Bohaterowie z Tormenta w Icewind Dale 2

Ogólnie o bohaterach i bestiach, najwierniejszych towarzyszach i nikczemnych przeciwnikach.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Wrathu
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 52
Rejestracja: pn mar 16, 2015 11:45 am
Kontakt:

Ostatnio postanowiłem zagrać w Icewind Dale 2 i chciałem to zrobić postaciami z Tormenta. Do pierwszej części gry istniały portrety (do ściągnięcia na Sorcerers.net), jednak nie pasowały one do drugiej części (inne wymiary). Przeskalowałem je więc. Ale to był dopiero początek. Czegoś jeszcze brakowało. Głosów.
Co prawda jeden z zaimplementowanych w grze głosów (SZ_Mężczyzna_2) nawet trochę pasował do Bezimiennego, ale to mi nie wystarczyło. Wyciągnąłem więc z Tormenta wypowiedzi bohaterów i dałem je mojej nowej drużynie:

Bezimienny
Zaczął jako prawdziwie neutralny ludzki barbarzyńca, skończył jako 15-poziomowy barbarzyńca i 2-poziomowy wojownik, bo chciałem jeszcze mu dać specjalizację w jakiejś broni, ale nie zdążyłem.

Vhailor
Wojownik, półork, praworządny zły, skończył na 17 poziomie. Specjalizuje się w toporach.

Nie-Sława
Zaczęła jako kapłanka Oghmy z praworządnym dobrym charakterem, z czasem krew Tanar'ri dała o sobie znać i przesunęła się nieco ku chaosowi. Skonczyła na 16 poziomie (Sferotknięci wolniej levelują). Wysoka charyzma, mądrość i inteligencja. Ona w większości przypadków wypowiadała się za drużynę.

Anna
Diabelstwo, łotrzyk, chaotyczna neutralna, 16 poziom. Nie dodawałem wojownika, żeby jak najbardziej ulepszyć jej złodziejskie umiejętności.

Oprócz nich w drużynie miałem też Dartha Vadera i Gandalfa.
Wszystkie archiwa zawierają pliki postaci, dźwięki i portrety.
Być może komuś się przydadzą. Gra się nimi o tyle fajniej, że niektóre potwory z Planescape w IWD2 występują (m.in. glabrezu, abiszai, kornugony, lemury, gelugony...), więc można się poczuć, jakby to był ciąg dalszy.

Screeny
http://www.mediafire.com/view/07mhqo0mc ... 0Asdfg.jpg
http://www.mediafire.com/view/8pvvnkkz6 ... mienny.jpg

Bonus: komiks
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2015 6:43 pm przez Wrathu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ha, "skąd wiesz, jak się nazywam?" Śmiały pomysł, że też nigdy nie zrobiłem tego w Icewindzie (a do Kuldahar witałem częściej niż do Wrót Baldura). Co do cięcia portretów, w razie czego służę pomocą. Mamy też kilka bardzo ciekawych fanartów, które świetnie odwzorowują postacie z Planescape'a (np. te Grosnusa) lub Michele (Anna). Myślę, że by się nie pogniewali.

Musimy sobie opracować na Grimuarze - wzorem teleekspresu - jakąś sekcję dla pozytywnie zakręconych inicjatyw ;)
Awatar użytkownika
Wrathu
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 52
Rejestracja: pn mar 16, 2015 11:45 am
Kontakt:

Najlepsze jest to, że nie miałem pojęcia, że taki dialog występuje i że akurat do Bezimiennego Harshom zagada.
W pierwszą część Icewind Dale grałem, ale tylko do pewnego momentu, bo pewien bug uniemożliwił mi ukończenie gry, próbowałem jeszcze raz, zainstalowałem jakiś patch i się zepsuło całkiem, toteż się zniechęciłem i uznałem, że może wypróbuję drugą część. Nie zawiodłem się.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości