Easter eggi (możliwe spoilery)

Ogólne dyskusje o świecie, bohaterach, bestiach i akcesoriach.

Moderatorzy:Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty:492
Rejestracja:czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja:Sigil
Kontakt:

pt sty 29, 2016 7:57 pm  

Kontynuując temat "wrażeń" z bety, kilka słów na temat różnego rodzaju odniesień do Planescape: Torment, innych gier oraz literatury, muzyki, filmu. Dla utrzymania porządku, jeśli coś dodacie, wrzucajcie od razu cyferkę ;)

Ostrzegam przed drobnymi spoilerami.

1. Z najbardziej oczywistych rzeczy - zdarza się, że inni bohaterowie niezależni nazywają nas "Adahn". Jest to oczywiste odniesienie do Planescape: Torment, w którym Bezimienny mógł przedstawić się tak kilkukrotnie (i stworzyć tego bohatera mocą swojego umysłu).
2. Niekończąca się Bitwa (the Endless Battle) podobno rozpoczęła się od konfliktu dwóch nieśmiertelnych istot - to bardzo luźne spostrzeżenie, ale od razu pomyślałem o Bezimiennym i Wiekuistym.
3. Żelazny Wiatr aka formujące się w powietrzu chmary nanorobotów mogą mieć luźny związek z Niezwyciężonym Stanisława Lema. W powieści antagonistą są mikromaszyny formujące się w potężne ściany/chmury.
4. Rytuał pożerania zwłok (Dendra O'Hur), dzięki któremu przejmujemy wspomnienia zmarłego jest inspirowany Księgą Nowego Słońca Gene Wolfe'a. W powieści bohaterowie pożerają doprawione obcą substancją zwłoki zmarłych. Dzięki temu mogą przejąć całość ich wspomnień, a w niektórych wypadkach nawet świadomość zmarłego.
5. W becie można znaleźć "Kulę z Brązu" (przedmiot fabularny z Planescape: Torment) - nie znalazłem dla niej jeszcze zastosowania.