Premiera Might and Magic X, Blackguards, zapowiedź Runemaster i Styx: Master of Shadows

Ledwo zdążyliśmy podzielić się wrażeniami z The Banner Saga, a już do dystrybucji cyfrowej trafiły nowe produkcje z pogranicza cRPG, a co najmniej dwie kolejne zostały zapowiedziane.

Premiera Might and Magic X

Starzy wyjadacze na pewno pamiętają klasyczne gry spod znaku Magii i Miecza. Charakterystyczne, tradycyjne produkcje role playing pozwalały nam wcielać się w drużynę bohaterów, która przemierzała zawiłe lochy pełne niebezpiecznych potworów czy odwiedzała miasta obfitujące w interesujące historie i zadania. Ja tak naprawdę najbardziej zapamiętałem karcianą grę Arcomage, w którą mogliśmy zagrać w tawernach, ale to opowieść na inną okazję.

 

 

 

W nowej produkcji o kryptonimie „Dziedzictwo” stworzymy drużynę czterech bohaterów, spośród czterech różnych ras i dwunastu klas. Gra przedstawia bardzo standardowy świat fantasy, znany choćby z serii Heroes (zwłaszcza VI części, która rozgrywa się w tym samym świecie).

Premiera Blackguards

O Blackguards pisaliśmy już kilkukrotnie na Wortalu, wspominając o niestandardowej ekipie złoczyńców i skazańców, taktycznej walce turowej i świecie bazującym na settingu The Dark Eye.

Co się dzieje, gdy jedyna nadzieja dla zagrożonego świata leży nie w rycerzach w lśniących zbrojach, ale zwykłej bandzie degeneratów? Gracz wcieli się w rolę skazanego mordercy, który z pomocą towarzyszy o równie wątpliwej moralności będzie zmuszony ocalić świat przed mrocznym niebezpieczeństwem.

Pijany czarodziej, nieprzyzwoita wiedźma i cudzołożnik – poznaj ekipę Blackguards.

Zapowiedź Runemaster

Paradox Interactive, studio znane dotąd zwłaszcza fanom gier strategicznych ogłosiło grę RPG utrzymaną w fantastycznym świecie bazującym na bogatej tradycji nordyckiej mitologii – Runemaster. Niewiele jeszcze wiemy o samej produkcji, ale panowie z Paradox podzielili się krótkim teaserem.

Oficjalna strona: Runemaster

Zapowiedź Styx: Master of Shadows

Cyanide Studio, znane między innymi z egranizacji Gry o Tron, zapowiedziało swój nowy tytuł – Styx: Master of Shadows. W grze poprowadzimy bohatera znanego z „Of Orcs and Men”, pierwszego goblina, który mistrzowsko opanował  sztukę skradania, kradzieży i cichego zabójstwa.

Oficjalna strona: Styx: Master of Shadows