Rekonstrukcja Wortalu, czyli to wszystko wina modronów

W związku z nieustannie rozszerzającymi się zasobami Grimuaru postanowiliśmy nieco rozszerzyć jego możliwości, a jednocześnie dokonać głębszej przeróbki. Co więc nowego u nas?

Przede wszystkim zmienił się nieco szablon graficzny, jest obecnie bardziej „otwarty”, ma nową typografię i inaczej wyświetla obrazki. Zależało nam na czytelności i przejrzystości.

Powody zmian można streścić w kilku punktach:

1. Nawigacja Grimuaru potrzebowała znacznie większej głębi. O ile sprawdzała się przy jednym obszarze tematycznym (Planescape: Torment), o tyle wraz z powiększającymi się zasobami merytorycznymi (Torment: Tides of Numenera, Project: Eternity) stanowiła utrudnienie w szukaniu odpowiednich artykułów;
2. Chcieliśmy być bardziej elastyczni, jako że część czytelników zagląda tutaj z urządzeń o mniejszej rozdzielczości;
3. Potrzebowaliśmy świeżości – stary szablon i warstwa techniczna miały już parę lat.

Co więc zmieniliśmy:

1. Wortal jest responsywny – skaluje się do urządzeń mobilnych, tabletów – jeszcze nie perfekcyjnie, ale pracujemy nad tym (nie jest też idealnie w rozdzielczości rzędu 1980×1050)
2. Każdy główny dział ma swój kącik na Wortalu – na przykład w zakładce Torment: Tides of Numenera znajdziecie art. poświęcone settingowi i w grze. Nawigacja Planescape: Torment i Project: Eternity ma również indywidualny dział z adekwatną nawigacją.

3. Przerobiliśmy typografię i sposób wyświetlania się konkretnych treści.
4. Dodawanie treści z naszego punktu widzenia jest nieco łatwiejsze.

Efekty uboczne:
Rollback – niektóre komentarze opublikowane w ciągu ostatnich 2 tygodni mogą być tymczasowo niewidoczne;

Nie jesteśmy informatykami i nie możemy potwierdzić, że wszystko będzie działać idealnie, więc jeżeli dostrzegacie pewne problemy, podzielcie się proszę tymi informacjami [redakcja@grimuar.pl]
Przed nami wciąż kilka usprawnień włączając w to rozszerzenie nawigacji, skrypt wyszukiwania, przywrócenie forum i poprawki estetyczne.

Mamy jednak nadzieję, że wprowadzone modyfikacje nie utrudnią Wam kontaktu z naszym Wortalem :-)

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz