Grimuar Sferowca - uwagi techniczne

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Zdobyłam się na odwagę, wyczyściłam ponownie - i nie żałuję 8-) Wręcz polecam. Wszystko pięknie śmiga, linki wydają się jaśniejsze.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Fajnie, to przynajmniej tu jest progress. Jeżeli mowa o szybkości, to jest chyba wina naszych hostingów. Też odnotowałem nieregularne zwolnienia (na forum, na stronie, na innych stronach składowych) i od czasu do czasu nawet błędy połączenia z domeną.

Jeżeli nic się nie poprawi w ciągu paru dni, to rzucę okiem czy coś nie jest przypadkiem na rzeczy.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

No dobra, moje forum wciąż wygląda jak maszyna do pisania, grecka beta wygląda jak niemiecki eszet i vice versa (czcionka! >.<), poza tym cytaty to nie cytaty tylko tekst "Cytuj: po którym tekst jest wstawiony jakby tam żadnego kodu nie było; dodatkowo podczas próby wkroczenia w profil kogokolwiek pojawia się:
Błąd ogólny
SQL ERROR [ mysql4 ]

[0]

Wystąpił błąd bazy danych podczas pobierania tej strony. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z administratorem.
Tak więc kontaktuję się z administratorem. Wspominałeś tam coś, Darnath, o przywróceniu ustawień domyślnych. Jeśli mam być szczery, to chyba było by tak najlepiej, bo w drodze do polepszenia forum coś tam popsułeś (próbowałem czyścić historię, ciasteczka, restartować co się da, mimo to kaplica).

I zmień czcionkę. >.<
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

@Ghoster

Profile będą teraz poprawnie działać.

Przy okazji zmieniłem jeszcze raz (testowo) zabezpieczenia (trochę tych opcji jest, więc póki nie ma ruchu, testuje ich skuteczność). W rejestracji jest kilka głupich pytań, upatruję w tym skuteczną metodę na powstrzymanie przynajmniej botów w wersji obcojęzycznej ;)
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Jeszcze trzcionka. >,<
Obrazek
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Ja też mam maszynę do pisania, a forum wyglada dziwnie wizualnie- tak ma być? Wszystko na niebiesko? No i ta strefa czasowa, trochę irytujące, szczególnie jak patrzę po postach i są 'wczorajsze' a tu jeszcze północy nie ma. Jest 7.XI, nie 8... Ale to szczegół.

Na plus powiem, że forum działa teraz w miarę płynnie, może nie jak błyskawica, ale max 7-8 sekund czekam na otwarcie strony. Bije na mordę te 40:D
Tak więc kontaktuję się z administratorem
- EDITT: cytat nie działa...
EDITT 2: I obrazki! O czcionki i emoty to już nawet nie pytam, hahahah
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

A u mnie kolory się mieszają, ogólnie wszystko jest białe, ale np. przycisk "edycja" jest czerwony, a tuż obok "cytuj" na niebiesko.

Ano, teraz zamula mniej, to zdecydowany plus. :Đ

Ach, właśnie, Darnath - Ćcionka. :C

EDIT:
Obrazki działają, z tego co zdążyłem zauważyć, ale tylko te bez kanału alfa; chociaż mogę się mylić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Strona ma pierwotny wygląd (delikatnie zmodyfikowany). Maszyny do pisania ani niebieskiego nie ma. Prawdopodobnie w czasie awarii przeglądarki zapisały Wam w swojej pamięci stary układ. Spróbujcie wyczyścić cache. Ja tak zrobię z ciasteczkami forum, może też pomoże.

Co do cytatu - mi działa. O co dokładnie chodzi?
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Używam Chrome'a i na obecną chwilę wszystko działa mi idealnie, Wasze cytaty też wyświetlają mi się prawidłowo. Z ciekawości włączyłam tę stronę w IE i o dziwo: połowa linków wyświetla się na niebiesko, podlinkowane grafiki posiadają niebieską otoczkę, cytaty wyglądają jak zwykły tekst, bez ramki ale i bez nawiasów znaczników.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Rzeczywiście;

IE i Opera ma problem, którego nie ma Firefox i Chrome. Wiem, wiem co muszę zrobić (udać się do samotni, przemyśleć dlaczego takie nieszczęścia dzieją się na forum i wrócić z bagażem kreatywnych rozwiązań).

Do końca tygodnia prawdopodobnie nie rozwiąże problemów tych dziwnych anomalii, ale mam już plan. Może zamiast łatać problemy, które wynikają z moich modyfikacji zresetuje wszystko na nowo, na innej bazie (tak, że nic nie zostanie naruszone) i jeszcze raz zainstaluje. Także póki co piszcie bez obaw, a ja to przemodeluje, gdy tylko znajdę dłuższą chwilę.
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

cytaty wyglądają jak zwykły tekst, bez ramki
- dokładnie.
Wyczyściłem cache, maszyna znikneła (akurat tego żałuję). Cytaty zaraz zobaczę (EDYTA- dupa blada). Kolorystycznie do niebieskiego doszły czerwone wstawki (to jest ta 'pierwotna kolorystyka'? Gwoli ścisłości, na białym tle widać blady cień jakijs grafiki). Emoty zadziałały, szkoda tylko, że mnie nie interesują:D
Obrazki-
"Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe"
Przeglądarka- Firefox^^.
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Ja cisnę na Operze, wyczyściłem co się dało, ale nie pomogło, forum wciąż jest cienkie jak pyta elfa. W ogóle najfajniej by było, gdybyś przywrócił tamten styl silver, który był dostępny na początku obok normalnego, a nuż po przełączeniu z powrotem zadziała należycie.

Tschcionki!:CCCC
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

W wolnej chwili (na weekendzie) postaram się ogarnąć dziesiątki ostatnich postów :)

Mieliśmy jakiś desperacki atak z Chińskiej Republiki Ludowej. Jakaś kiepsko opłacana 'organizacja' masowo tworzyła konta (nie mogę ostatecznie się zarejestrować). Łącznie ponad 60 kont poszło w Otchłań (wszystkie pod tym samym chińskim providerem internetu).

Raz jeszcze zmodyfikowałem rejestrację dodając pola odpowiedzi uwzględniające polskie znaki. Może na to nie są przygotowani ;)
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

[quote=""Darnath""]Łącznie ponad 60 kont poszło w Otchłań[/quote] ...czyli tam, skąd przybyły! Większość tych nicków to były imiona tanar'ri - przezornie wypisałam sobie co lepsze i nie omieszkam ich użyć w jakiejś wojennej opowieści. Irragnorn i Sheekhoni już nawet figurują w jednym szkicu :)

Znakami diakrytycznymi w nich, niech się demoniszcza pogimnastykują!
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Jakaś kiepsko opłacana 'organizacja' masowo tworzyła konta (nie mogę ostatecznie się zarejestrować).
* nie mogąc ostatecznie się zarejestrować

Muszę zatrudnić kogoś kto zajmie się korektami moich ostatnich postów. Coraz gorzej ze mną ;)
...czyli tam, skąd przybyły! Większość tych nicków to były imiona tanar'ri - przezornie wypisałam sobie co lepsze i nie omieszkam ich użyć w jakiejś wojennej opowieści. Irragnorn i Sheekhoni już nawet figurują w jednym szkicu
Do tego bracia abishai: qhqwhwqegq i pqwheqwhe.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości