Rozdzielczość

Masz problem techniczny? Napisz.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Lord Bart
Szczebiocząca Czaszka
Szczebiocząca Czaszka
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:06 pm
Lokalizacja: Warszawa/Korriban
Kontakt:

Czy beta oferuje tylko dwie możliwe rozdzielczości - 1280x720/800? Czy można to gdzieś zmienić i co najważniejsze - czy w pełnej wersji będą dostępne inne, w tym niższe?
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Beta ma pewne ograniczenia, nie pamiętam teraz czy w opcjach były możliwości zmiany rozdzielczości (w ogóle nie pamiętam aby zmieniał tam jakieś opcje, jakoś mi taki early access nigdy "nie podchodził"), ale PoE będzie wspierało rozdzielczości od 1280 wzwyż.

Wołam w każdym razie Ellen, naszą specjalistkę od bety PoE ;)
Awatar użytkownika
Lord Bart
Szczebiocząca Czaszka
Szczebiocząca Czaszka
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:06 pm
Lokalizacja: Warszawa/Korriban
Kontakt:

To wiem, że 1280+ wspiera, czytałem że na szerokoekranowe się przestawili, ale mimo wszystko - w plikach bety nie znajduję pliku .ini żeby pogrzebać i w związku z tym nie wiem czy jest sens łaszczyć się już teraz na kolekcjonerkę na laptopa, na którym grać nie przepadam.

Bo z tego co pograłem jak się udało "w oknie" to gra wygląda cudnie w każdym fragmencie i byłbym rozczarowany, gdyby niższej rozdziałki nie było... sam nie znalazłem o tym informacji.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ah wybacz, źle to przeczytałem wcześniej.

Docelowo PoE ma wspierać rozdzielczości od 1280x720 wzwyż, nie było konkretnie mowy o tym czy rozdzielczości niższe będą brane pod uwagę. Cytując jedną z wczesnych aktualizacji, w której 1280x720 jest właśnie traktowane jako ta "niska półka":
...wyrenderujemy grę w dwóch docelowych rozdzielczościach: wysokiej i niskiej. Obecnie testujemy bazową rozdzielczość 1280x720. Domyślnie używa jej (lub jej trochę większego odpowiednika, 1366x768) wiele laptopów. Obraz wyświetlany jest w formacie 16:9 – nie da się w ten sposób dokładnie podwoić rozdzielczości gier IE (640x480, format 4:3), jednak osiągniemy bardzo zbliżony efekt. Taka rozdzielczość zapewni poprawne skalowanie do rozmiaru 1920x1080, co można przyrównać do powiększenia z 640x480 na 1024x768. W grach IE umożliwiało to uzyskanie nieco szerszego pola widzenia.

Naszą docelową wysoką rozdzielczością będzie zapewne 2560x1440 – użyliśmy jej już do stworzenia screena na potrzeby kampanii na Kickstarterze. Dla rozdzielczości wyższych niż te oferowane przez wyświetlacze Retina, będziemy stosowali oddalanie obrazu – aż do momentu, kiedy zobaczyć można będzie przestrzeń kosmiczną (no, prawie).
Nie jestem przekonany co do tego, czy bez modyfikacji da się pograć na mniejszych matrycach z niską rozdzielczością (rzędu 800x600). Nie mniej, 1280+ to dziś chyba standard dla najpopularniejszych 14/15+ calowych notebooków.
Awatar użytkownika
Lord Bart
Szczebiocząca Czaszka
Szczebiocząca Czaszka
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:06 pm
Lokalizacja: Warszawa/Korriban
Kontakt:

Na lapku nie ma problemów, tyle że nie wykorzystuję tego do grania, nie lubię po prostu. A na stacjonarce mam mały monitor, bo tyle rzeczy w pokoju, rower na ścianie, samurajskie miecze, plakaty, palmy, kombajn drukujący ;)

Nic to. Pewnie pre-order zamówię, tylko się pozastanawiam na co.
Awatar użytkownika
Lord Bart
Szczebiocząca Czaszka
Szczebiocząca Czaszka
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:06 pm
Lokalizacja: Warszawa/Korriban
Kontakt:

Ale swoją drogą znalazłem późniejsze pliki i tam mamy pełną paletę, od 640x480 po 1280x1024 + windowed. Więc może będzie większy wybór...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość