Auroboros: Coils of the Serpent – nowy setting D&D autorstwa Chrisa Metzena

Chris Metzen, współtwórca światów Warcrafta, Diablo i StarCrafta oraz do niedawna jeden z filarów Blizzard Entertainment, pracuje nad własnym settingiem do Dungeons and Dragons. Koncept dla jego świata fantasy powstał na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – stanowił rdzeń jego własnych kampanii DnD, które rozgrywał z przyjaciółmi. Projekt Metzena wkrótce pojawi się na Kickstarterze i nosi nazwę „Auroboros: Coils of the Serpent”.

Auroboros, a właściwie Uroboros to staroegipski symbol przedstawiający węża pożerającego własny ogon. W autorskim świecie Metzena to pierwotna moc życia i śmierci, wzrostu i degeneracji, oświecenia i szaleństwa. Gdy dzierżą ją śmiertelnicy, jest w stanie przełamać góry, zakrzywić czasoprzestrzeń czy uzdrowić ze śmiertelnej choroby całe miasto. Zbyt duża ekspozycja na tę moc prowadzi jednak do szaleństwa i śmierci.

Podręcznik źródłowy przenosi graczy do regionu Lawbrand, konfederacji miast kupieckich zespolonych ze sobą szlakami handlowymi i zjednoczonych pod sztandarem wspólnej religii.


Setting zostanie oficjalnie i szczegółowo zaprezentowany 20 kwietnia podczas startu kampanii finansowania społecznościowego na Kickstarterze. Tworzenie światów jest domeną Chrisa Metzena, który po rozstaniu z Blizzardem postanowił wrócić do swojej wielkiej pasji, jaką są gry fabularne.

W przygodzie pomagają mu Mike Gilmartin (wcześniej również związany z Blizzard Entertainment) i Ryan Collins, dawniej projektant jednego ze sztandarowych produktów studia z Kalifornii – gry karcianej Hearthstone.

Pod tym adresem znajdziecie oficjalną stronę projektu.