Beautiful Desolation – postapokaliptyczne afrykańskie pustkowia od twórców Stasis

The Brotherhood, twórcy izometrycznych horrorów sci-fi Stasis i Cayne, jakiś czas temu zorganizowali całkiem udaną zbiórkę na swoją kolejną grę przygodową, tym razem utrzymaną w klimacie afrykańskiego postapo. Niedawno trafiła ona do dystrybucji, a że projekt sam w sobie brzmi wyjątkowo interesująco, postanowiliśmy o nim wspomnieć.

Beautiful Desolation jest izometryczną grą z gatunku przygodowych. Jeśli mieliście okazję zagrać w Stasis lub Cayne, znacie już dobrze niepowtarzalny styl charakteryzujący te tytuły. Postapokaliptyczna wizja Afryki prezentuje się na zwiastunach i zrzutach ekranu równie znakomicie, w wielu miejscach przypominając serię Fallout (mapy, interfejs, setting).

Podobnie jak poprzedniczki Beautiful Desolation to przygodówka point & click z dużą ilością łamigłówek. Jak dotąd zbiera w gruncie rzeczy pozytywne opinie, zarówno na swoim profilu Steam, jak i na GOG – pierwsze głosy zachwalają fantastyczną oprawę wizualną, ścieżkę dźwiękową i klimat produkcji, choć pojawiają się też mniej pochlebne treści zarzucające tytułowi m.in. przesadnie zawiłe zagadki i trudną do przyswojenia fabułę.

Beautiful Desolation

Chris Bischoff, jeden z właścicieli studia (drugim jest jego brat, Nicolas) wielokrotnie w przeszłości eksperymentował z grafiką izometryczną, biorąc na warsztat takie tytuły jak Bioshock, Fallout czy Assassin’s Creed, i ukazując je w charakterystycznej dla staroszkolnych gier perspektywie.

Cóż, zapłaciłbym wiele, żeby zobaczyć w tym stylu choć fragment Wieloświata.

Tutaj znajdziecie oficjalną stronę produkcji Beautiful Desolation, a poniżej znajdziecie więcej grafik autorstwa Chrisa Bischoffa.

1 odpowiedź

  • kosmaty
    Posted 9 marca 2020 o 09:45 0Likes

    Grafika izometryczna wygląda znacznie ciekawiej niż w nowym Divinity.

    Przepraszam, w „Baldur’s Gate 3” ;)

Możliwość komentowania zamyka się automatycznie po 14 dniach od daty wpisu.