Tłumaczenie PL modów

Ogólnie o bohaterach i bestiach, najwierniejszych towarzyszach i nikczemnych przeciwnikach.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
theoricus
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 24, 2012 12:14 pm

Witajcie :) Mam pytanie dotyczące tłumaczenia modów do Tormenta. Czy dialogi w nich zawarte są w pełni przetumaczone na język polski? Bo po instalacji wszystkich trzech modów, podczas dialogu z Dhallem niestety wyskoczył tekst anglojęzyczny w jednym wątku (w którym tłumaczył czym jest Kostnica). Zerknąłęm do pliku dialog.tlk w folderze z grą i niestety jest tam więcej tekstów anglojęzycznych. Nie jest to problem natury poznawczej, bo z angielskim dobrze sobie radzę :) aczkolwiek wolę mieć spójną wersję językową gry. Da się zrobić? :P
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Cześć! Szczerze mówiąc - choć nie jestem absolutnie pewien - grając z modyfikacjami nie przypominam sobie angielskich tekstów. Zresztą te mody nie tworzą nowej treści, a po prostu 'wygrzebują' starą treść, nie dodaną do pierwotnej wersji. Ta treść powinna być domyślnie przetłumaczona razem z grą.

Nie dam jednak głowy. Może rzeczywiście, kilka tekstów pozostało nieprzetłumaczonych w wersji ostatecznej. Z tym nie da się wiele zrobić, chociaż gdybyśmy poznali jakiś sposób łatwej edycji modyfikacji, sami byśmy się pewnie za to dawno zabrali ;)
Awatar użytkownika
theoricus
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 24, 2012 12:14 pm

Dzięki za odpowiedź. Może coś "poszło nie tak" w tym moim modowaniu, albo może to jakaś konkretna kolejność instalacji jest wymagana żeby to się nie sypnęło. Nie wiem :) Próbowałem też ręcznie przetłumaczyć te kilka kwestii w dialog.tlk za pomocą notepad++, ale wtedy całe tłumaczenie w grze się posypało. Z kolei "specjalistyczne" edytory .tlk jakie znalazłem w necie w ogóle nie otwierają tego pliku. No nic, zostanie póki co tak jak jest :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości