PT: EE przemiot fabularny zagubiony jak odnaleźć?

Ogólnie o bohaterach i bestiach, najwierniejszych towarzyszach i nikczemnych przeciwnikach.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
TNOfan
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 21, 2018 1:01 am

Witam serdecznie,

Gram od kilku dni w Planescape Tormnet i niestety zorientowałem się, iż w niejasnych okolicznościach zgubiłem przedmiot fabularny Składany portal (ten do wiedźmy) i beztrosko sejwowałem nie widząc tego błędu. Prawdopodobnie przepełniony ekwipunek i Bezimienny akurat ten przedmiot wywalił. Nie mam zielonego pojęcia gdzie on jest. I tutaj moje pytanie do Was, czy przedmiot fabularny może zniknąć jeśli gdzieś leży sobie na ziemi, pamiętam, że w BB (tak mi się wydaje) po kilkudziesięciu godzinach znikały przedmioty bezpowrotnie. Oraz czy istnieje możliwość przywołania z konsoli tego przedmiotu? Niestety ostatni sejw z tym Portalem mam około 6 godzin gry wstecz.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Pozdrawiam
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Witaj :P.

Otóż istnieje mozliwość przywołania przedmiotu z konsoli jak najbardziej. Uprzedzam, że sam tego nie próbowałem na EE, ale robi się to tak:

(instrukcja na podstawie instrukcji eng)
Najpierw musisz uaktywnić konsolę. Pod windowsem:

1. Przejdź do "Moje dokumenty", konkretnie pod windowsem:
%user%\documents\Planescape Torment - Enhanced Edition\ folder
pod linuxem (na podst. manjaro):
/home/user/.local/share/Planescape Torment - Enhanced Edition/
2. Odszukaj plik: "Baldur.lua"
3. Otwórz notepadem, lub innym edytorem tekstu;
4. Dodaj wpis: SetPrivateProfileString('Program Options','Debug Mode','1′) , oraz zapisz plik, pamiętając by pozostał z rozszerzeniem .lua;
5. Uruchom grę i podczas gry wciśnij ctrl+spacja , aby wywołać konsolę;
6. Dostajesz dostęp do szeregu cheatów, ale ciebie interesuje to: C:CreateItem("UPORTAL")

Gdzie UPORTAL to właśnie poszukiwany, twój item ;).

Napisz czy działa, i czy instrukcja ok, najwyżej zmienię dla większej klarowności...

Poniżej załącznik z kodami wszystkich przedmiotów w grze (opisy po angielsku):
ItemList-eng.zip
Oraz szczegółowe opisy PL:
[PL] Lista kodow oraz opisy przedmiotow PST.zip

Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn lis 18, 2019 11:38 am przez szef, łącznie zmieniany 6 razy.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
TNOfan
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 21, 2018 1:01 am

Witam ponownie.

Tak metoda zadziałała. Dokładniej to plik nazywa się Baldur.lua i mieści się w folderze gry w dokumentach. Przedmiot pojawił się i mogę kontynuować rozgrywkę. Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

TNOfan pisze: czw mar 22, 2018 5:25 pm Bardzo dziękuję za pomoc.
Proszę bardzo.

Tak pomyślałem, że być może ktoś będzie potrzebował kodu do jakiegoś czaru...
Owszem - można to znaleźć na wielu stronach, ale całego spisu pl z kodami nie widziałem.
Zrobiłem więc na szybko pdf'a z opisami i kodami do konsoli dla (wszystkich?) 99 różnych czarów w grze:
[PL] Lista kodow oraz opisy czarow PST.zip
A tutaj wrzucam opisy wszystkich przedmiotów po angielsku:
ItemList-eng_Descriptions.zip

pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość