Wątpliwości związane z zadaniami pobocznymi (spoilery)

Jeżeli masz pytania dotyczące fabuły produkcji, zadań lub wątku głównego zadaj je tutaj (pamiętaj by oznaczać spoilery)

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Ribald
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: czw mar 26, 2015 9:28 am

Parę kwestii, które mi się nasunęły po przejściu gry:

1) Czy u Was w warowni dzieje się coś ciekawego? Mam na myśli np. ataki na nią, o możliwości wystąpienia których kiedyś czytałem. Rozbudowałem ją maksymalnie, trzymam komplet najemników (ogr :D ), wysyłam towarzyszy na misje, zapewniam przybyszom eskortę itp., no i to by było na tyle. Brakuje jakichś rozmów, małych questów... zlecenia od gajowego oczywiście wykonałem, fajne walki :)

2) Gdzieś wyczytałem, że po nominalnym zakończeniu questa Edera, można jeszcze go spointować rozmową z łowcą umysłu z Kłów w Staropieśni. Niestety jedyna opcją dialogowa, którą mam to koniec rozmowy. Ktoś miał inaczej?
A propos, po zakończeniu questa Zrozpaczonej Matki też jeszcze mamy rozmowę "na temat". U pozostałych nie zauważyłem, ale chyba w ogóle za mało spałem w trakcie gry/za szybko przeszedłem ;)

3) Trochę w związku z powyższym. Ogarnięty głównym wątkiem zapomniałem o queście Niezłomnego i już nie zdążyłem go zrobić przed końcem gry (za mało zestawów obozowych). Uskuteczniłem na wcześniejszym savie, ale jedno mnie zastanawia - jaki był epilog tej postaci przy ukończonym zadaniu (bez niego - smutny). Ktoś może podpowiedzieć?

4) Nie rozwikłałem zagadki związanej z ruinami (jeśli jakaś była), w których robiło się zadanie dla Dwunastki - zdobycie starożytnej engwitańskiej broni. Mieliście może okazję?

5) Coś, co rozwaliło mnie w epilogu własnej postaci. Z głupia franc zabrałem "do schowka" dziecko ze wspomnianego w innym temacie questa w Bliźniaczych Wiązach (wcześniej rozwiązanego bez jego udziału). A na koniec epilogu: "(...) do Słońca w Cieniu zabrałeś niemowlę" :D
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

1. Tak, u mnie systematycznie warownię atakowali bandyci (aczkolwiek przy rozbudowanej twierdzy nie robili większych szkód). Raz zdarzyło mi się natknąć na nich wracając do Caed Nua... i co ciekawe musiałem wczytać grę, bo przypadkiem moi wartownicy zbugowali się i zaczęli się ze mną walczyć. Poza tym przygody dla towarzyszy + odwiedziny różnych osobistości, ale ogólnie - nuda.
3. Epilogi towarzyszy mamy już na Grimuarze: Niezłomny. Spokojnie, spoilery są oznaczone.
4. Tam można było porozmawiać z paroma "glifami" (czy jakkolwiek to nazwać) oraz powłóczyć się po ruinach. Czy coś jeszcze? Chyba nie.
5. Mnie też to zaskoczyło, całkiem pozytywnie. Niby side-quest, a jednak!
Awatar użytkownika
Ribald
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: czw mar 26, 2015 9:28 am

1) No proszę. U mnie tylko rabowali od czasu do czasu część daniny. Po cichu liczyłem, że wjadą mi na chatę (na warownię) Doemenelowie, z którymi miałem fatalne relacje w Zatoce, ale nic z tego...
2) O, świetnie! Od siebie dodałbym jeszcze dwa zakończenia, których tu nie ma. Coś w stylu: Sagani - wróciła do rodzinnej wioski, ale hołdy jej składane nie przyniosły jej satysfakcji (...) / Aloth - podobnie jak w drugim epilogu, ale była jeszcze mowa o misji zniszczenia Bractwa Ołowianego Klucza.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

O, świetnie! Od siebie dodałbym jeszcze dwa zakończenia, których tu nie ma. Coś w stylu: Sagani - wróciła do rodzinnej wioski, ale hołdy jej składane nie przyniosły jej satysfakcji (...)
Tak, właśnie Sagani ma bardzo rozbudowane to drugie zakończenie, a z tego co widzę trochę je "uciąłem". Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie epilogi łatwo "wyciągnąć" z plików gry. Spróbuje jakoś w tygodniu ponaprawiać te braki. Palleginę zostawię chyba komuś w redakcji... nie mogę przebić się przez jej dialogi, po prostu nie mogę jej znieść... ;)

Swoją drogą, miałem straszny problem z odpaleniem zadania Hiraviasa. Udało ci się?
Awatar użytkownika
Ribald
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: czw mar 26, 2015 9:28 am

Nie miałem go teraz w drużynie (robił zadania w twierdzy) i, co mnie zdziwiło, nie było też jego epilogu. Ale może właśnie dlatego, że nie odpaliłem jego misji? A zadania Kany i paladynki zaczęły się od razu...
Awatar użytkownika
Ribald
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: czw mar 26, 2015 9:28 am

O, jeszcze jedno mi się przypomniało - w jakiejś lokacji opodal Złocistej Doliny zabijamy paladynkę Ludranę z towarzyszami, która ma przy sobie dość tajemnicze rozkazy podpisane przez "O". Ktoś się może natknął na nawiązanie do tego wątku w dalszej grze?
Awatar użytkownika
Ribald
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: czw mar 26, 2015 9:28 am

Podczas drugiego przejścia znalazłem zadanie, które dosyć łatwo było przeoczyć - trzeba pogadać z Kurrenem w Domu Hadretów, ale dopiero po tym jak dostało się zaproszenie od Lady Webb.
Całkiem interesujące zresztą :)

Z innej beczki, czy w tej grze są jakieś sensowne tarcze? Zwłaszcza duże.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Myślę, że spokojnie znajdziesz ładne tarcze. Z ciekawszych jakie udało mi się wynaleźć były "urwane drzwi" ;) Chociaż znowuż, nie przykuwałem dużej uwagi do samych statystyk (tak szczerze powiedziawszy potrafiłem zmienić zbroję, bo mi się nie podobała, mimo niezłych statystyk - cały ja).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości