[Fanfic MLP] Przyjaźń to magia czy technologia?

Wszelkie formy twórczości Sferowców.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
OneTwo
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 15, 2012 7:50 pm

Przyznam, że zastanawiałem się czy jest sens wrzucać to dzieło dla was, bowiem jest dziwne... To dobre słowo, ponieważ napisałem crossover świata Numenera i My Little Pony... Raz sie żyję...

Serio są dorośli faceci, którzy lubią ten serial do tego stopnia, że piszą rozbudowane fanfikcje i łączą je w najdziwniejsze kombinacje. Uwierzcie mi nie wrzucałbym tego tutaj, gdyby nie prezentowało to odpowiedniej jakości, a opinie jakie zebrałem od dotychczasowych czytelników są bardzo pozytywne, do tego porusza jak na pastelowe kucyki poważne tematy. Jakie? To już sami musicie sprawdzić.

Przyjaźń to magia czy technologia?
Opowiadanie wrzucam do dokumentu Google, ponieważ liczy bagatela 30 stron, to jakiś rekord tego forum :)

Kilka uwag:
- Opowiadanie powstało dzięki waszym materiałom z grimuaru za co chciałbym wam podziękować. Odwalacie świetną robotę wykonując tłumaczenia.
- Nie mam 100% pewności czy udało się uchwycić Numenere w opowiadaniu, a zresztą mieszam tak dwa skrajne światy, to pozwoliłem sobie na sporą dozę luzu.
- Pojawia się nazwa Klify Sagusa, ale w opowiadaniu pełni nieco inną rolę. Wybaczcie brak kreatywności w nazwach własnych.

Kilka informacji, które osobię niezaznajomionej z uniwersum MLP się przydadzą:
- Equestria to nazwa krainy w jakiej dzieją się wydarzenia odpowiednik Ziemi.
- Domyślnie w MLP mamy trzy rasy. Są to odpowiednio jednorożce, które władają magią. Pegazy, które mogą latać i zwykłe kucyki, które są silniejsze od swoich braci.
- Alicorn to termin na kucyka, który ma zarówno róg jak i skrzydła.
- Uroczy znaczek to wzór na boku każdego kucyka, który symbolizuje jego specjalny talent lub charakter.

Cóż czemu tutaj są kucyki, a nie ludzie? Fanów serialu MLP jest zwyczajnie znacznie więcej niż fanów settingu Numenera, a to dostęp do większego grona czytelników. Paradoksalnie, a sam i tak uwielbiam to uniwersum :)

Odważnych zapraszam do czytania! Jeszcze bardziej odważnych do skomentowania!
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Przyznam, że zastanawiałem się czy jest sens wrzucać to dzieło dla was, bowiem jest dziwne... To dobre słowo, ponieważ napisałem crossover świata Numenera i My Little Pony... Raz sie żyję...

Serio są dorośli faceci, którzy lubią ten serial do tego stopnia, że piszą rozbudowane fanfikcje i łączą je w najdziwniejsze kombinacje. Uwierzcie mi nie wrzucałbym tego tutaj, gdyby nie prezentowało to odpowiedniej jakości, a opinie jakie zebrałem od dotychczasowych czytelników są bardzo pozytywne, do tego porusza jak na pastelowe kucyki poważne tematy. Jakie? To już sami musicie sprawdzić.
Nie ukrywam, że byłem zaskoczony jak to przeczytałem (nie miałem jeszcze okazji czasu zajrzeć na dłużej do doc'a), ale nie musisz mieć takich zmartwień. Ja się jakoś uchowałem w niewiedzy, że ten serial istnieje, ale po wczorajszej indoktrynacji redakcyjnej na skype, dowiedziałem się że w redakcji mamy uosobienie Twilight Sparkle w postaci Ani.

Sam na lekturę zerknę jak znajdę tylko chwilę oddechu, ale już teraz mogę powiedzieć, że trafiła ona do ludzi którzy znają się na tym całkiem dobrze ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość