Strona 1 z 1

Tłumaczenie: Ogień i pył / Fire and Dust

: czw lut 26, 2015 10:13 pm
autor: Corpselight
Zakładam wątek zbiorczy dla naszego staro-nowego przedsięwzięcia :) Będę tu zamieszczać informacje o nowych rozdziałach, poza tym chętnie przyjmę wszelkie uwagi i pytania.
W ramach celebracji 20-lecia settingu Planescape publikujemy tłumaczenie powieści Jamesa Alana Gardnera „Ogień i pył” (oryg. Fire and Dust). Książka nie została dotąd przełożona na język polski, postanowiliśmy więc – za zgodą autora – zmienić ten stan rzeczy.

Napisana w 1995 r. (a więc przed powstaniem komputerowej wizji Tormenta) książka opisuje przygody sigilijskiego malarza Britlina Cavendisha i garstki jego ekscentrycznych towarzyszy podczas podróży przez różne sfery egzystencji. Wszystko zaczyna się w Sigil, gdzie wynajęty do namalowania obrazu Britlin przypadkiem zostaje świadkiem krwawego zamachu…
Przetłumaczone rozdziały:

1. Trzy pożary
2. Troje zaniepokojonych faktolów
3. Trzy dni wśród martwych
4. Trzy popielate opończe


Miłego czytania!

Re: Tłumaczenie: Ogień i pył / Fire and Dust

: ndz cze 23, 2019 3:57 pm
autor: Corpselight
Hej! W sekcji Fire and Dust pojawił się kolejny rozdział :) Mam ostatnio nieco więcej czasu, więc jest szansa na to, że projekt doczeka się finalizacji. Zapraszam do lektury:

5. Trzykrotnie otwarta brama

Re: Tłumaczenie: Ogień i pył / Fire and Dust

: śr sie 07, 2019 3:34 pm
autor: szef
Nooo na razie utknąłem z czytaniem gdzieś w rozdziale 3...

"Ogień i pył" bardzo fajny, no co tu dużo mówić w świecie planescape dobrych książek w polskim przekładzie praktycznie brak.

P.S.
Szkoda ze w temacie z tłumaczeniem powieści na podst. gry nie ma takiego oddania :D. Wciąż szukam chętnych, ale raczej ciężka sprawa.