Lista osiągnięć/trofeów - pomoc

Historia Ostatniego Porzuconego i jego towarzyszy.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Witajcie fani tych zacnych RPGów :)
Nie wiem, czy dobrze wybrałem dział, ale lista trofeów zahacza o spoilery, więc postanowiłem tutaj napisać. Mam w planach napisać poradnik dla łowców pucharków do tej zacnej gry jaką jest Torment. Już dwa razy ukończyłem grę, jednak nie mogę rozgryźć części pucharków. Może uzyskam tu pomoc weteranów :)

- Tylko jeden gryz - Stałeś się daniem głównym na uczcie Dendra O'hur.
Nie wiem dokładnie gdzie miałbym stać się daniem. Obstawiam pierwszą lokację. Odbębniłem tam wszystkie dialogi z przedstawicielami tego stowarzyszenia, jednakże nikt nie wyjawił zamiarów, aby mnie skosztować... Może wiąże się to z jakimś questem?

- Międzywymiarowa akuszerka - Przyprowadziłeś na świat nową parę minnimów
Tu też nie wiem. Ikonka pucharku sugeruje coś związanego z teleportami jakie były w drugiej lokacji, ale...

- Memovira - Stałeś się nowym Memovirem
To prawdopodobnie jest związane z zakończeniem. Tak rozmyślam, że chyba trzeba byłoby załatwić Pierwszą. Ale trudno rzec.

- Powrót do domu - Pomogłeś laskarom wrócić do domu.
Z laskarami jest quest w Wykwicie. Ukończyłem go doprowadzając zagubioną trójkę do ich statku. Dalej żadnych misji z tym związanych nie miałem. Nie kradłem im rdzenia statku. Także nie wiem nawet co miałbym tu jeszcze próbować.

- Bóg w ludzkiej skórze - Stałeś się Tysiącem Twarzy.
Na pewno związane z zakończeniem. Niemniej jakiego bym nie wybrał nie wpadło. Myślałem, że zjednoczenie wszystkich w moim ciele tego dotyczy, ale okazuje się, że nie.

- Trzymaj swoich przyjaciół blisko - Sprawiłeś, że Aligern uwierzył, jakobyś był Tysiącem Twarzy… i tym samym zaskarbiłeś sobie jego miłość.
Związane z wspominanym w opisie bohaterem. Prawdopodobnie wiąże się z powyższym.

- Odzyskana miłość - Pomogłeś Tybirowi pogodzić się z Auvigne
Nie wiem jak tu można pomóc Tybirowi. Ukończyłem dotyczący tego quest w Wykwicie, a potem próbowałem perswazji w końcowej fazie gry, gdzie Tybir rozmawia z Auvigne, jednakże i tak się nie pogodzili.

- Zdobywca Zwierciadeł Duszy - Odnalazłeś wszystkie Okna Duszy
To wydaje mi się, że chodzi o zdobycie wszystkich Retrospektorów. Miałem nawet wszystkie i z wszystkich skorzystałem, jednak w czasie gry sprzedałem część i być może to jest przyczyna braku tego pucharka.

- Ściana wspomnień - Odblokowałeś wszystkie elementy w Spokoju.
Tu wiele do zastanowienia. Prawdopodobnie chodzi o zgromadzenie wszystkich możliwych postaci w labiryncie. Ale ilu ich jest? I czy coś jeszcze?

- Łajdak - Cała drużyna nie cierpi Ostatniego Porzuconego
To akurat zrozumiałe dość. Trzeba wkurzać wszystkich towarzyszy, choć wygląda, że nie będzie łatwo ich wszystkich do siebie zrazić. Ciekawe, czy mając w drużynie jedną by wystarczyło?

To tyle z tych, których nie udało mi się zdobyć. Torment to świetna gra i chciałbym zdobyć w nim 100% pucharków. Przy okazji pisząc poradnik mogłoby mi się udać zachęcić do gry innych.
To może ktoś coś wie? :)
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Cześć Dzwienkoswit!
- Tylko jeden gryz - Stałeś się daniem głównym na uczcie Dendra O'hur.
Nie wiem dokładnie gdzie miałbym stać się daniem. Obstawiam pierwszą lokację. Odbębniłem tam wszystkie dialogi z przedstawicielami tego stowarzyszenia, jednakże nikt nie wyjawił zamiarów, aby mnie skosztować... Może wiąże się to z jakimś questem?
Żeby stać się głównym daniem musisz spaść z Klifów Sagusa. Możesz to zrobić wychodząc z lokacji, w której znalazłeś Matkinę (w drzewku dialogowym decydujesz się skoczyć... z klifu, bo przecież, czemu nie?)
- Memovira - Stałeś się nowym Memovirem
To prawdopodobnie jest związane z zakończeniem. Tak rozmyślam, że chyba trzeba byłoby załatwić Pierwszą. Ale trudno rzec.
Tak, to jedna z decyzji związanych z zakończeniem.
- Powrót do domu - Pomogłeś laskarom wrócić do domu.
Z laskarami jest quest w Wykwicie. Ukończyłem go doprowadzając zagubioną trójkę do ich statku. Dalej żadnych misji z tym związanych nie miałem. Nie kradłem im rdzenia statku. Także nie wiem nawet co miałbym tu jeszcze próbować.
To właśnie zadanie z rdzeniem. Nie masz go ukraść, tylko się do niego dostać. Dzięki współrzędnym z hełmu, możesz określić współrzędne domu Laskarów.
Przy okazji pisząc poradnik mogłoby mi się udać zachęcić do gry innych.
Zdecydowanie :)
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Dzięki :)

O skoczeniu z klifu bym nie pomyślał :)
A przechodziłem tamtą drogą kilka razy, bo na górze jest to urządzenie do teleportów. Na pewno to sprawdzę, bo to początek gry.

Odnośnie Memoviry tylko mnie zastawia cóż na końcu trzeba wybrać? Już próbowałem praktycznie każdej sensownej opcji, ale główny bohater/bohaterka nie przejęła nigdy tego stanowiska. Tak wiec myślę, że coś z wcześniejszych opcji musi to warunkować. Tylko co? To jest pytanie.

A i Laskarom postaram się pomóc :) Nie próbowałem tam grzebać przy rdzeniu. Raz ukradłem aby zdobyć jeden z retrospektorów, a za drugim przejściem w ogóle nie ruszałem nic. No to zabiorę się za to jak dowiem się jeszcze czegoś odnośnie innych pucharków np. związanych z zakończeniami, bo Wykwit to już końcówka i chyba nie mam zapisu z tej lokacji.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Odnośnie Memoviry tylko mnie zastawia cóż na końcu trzeba wybrać? Już próbowałem praktycznie każdej sensownej opcji, ale główny bohater/bohaterka nie przejęła nigdy tego stanowiska. Tak wiec myślę, że coś z wcześniejszych opcji musi to warunkować. Tylko co? To jest pytanie.
Musisz sprzymierzyć się z Wykwitem. Nie miałem tego zakończenia, ale najpewniej chodzi o sekwencje interakcji: sprzymierzenie się z kultystami Wykwitu; nakarmienie wszystkich paszcz, zachowanie artefaktu, który pozwala porozumiewać się z Wykwitem lepiej (nie pamiętam teraz nazwy, Annuet?) oraz, karmienie "sobą" macek Wykwitu (nie używaj Wezbrania Nurtów).
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Dzwienkoswit pisze:- Międzywymiarowa akuszerka - Przyprowadziłeś na świat nową parę minnimów
Tu też nie wiem. Ikonka pucharku sugeruje coś związanego z teleportami jakie były w drugiej lokacji, ale...
Tak, chodzi o te portale działające w obrębie Doliny Poległych Bohaterów. W lokacji znajdziesz dwa minnimy, które można 'ożywić' - jeden z nich będzie widoczny od razu po przybyciu do Doliny, a drugi pojawi się dopiero po tym, jak odwiedzisz Nekropolię.

Pierwszy minnim
Spoiler
Show
Obrazek
Drugi minnim
Spoiler
Show
Obrazek
Darnath pisze:
Dzwienkoswit pisze:- Powrót do domu - Pomogłeś laskarom wrócić do domu.
Z laskarami jest quest w Wykwicie. Ukończyłem go doprowadzając zagubioną trójkę do ich statku. Dalej żadnych misji z tym związanych nie miałem. Nie kradłem im rdzenia statku. Także nie wiem nawet co miałbym tu jeszcze próbować.
To właśnie zadanie z rdzeniem. Nie masz go ukraść, tylko się do niego dostać. Dzięki współrzędnym z hełmu, możesz określić współrzędne domu Laskarów.
To ja jeszcze uzupełnię, bo właśnie ukończyłam to zadanie. :p
W Małym Nihliesh przy Ściskaczu (NPC) można znaleźć (w śmieciach xd) hełm laskarów. Zakładamy go, odczytujemy wspomnienia i idziemy do Kotwicowiska. Informujemy o hełmie kapitan Janur (ale nie oddajemy go) i majora Genjesa, a następnie pytamy tego drugiego, czy może nas oprowadzić po statku. Inicjuje to zabawny kryzys, podczas którego staramy się dobrać do Rdzenia, odwracając uwagę Genjesa. Kiedy już dowiemy się, co trzeba, zgłaszamy nasze odkrycie Janur.

Dzwienkoswit pisze:- Ściana wspomnień - Odblokowałeś wszystkie elementy w Spokoju.
Tu wiele do zastanowienia. Prawdopodobnie chodzi o zgromadzenie wszystkich możliwych postaci w labiryncie. Ale ilu ich jest? I czy coś jeszcze?
Nie mam tego osiągnięcia, ale może zacznę wyliczanie i ktoś zauważy, której postaci brakuje. Możliwe też, że to wszystkie, bo podczas pierwszego przejścia gry nie ukończyłam zadania z Choi i nie miałam w drużynie Erritisa, więc mi ich 'nie naliczyło'.
  • Seria (zadanie Ofiara Rozpaczy w Klifach Sagusa)
  • Erritis (po znalezieniu kija pasterskiego w Dolinie Poległych Bohaterów; zadanie Zaginiony pasterz)
  • Choi (zadanie Odcięte dziecko w Dolinie Poległych Bohaterów)
  • Inifere (zadanie Strach bez końca w Dolinie Poległych Bohaterów)
  • Umysł kateny (Ahn, Torcra, Methanwi, Bonescap, Anstoll, Bndari) (Wnętrze kateny w Małym Nihliesh w Wykwicie)
  • Spoiler
    Show
    Lady Anshe (pod koniec gry; zadanie Prawo do istnienia) - ale ona chyba tak czy inaczej się tam pojawia, niezależnie od działań gracza
Plus Meandry:
  • Meander Zegara (zadanie Upadek na ziemię)
  • Meander Rozpaczy (zadanie Infekcja)
  • Meander Córki (zadanie Szara imitacja)
  • Spoiler
    Show
    Meander Oazy (pod koniec gry; zadanie Prawo do istnienia)
  • Spoiler
    Show
    Meander Wioski (pod koniec gry; zadanie Prawo do istnienia)
  • Spoiler
    Show
    Meander Krefton (pod koniec gry; zadanie Prawo do istnienia)
  • Spoiler
    Show
    Ścieżka do Rezonansu (pod koniec gry; zadanie Prawo do istnienia)
Powodzenia z poradnikiem!
Ostatnio zmieniony pn mar 13, 2017 1:10 am przez black_cape, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Zadanie z laskarami udało się zrealizować. Dokładnie trzeba było tego hełmu użyć, pogadać z kapitan i potem dać się oprowadzić na wycieczkę, aby bez walki dostać się do rdzenia. A tam odpowiednio już podziałać. Nawet można potem za pomocą perswazji przekonać panią kapitan, aby oddała rdzeń :)

Wbiłem też trofeum związane z pogodzeniem się z Tybirem. Wcześniej złe dialogi poprowadziłem podczas jego zadania w Wykwicie. Należy poczynić tak, aby Tybir nie udusił tego gościa w świątyni.

Odnośnie Memoviry to jednak twardy orzech do zgryzienia jest. Będąc w Wykwicie działałem zgodnie z sadami tego organizmu. Nie atakowałem go, zawsze dawałem mu czytać myśli itd. Zatrzymałem ten fabularny przedmiot do komunikacji. Ale i tak na końcu żaden z wyborów i opcji nie pozwolił mi obciąć tego stanowiska.

Podobnie rzecz się ma z zostaniem Tysiącem Twarzy. Też nie wiem co może to warunkować. I zapewne z tym się wiąże sprawienie, że Aligern uwierzył, jakobyś był Tysiącem Twarzy…


Odnośnie tej listy elementów spokoju będzie jeszcze postać - Artaglio z Wykwitu. Musimy nim nakarmić paszczę i potem spotykając go dalej możemy wchłonąć do umysłu.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Dzwienkoswit pisze: - Trzymaj swoich przyjaciół blisko - Sprawiłeś, że Aligern uwierzył, jakobyś był Tysiącem Twarzy… i tym samym zaskarbiłeś sobie jego miłość.
Związane z wspominanym w opisie bohaterem. Prawdopodobnie wiąże się z powyższym.
W oryginale jest 'Made Aligern believe that you're the Changing God... and earned his love anyway'. Czyli prawdopodobnie trzeba przy Aligernie zgrywać Pana Wcieleń, ale jednocześnie w trakcie rozgrywki go wspierać i dobrze go traktować.

Co do zostania Panem Wcieleń, nie przychodzi mi do głowy nic innego niż wchłonięcie pozostałych porzuconych. Tyle że wypróbowałam to zakończenie, a osiągnięcia nie mam. Może faktycznie trzeba wmówić to wszystkim dookoła.

Dzwienkoswit pisze:Odnośnie Memoviry to jednak twardy orzech do zgryzienia jest. Będąc w Wykwicie działałem zgodnie z sadami tego organizmu. Nie atakowałem go, zawsze dawałem mu czytać myśli itd. Zatrzymałem ten fabularny przedmiot do komunikacji. Ale i tak na końcu żaden z wyborów i opcji nie pozwolił mi obciąć tego stanowiska.
Pamiętam, że po rozmowie z poprzednim Memovirem (kiedy już wiemy, że był poprzednim Memovirem) Matkina głośno rozważa objęcie władzy w Wykwicie. Można wtedy wybrać opcję dialogową, w której to my 'zaklepujemy' sobie miasto na przyszłość. Ale nie wiem, jak duży ma to wpływ na zakończenie.
Awatar użytkownika
Ribald
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: czw mar 26, 2015 9:28 am

Odnośnie elementów Spokoju - podobno jeszcze Nyktameron jeśli w taki sposób rozwiąże się jego quest.
Trzeba byłoby zbadać czy nie klasyfikuje się tutaj też Herja (tak się chyba nazywała) jeśli pozwolimy paszczy nakarmić się nią całą - podobnie jak Artaglio może się wtedy pojawić we wnętrzu Wykwitu. Tudzież inne osoby, których "użyjemy" do otwarcia jakiejś paszczy...Coty?
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Chyba części się nie dowiemy, aż ktoś tego nie dokona przypadkiem i nie podzieli się jak mu się udało. Wczoraj zapytałem pierwszą osobę na PS4, która zdobyła trofeum związane z zostaniem Tysiącem Twarzy i otrzymałem odpowiedź. Podczas gry dogorywał wyborów związanych ze Srebrnym i Niebieskim nurtem i na koniec wybrał, aby połączyć wszystkich porzuconych w sobie. To by się zgadzało, tylko ile tych decyzji to już nie wiem. Wcześniej też usilnie grałem takiego chama nastawionego na władzę, ale i tak nie wpadło.

Cóż. Chyba czeka mnie kolejne przejsćie i będę starał się tym razem zebrać wszystko w labiryncie i zdobyć wszystkie retrospektory. Tu przynajmniej względnie wiadomo co robić.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Ribald pisze:Odnośnie elementów Spokoju - podobno jeszcze Nyktameron jeśli w taki sposób rozwiąże się jego quest.
Trzeba byłoby zbadać czy nie klasyfikuje się tutaj też Herja (tak się chyba nazywała) jeśli pozwolimy paszczy nakarmić się nią całą - podobnie jak Artaglio może się wtedy pojawić we wnętrzu Wykwitu. Tudzież inne osoby, których "użyjemy" do otwarcia jakiejś paszczy...Coty?
Potwierdzam, odbicie nyktemerona może się pojawić w Labiryncie. :D Żeby się tam znalazł, trzeba skopać questa z Zegarem na Małym Rynku i uwolnić stwora, jak już zapadnie noc.
Spoiler
Show
Obrazek
Herja teoretycznie pojawia się w Przełyku, ale to nie do końca ona, tylko jej część (tamta Paszcza żywi się tylko poczuciem winy, nie całą osobą). Nie miałam opcji, żeby wchłonąć ją do umysłu (można tylko sprowokować ją do walki albo sprawić, żeby zniknęła).
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

To jeszcze pewnie do Spokoju wlicza się Rhin, gdy w Wykwicie pomożemy jej znaleźć dom. Potem pojawia się w Labiryncie jako dorosła kompanka.
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Udało mi się odblokować trofeum za zostanie Panem Wcieleń. Aby tego dokonać trzeba przez całą grę mieć dwa główne nurty - srebrny oraz niebieski. Trzeba mieć oba jako wiodące. Wtedy w końcówce podczas ostatniej rozmowy z Fantomem możemy go przekonać, że to my jesteśmy Panem Wcieleń i przyjąć jego wspomnienia. Jeśli jednocześnie mamy w ekipie Aligerna i wykonaliśmy dla niego zadanie w Wykwicie to także wpadnie i ten pucharek. Jest progres w rozkminaniu :)
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Przepraszam, że tak post pod postem, ale już jestem coraz bliżej końca :) Znalazłem w internecie porady dotyczące Memoviry.
Spoiler
Show
1. Don't use Tidal Surges on Bloom's tongues\tentacles, instead let them feed on your memories.

2. Don't steal the Merecaster from the table in the Shrine of Great Chila, instead talk to Speck about it and then exchange it on the table for the assembled transdimensional scalpel. You can get its hilt from the cyst in the Vast Interior and Transdimensional Energy Source from the crashed catena in Little Nihliesh. If you already killed Ioxu you can still assemble it by combining two parts.

3. Do everything the Bloom likes:
-don't resist it when you first get to the Bloom from Miel Avest
-kill Waits-for-prey in Memovira's Courtroom
-shut down Ioxu's machine in Vast Interior and kill him
-kill Sundermun the Younger and Elder in Vast Interior
-tell Skaydi in Memovira's Courtroom to give in to the Bloom
-feed other people to the Maws in Chiurgeon's Slump (Artaglio), Little Nihliesh (Herja), old slave block (killer guy that opens the Maw to murden's treasure room), Gullet (despairing guy)
-don't help the guards in the Vast Interior pull out a cart from being swallowed, simply rest and revisit the area to check whether it is swallowed already or not
-get both Memovira's patrols killed (not sure about this one)
-steal everything from murden's treasure room, including from pickaxe statue (not sure about this one)

4. Sacrifice yourself (if you are predatory and gathered many kills), one of your companions, Waits-for-prey's head or Skoura's Jar to the Maw that leads to the Heart.

5. Kill as many enemies as you can in the Gullet, don't send fighting ghosts to the other part of the Bloom. Open but don't enter the secret Maw so as not to anger the Bloom by fighting corpuscular maws.

5. If you did everything right then after you descend down the drain hole abykos from the cyst will fight with corpuscular maw. Kill him to gain more favor and the crisis will stop. Simply open one sac door in the middle and enter the Heart. The Bloom will then willingly tell you everything and then at the end of conversation will attempt to bond with you. Allow it.
O ile większość rozumiem, o tyle dwie rzeczy mnie zastanawiają.

- kill Sundermun the Younger and Elder in Vast Interior - Wiem, gdzie oni są, ale nie ma z nimi żadnego questa, ani nie pamiętam, aby pojawiła się opcja ich zgładzenia.

- don't help the guards in the Vast Interior pull out a cart from being swallowed, simply rest and revisit the area to check whether it is swallowed already or not - tu zaś w ogóle ten opis mi nic nie mówi.
Awatar użytkownika
Wrathu
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 52
Rejestracja: pn mar 16, 2015 11:45 am
Kontakt:

Dzwienkoswit pisze: - kill Sundermun the Younger and Elder in Vast Interior - Wiem, gdzie oni są, ale nie ma z nimi żadnego questa, ani nie pamiętam, aby pojawiła się opcja ich zgładzenia.
W innym wątku zalinkowałem wideo, które pokazuje, jak to zrobić. Osobiście uważam to za genialne.
Tylko warto najpierw wykupić numenery, bo w moim odczuciu Sundermun okazał się sprzedawcą z najlepszymi przedmiotami. Zbroję ma świetną.
W skrócie, trzeba zagadać do obu i dojść do tego, kim tak naprawdę są, a potem zapytać Sundermuna Młodszego, co by się stało, gdyby... Więcej szczegółów w wideo.
Awatar użytkownika
Dzwienkoswit
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2017 5:23 pm

Faktycznie, można ich się w ten sposób pozbyć :)
Niemniej mimo wykonania każdego kroku z wklejonej tu listy nadal nie udało mi się uzyskać tego zakończenia. Coś tu jest zepsute. Po tym jak zaatakowałem Abykosa w sercu faktycznie kryzys się zakończył i paszcze przestały mnie atakować. Jednak mimo wszystko nie pojawiła się żadna opcja zjednoczenia z sercem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości