Kickstarter

Ogólnie o Pillars of Eternity ‒ świat, religia, filozofia, polityka.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Eternity jest już na kickstarterze od dobrych 30 dni. Za dwa dni finansowanie zostanie zakończone, poznamy szczegółową kwotę (pamiętajmy, że oprócz pieniędzy na kickstarterze jest jeszcze paypal), a sam Obsidian zrobi imprezę na ustreamie kończącą inicjatywę.

Patrząc na sukces Wasteland 2 i Eternity nie sposób nie pomyśleć, że może oto nadchodzi kolejny zloty wiek gier cRPG. Już teraz wiemy, że Eternity doczeka się przynajmniej jednego dodatku (w myśl starych dodatków jak chociażby Tron Bhaala znany z Wrót) i ma ambicje na znacznie więcej. Brian Fargo też nie powinien poprzestać na jednym Wastelandzie, a cały czas na kickstarterze pojawiają się nowe pozycje oldschool RPG :]
Ostatnio zmieniony ndz sty 05, 2014 4:08 pm przez Darnath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Eternity oprócz niemal 4mln$ na kickstarterze zebrało ponad 100 tysięcy $ na PayPalu. Jest to najlepiej sfinansowana przez crowd-sourcing gra do tej pory.

Przy okazji, jednym z goli na 4mln $ było zmuszenie Chrisa Avellone-a do gry w Arcanum ;)
Jeżeli nie oglądaliście streamu z końcówki kickstartera, Obsidian udostępni nagranie (przynajmniej z tego co zrozumiałem).
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Jakie szczęście; akurat gdy zaczęli poważnie odpowiadać na pytania (i gdy weszła ogólnie żeńska część ekipy wraz z tym kościotrupem w koszulce) straciłem połączenie z internetem.
Ba, Avellone nawet zaczął czytać moje pytanie, ale ktoś mu przerwał i nie dowiedziałem się co może zmienić naturę człowieka. ;c
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Trochę z przymrużeniem oka oglądałem całą imprezę - na pewno Panowie i Panie trochę wypili w naszym imieniu. Na stole pojawiła polska wódka, był też toast - generalnie całkiem sympatyczny stream, ale nie dałem rady dotrwać do końca ;)
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Było fajnie, ale jak w pewnym momencie Chris powiedział "sidżil", to prawie się zachłysnęłam herbatką... :roll:
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Skleiłem tutaj skromne podsumowanie całego kickstartera, włączając wszystkie fajne elementy które otrzymamy dzięki platformie. Najbardziej zastanawia mnie ostatnio ten mega-loch - 3-4 poziomy to jeszcze była norma dla starych gier Infinity, ale 15? Będzie się działo :)
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Tylko żeby w postawieniu na ilość nie ubyło temu wszystkiemu na jakości, dwa poziomy podziemii pod Klątwą dały mi więcej radochy niż dziesiąty poziom lochów w Diablo 1.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zoltan
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:10 pm

Mam pytanie: czy oglądaliście już Chrisa Avellona grającego w Arcanum? ;D Ja jedynie fragment, żeby przekonać się o fakcie, ale widzę, że Chris ostro wziął się za spełnianie kickstarterowego goala ;)

No i lochy na 15 poziomów, oraz 2 duże miasta, to już jest coś. Tylko czy gra nie będzię przez to zabugowana albo niedorobiona? Ano, nie będzie, bo nie ma developera dyszącego w kark, żeby grę wydać jak najszybciej, co zrujnowało już niejedną grę. O fabułę też się nie martwię, jedynie mam obawy o gameplay. Widzę, że się wątek urwał spory czas temu. Już nikt nie patrzy na niusy dotyczące P:E?
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Ja oglądałem, z tego co widziałem to przez ponad pół godziny zabijały go wilki gdzieś na początku. No cóż, albo umie się projektować gry, albo umie się w nie grać.

Wszyscy "patrzą" na owe nowinki, chociaż ja mam ostatnio strasznie mało czasu (ledwo co wczoraj znalazłem chwilę by wejść na forum tak faktycznie); to forum jest i tak żywsze niż wcześniej.
Obrazek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości