Grimuar Sferowca - uwagi techniczne

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Właśnie miałem okazję zbanować kogoś raz pierwszy, yesh!
A tak na poważnie: mówiłeś, Darnath, iż jest bezpiecznie. xd
Z tego co wiem w uproszczeniu boty mają dwa pochodzenia: mechaniczne (patrz forum feniksa), gdzie rejestrują się masowo i wrzucają syf do wszystkich otwartych tematów i nazwijmy to "cielesne", gdy za botem stoi niestety istota myślącą opłacana 1$/xh, której nie zwalczy żadne zabezpieczenie.

Nie mniej na razie nie będę zwiększał siły zabezpieczeń przeciwbotowych, bo jest co prawda coś takiego jak obrazek 3D, ale sam się go boje ;) Przy okazji prosiłbym Cię od razu abyś podawał nicki botów zbanowanych. Ja to sobie porządkuje w panelu administracyjnym.
błagam, możesz uczynić 'wyłącz uśmieszki' opcją domyślnie ustawioną na 'tak'? Do szewskiej pasji mnie doprowadza konieczność wyłączania ich z każdym postem. No, chyba, że innym jakoś strasznie na nich zależy...
Mnie też, myślę nad rozwiązaniem - albo wyłączeniem, albo wprowadzeniem innego, bardziej strawnego zestawu (niektóre z obecnych są straszne ;)) Coś z tym zrobię na czasie.
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Skutkiem czystej frustracji siła robocza zaczęli cofać do źródeł. Nie mogąc nazwać świata wewnątrz oknem, poczęli rozmontowywać go na elementarne konstrukty przypominające coraz o pradawnym życiu w lesie oraz jaskiniach.
i
Spośród biernego romantyczność przeistoczyli się w biernych obserwatorów. Spośród pozytywistycznego utylitarysty w wielowymiarowy telefonista różnicowy bez tork przepuszczający rzeczywistość przez sieci neuronowe.
- abstrahując od poziomu ich translatora (polski, sorry, bitches) i pojedynczego Tajemniczego Słowa {tork- w moim skromnym tłumaczeniu (z portugalskiego), w kontekście: Pochodni, czy też- Światła, w szerszym rozumieniu ( i hiszpańskim)- bez spojrzenia na szerszy obraz, bez skupienia, tudzież odwagi czy uwagi} bez kitu, zwariowałem nad tymi kawałkami, przysporzyły mi naprawdę dużo radości:D

EDZIA: sorry za offtop, mam nadzieję, że mi wybaczycie<:)
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Nie wydaje mi się, żeby to był jakikolwiek translator - całe konto to była reklama jakiejś krakowskiej restauracji (co zresztą przewija się w tej niezwykłej poezji powyżej), chyba ktoś po prostu włożył wszystkie możliwe słowa w jeden tekst, by miało to więcej wyników w Google.
Albo to przekaz, którego takie proste umysły jak my nie są w stanie pojąć...
[...]nie potrafi wynaleźć się pośród nano natomiast makro technologii i zaczyna wymierzać pytania: drukarnia tarnów Jak to się przebieg zdarzeń, że tym śmiesznym kawałkiem CZEGOŚ mogę otworzyć puszkę spośród kukurydzą?’ albo ‘Jak to akuratnie możliwe, iż mrówki budują mrowiska?’[...]
Geniusz, istny geniusz, powiadam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Fragment "tym śmiesznym kawałkiem CZEGOŚ mogę otworzyć puszkę" sprawił, że spojrzałam na swoje ręce i dotkliwie odczułam swoją ludzką małość i ułomność. Robot wyśmiał moje człowieczeństwo :(
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Fragment "tym śmiesznym kawałkiem CZEGOŚ mogę otworzyć puszkę" sprawił, że spojrzałam na swoje ręce i dotkliwie odczułam swoją ludzką małość i ułomność. Robot wyśmiał moje człowieczeństwo
Świetne, kurcze te boty robią się coraz lepsze. Jeszcze chwilę i zaczniemy za nimi tęsknić, pozbędziemy się zabezpieczeń by tylko poczytać co nowego w ich kolorowym świecie :)
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Jakby Ci się kiedyś naprawdę nudziło, to mógłbyś zaimplementować fonta używanego od zawsze w Planescape, choćby do robienia podpisów, jest zajebisty (to ten sam, którego używano w pierwszym Diablo). Mój podpis wyglądałby taaaak zajebiście:D Można go znaleźć np. tu
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Dobre wiadomości:
Raczej nie będziecie musieli cały czas wyłączać uśmieszków, te standardowe przypisują się dopiero po wpisaniu trochę innej komendy albo wybraniu z listy uśmieszków; (po edycji: ok, jednak jeszcze nie działa)
Jeszcze bardziej wzmocniłem system zabezpieczeń, na tzw. reCaptcha od google, to powinno rozwiązać sprawę - na pewno jakiś bocik od czasu do czasu coś napiszę, ale nie będzie to plaga;

Złe wiadomości:
Coś popsułem w liście użytkowników, coś co poprawię jak tylko dowiem się co. Niestety daleko mi do eksperta phpbb i chyba wrócę wkrótce całe forum do ustawień domyślnych (bez ryzyka, że coś utracimy) - na razie można zrezygnować z marzeń o dziękuje liście i tak dalej - niestety jestem na to za słaby.
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Tymczasem, to forum inaczej wyglada (przynajmniej u mnie)- nie ma znaczka Płaczącej Deionarry zapalającego sie, kiedy w dziale sa nowe posty...
Dobra, test
:)
EDZIA: Ot i dupa, jednak działają jak się nie odklika opcji
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Ogólnie Darnath chyba znów coś poprzestawiał, podczas pisania postów też jest jakaś dziwna czcionka przypominająca mi stare maszyny do pisania. xd
Obrazek
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

U mnie font wyglada normalnie, za to samo forum działa jak krew z nosa- na otwarcie posta czy okna odpowiedzi czekam po 30-40 sekund. I nie, to nie mój komp, bo cały net poz tym hula jak złoto, w nanosekundach. Na wszelki wypadek walnałem reseta, ale nic to nie dało. Be zkitu, szybciej mi się dyki defragmentują, niż przelecę po działach w poszukiwaniu czegoś nowego (brak Deionarki bardzo doskwiera!)
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Mi również doskwiera brak Deionarki (górne logo też gdzieś przepadło), z czcionkami nie mam problemu... Co do szybkości wczytywania - cały tydzień forum działało mi jak krew z nosa, a dzisiaj dla odmiany dostało turbodoładowania :] Poprawa zbiegła się u mnie z wyczyszczeniem historii przeglądarki, ale nie wiem, na ile jedno z drugim może mieć związek.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Biedny Darnath, łapie się teraz pewnie biedak za głowę krzycząc "Co ja żem uczynił?!".
Coś mi się w ogóle nawiasem wydaje, iż obrazki z kanałem alfa w ogóle tutaj nie działają.
Obrazek
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

BUhHAHahAHa, idąc za radą Corpselight wyczyściłem historię, skutkiem czego forum dalej działa jak krew z nosa, za to font się zmienił na 'starą maszynę do pisania' (to akurat mi się podoba, ma klimat) o której wspomniał Ghoster, a z samego forum zniknęły ramki i wszystko inne, kolorystyka zaś przeskoczyła na niebieską, hahahh, wtf?:D

Jeszcze jedna sprawa, o którą już jakis czas temu miałem zapytać, dlaczego po jakims czasie użytkowania (czasem 40 minut, czasem dzień) zostaję automatycznie wylogowany?

EDYTKA: Chciałem wrzucić obrazek, bo śmiesznie to wszystko wyglada, ale forum mnie poinformowało, że jego rozmiary są niemożliwe do określenia (?). No to, Darnath, miłej zabawy:D
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Widzę, że Anarchiści przejmują władzę nad forum. :Đ
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Część rzeczy chyba udało się poprawić. Linki mogą wyglądać trochę inaczej. Kwestia maszyny do pisania to chyba nieregularna domyślna czcionka (Lucida), a raczej jej brak. Pewnie będziecie musieli jeszcze raz wyczyścić historię przeglądania, aby zmiany zaskoczyły.

Podsumowaniem...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości