Pillars of Eternity ‒ Przewodnik przedsprzedaży

Potrzebujesz upewnić się, kiedy otrzymasz swoją wersję Pillars of Eternity? A może dopiero zastanawiasz się, którą z nich wybrać? Chcąc nieco opanować przedpremierowe zamieszanie i rozjaśnić wątpliwości, przedstawiamy poszczególne edycje gry z uwzględnieniem różnic pomiędzy wydaniami.

Data premiery wersji 1.0: 26 marca 2015 r.

Osoby, które wsparły projekt na Kickstarterze, otrzymają odpowiednie zamówienie wraz z wybranymi nagrodami. Donatorzy wersji cyfrowej będą mogli wybrać pomiędzy platformami Steam i GOG. Na forum Obsidian trwa obecnie dyskusja na temat edycji pudełkowej, w której (jak dotąd) większość osób opowiedziała się za późniejszą – w stosunku do pozostałych nagród przedmiotowych – wysyłką płyty z grą. W dniu premiery ta część graczy uzyskałaby wówczas klucz do wersji cyfrowej. Twórcy wyjaśnili przyczyny tego utrudnienia w 89. aktualizacji:

Zwykle nasze inne gry (…) są pakowane z wcześniejszą wersją, przyśpieszającą proces instalacyjny. Następnie, wraz z premierą produkcji, wszystkie zmiany wprowadzone pomiędzy wczesną dystrybucją a ostateczną wersją 1.0 są automatycznie wgrywane na Wasze komputery. Jeżeli jednak będziemy wymagać od każdego użytkownika fizycznego nośnika, aby korzystał z automatycznego systemu aktualizacji, złamiemy obietnicę gry wolnej od zabezpieczeń DRM. (…) To poważny problem, zwłaszcza jeżeli niepełna wersja gry wycieknie do sieci.


Przewodnik przedsprzedaży

KickstarterPolska dystrybucjaGood Old Games
Zabezpieczenia DRMBrakTak (Steam)Brak
WydanieDVD lub cyfroweDVD lub cyfroweTylko cyfrowe
Data wysyłkiWersja cyfrowa w dniu premiery;

Wersja pudełkowa z nagrodami po premierze

26 marca 2015r.26 marca 2015r.

Niezależnie od powyższych edycji gry przeznaczonych dla fundatorów Pillars of Eternity, w ofercie przedsprzedaży dostępne są następujące wydania:


Edycja Awanturnika (pudełko)Edycja Awanturnika to wersja pudełkowa Pillars of Eternity wzbogacona o płytę ze ścieżką dźwiękową oraz drukowaną instrukcję, poradnik i mapę świata gry.

Cena za preorder (uwaga: cena na dzień 18 lutego 2015!), w zależności od dystrybutora: 113zł + koszt przesyłki (gry-online); 119zł + koszt przesyłki (gram.pl); 139zł* (muve.pl*biorąc pod uwagę darmową dostawę na muve.pl, faktyczne ceny produktów są do siebie zbliżone. Warto zauważyć, że wersja pudełkowa jest tańsza od podstawowej wersji cyfrowej, zawierającej tylko klucz do gry (Hero Edition).


Edycje cyfrowe


Hero EditionChampion EditionRoyal Edition
Wersja/wydanieCyfrowa (Steam)Cyfrowa (Steam)Cyfrowa (Steam)
Średnia cena u polskich dystrybutorów*144,90zł191,90zł289zł
ZawartośćTylko klucz do gryKlucz do gry

Cyfrowa Ścieżka Dźwiękowa

Cyfrowy Almanach Kampanii (35 stron)

Film dokumentalny Making of

Cyfrowa Mapa Gry w wysokiej rozdzielczości

Tapety w wysokiej rozdzielczości

Dzwonki telefoniczne

Klucz do gry

Cyfrowa nowela autorstwa Chrisa Avellone’a

Cyfrowe wydanie Księgi Kolekcjonera (Collector’s Book) (112 stron)

Grafiki koncepcyjne w wysokiej rozdzielczości

Cyfrowy Przewodnik Strategiczny

Cyfrowa Ścieżka Dźwiękowa

Cyfrowy Almanach Kampanii (35 stron)

Film dokumentalny Making of

Cyfrowa Mapa Gry w wysokiej rozdzielczości

Tapety w wysokiej rozdzielczości

Dzwonki telefoniczne

*Cena przedsprzedaży (na dzień 18 lutego 2015r.) ‒ może ulec zmianie.

Do przedpremierowych zamówień (cyfrowych lub pudełkowych) dołączone zostaną bonusy, które znajdą się w grze: miniatura Wielkiego Kosmicznego Prosiaczka (zwierzęcy towarzysz) oraz Pierścień Przysięgi Gaunta.

Polskim wydawcą Pillars of Eternity jest Cenega. Firma opublikowała w grudniu informację prasową potwierdzającą, że gra znalazła się w jej planie wydawniczym na rok 2015.