotów akcji, a moralność gracza zostanie wielokrotnie poddana próbie.

Co się dzieje, gdy jedyna nadzieja dla zagrożonego świata leży nie w rycerzach w lśniących zbrojach, ale zwykłej bandzie degeneratów? Gracz wcieli się w rolę skazanego mordercy, który z pomocą towarzyszy o równie wątpliwej moralności będzie zmuszony ocalić świat przed mrocznym niebezpieczeństwem.

W naszej tułaczce pomogą nam…

Naurim, Syn ****** – Krasnolud z Gór Anvil

Poszukiwany za: podpalenie, morderstwo przez podpalenie, wielokrotne napaści, zakłócanie porządku, szmuglerkę.

Ten przebiegły karzeł pośród licznych przestępstw jest również oskarżony o kolaborację z licznymi grupami bandytów i przemytników. Zgodnie z tradycją klanu, imię ojca Naurima zostało wykreślone z kartotek wraz z wygnaniem krasnoluda. Jest deliryczny i chwiejny, przekonany o tym, że legendarny złoty smok zagraża światu. Traktuj go jako ekstremalnie niebezpiecznego.


Zurbaran zwany „Floriosem”, Czarny Mag Al’Anfy

Poszukiwany za: oszustwo, szpiegostwo, impersonację, otrucie, cudzołóstwo.

Czarny Mag znany jako Zurbaran jest poszukiwany przez Connetablia Criminalis za szpiegostwo na rzecz wroga. Co więcej, zatruł Barona Tolmana ya Costermana z Drol, po czym uwiódł młodą żonę jego ekscelencji – Belaritę. Ten rzezimieszek podał się za członka dynastii Florios z Al’Anfan. Szramy i blizny na jego plecach szybko zdekonspirują go jako zbiegłego niewolnika z Południa.


Aurelia z Neetha

Poszukiwana za: herezję i zanegowanie Boskich Praw, zagrażaniepokojowi, obsceniczność w miejscach publicznych, praktykowanie czarnej magii.

Niewiele, nie licząc plotek, wiadomo o wiedźmie zwanej Aurelią. Mówi się, że jej matka, również wiedźma, grzeszyła z rogatymi demonami, czego owocem ma być właśnie ta tajemnicza piękność. Spędziła młodość w Neetha, gdzie zyskała reputację znieważającej wszystko co święte w tym świecie. Wiedźma kilkukrotnie korzystała z czarnej magii i uwodzicielskich postępów, zmuszając niewinnych do heretyckich czynów.


Niam – Pół-Elfka z Mikran

Poszukiwana za: handel nielegalnymi ziołami, kłusownictwo, obrażanie władzy, wielokrotną kradzież.

Ta zdegenerowana istota ukrywała się w lesie Mikram. Została kilkukrotnie złapana podczas próby nabycia nielegalnych, południowych ziół – efekty tej substancji wpłynęły na jej rozum, gdyż uważa się za nieślubną córkę szanownego Barona Sarstro z Chaleby (absurdalne roszczenia wielokrotnie obalane przez jego Wysokość). Ostatnimi czasy, pół-elfka kłusowała na terenach samego lorda – mordując przy tym nawet święte gęsi i lisy.


Takate – Człowiek Lasu

Poszukiwany za: zabójstwo, napaść.

Mimo że pochodzi od ludzi lasu z Gór Deszczowych, Takate ma niewiele wspólnego ze swoimi braćmi. Chociaż dość dobrze posługuje się językiem powszechnym, błędnie byłoby sądzić, że jest z tego powodu cywilizowany: Takate nauczył się manier jako niewolnik w szkole gladiatorów. Wojna i rozlew krwi były jedynymi celami w jego życiu, a sam zyskał sobie reputację bawiąc się swoimi ofiarami jak dziki kot… po czym zabijał je z zimną krwią.

 

Tak prezentuje się zwiastun Blackguards