Grimuar Sferowca - uwagi techniczne

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

> Darnath majstruje przy stylu.
> YESH
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ano, w ciągu najbliższych dni spodziewam się "Darnath nie działa" :p

Na szybko -
1) Działy tematyczne warto wzbogacić odpowiednim opisem. Jeżeli macie coś iście epickiego, słucham propozycji.
2) Tym razem nie jest tak, że znowu zmieniam bo jestem wredny. Trzy różne style powinny być do dyspozycji (w tym poprzedni) gdzieś w profilu. Muszę się do tego dogrzebać.

Tymczasowo (i testowo) połączyłem forum związane z tłumaczeniami (Eternity + Torment).
Awatar użytkownika
Zoltan
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:10 pm

Mi sie całkiem podoba ten nowy dizajn, bardzo funkcjonalny. Co prawda, nie jest klimatyczny, jak ten poprzedni, ale ja tam nie jestem jakimś fanatykiem megawypasistych skórek na forum. Przede wszystkim wygoda- duże litery, łatwa nawigacja. Bardzo fajny jest ten ,,domek'' po lewej stronie, można dzieki niemu szybko skoczyć do dowolnego działu forum.

Trzy style do dyspozycji? Mamy już dwa: obecny, poprzedni, rozumiem że będzie jeszcze jakiś nowy?
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

+1
Dodaj tylko logo Grimuaru, Darnath, i wszystko będzie mellifluous.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

@Zoltan Jest jeszcze jeden doinstalowany (trochę gorszy wizualnie), ale na razie nie mogę dociec, jak umożliwić zmianę przez profil.

@Ghoster Już jest (wystarczy odświeżyć).

Kurcze, nie wiem czy wiecie ale od 22 marca obowiązuje dyrektywa Unii Europejskiej według której wszystkie strony (web 2.0, sklepy, ogólnie CMSy, fora) muszą informować o plikach cookie (jeden z artykułów na ten temat). Kompletnie ich tam pogrzało.

Tak apropo, mam nadzieję, że przenosząc działy czegoś nie przestawiłem i wszyscy dalej możecie pisać we wszystkich tematach ;]
Awatar użytkownika
Globbi
Współsłowiec
Współsłowiec
Posty: 28
Rejestracja: pt mar 15, 2013 5:58 pm

Ogólnie design nie ma zbyt dużego znaczenia - każdy się nadaje. Ten trochę gorszy IMO bo gorzej gorzej wygląda przy dużych rozdzielnościach - rozciąga wszystko na całą szerokość więc nie można wzrokiem całej linii tekstu objąć. Kolory bez różnicy, jasne trochę rażą po oczach wieczorem ale chyba każdy używa f.lux (a jak nie to powinien :D). Nie wiem czy zmiana skórki forum powinna już być dostępna czy jest planowana, ale ja nie znalazłem.

Rozdzielenie tłumaczeń to bardzo dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Po prostu nie wierzę, że jestem jedynym człowiekiem, który ma kłopoty z widzeniem po czytaniu białego tekstu na czarnym tle miast na odwrót. Y u not affect'd by di contrast?
Obrazek
Awatar użytkownika
Globbi
Współsłowiec
Współsłowiec
Posty: 28
Rejestracja: pt mar 15, 2013 5:58 pm

[quote=""Ghoster""]Po prostu nie wierzę, że jestem jedynym człowiekiem, który ma kłopoty z widzeniem po czytaniu białego tekstu na czarnym tle miast na odwrót. Y u not affect'd by di contrast?[/quote]A używasz f.lux? Jak jest dużo światła to jasne tło jest lepsze, mniej się odbija od ekranu. W nocy f.lux ładnie zmienia kolory i mnie oczy nie bolą.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Przez problemy z widzeniem nie miałem na myśli bólu oczu, tylko problemy z widzeniem; używam chyba najmniejszego możliwego kontrastu oraz ustawień jasności na moim laptopie, a i nigdy nie siedzę w ciemnościach (tożto masochizm, wtedy właśnie bolą oczy). Po prostu przeglądając białe litery na czarnym tle widzę potem wszędzie paski gdy patrzę gdzieś indziej, a po długotrwałym takim czytaniu już nie ogarniam wzrokiem całych słow, tylko pojedyncze litery.
Ale to chyba już lekki offtop jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Atrybut Obrazek
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

[quote=""Darnath""]Atrybut [img] chyba działa, przynajmniej do pewnej szerokości?[/quote]
Dzię - ku - je - myyyy.

[quote=""Darnath""]Co do czerni - Ghoster, masz chyba fatalną matryce w laptopie. Czasami nawet bardzo solidny laptop nowej generacji daje ciała na tej płaszczyźnie (pomijając fakt, że czerń w prawie każdym notebooku innej firmy, ma całkowicie inny odcień, i nie tylko czerń).[/quote]
Nie sądzę; próbowałem przeglądać różne strony z czarnymi tłami i białym tekstem na przynajmniej czterech laptopach oraz dwóch komputerach i zawsze było to samo - na wizji zostawały mi pewne zniekształcenia w kształcie pasków. Wątpię zatem, by to faktycznie miało cokolwiek wspólnego z laptopem, być może ślepnę już w młodości, kto wie.

[quote=""Darnath""]Czcionek się nie da zmieniać z poziomu użytkownika. Verdana raczej zostanie (ku uciesze takiej jednej :>)[/quote]
Lux Aeterna to zdrajczyni; Zeiten Neue Roman über alles!
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Nie sądzę; próbowałem przeglądać różne strony z czarnymi tłami i białym tekstem na przynajmniej czterech laptopach oraz dwóch komputerach i zawsze było to samo - na wizji zostawały mi pewne zniekształcenia w kształcie pasków.
To raczej Ghoster brzmi jak wada wzroku (niekoniecznie chodzi mi o krótko czy blisko-wzroczność). Ostatnie forum na przykład nie było czarne, ale szaro-czarne (i daleko było mu do takiej czystej czerni #000).
Awatar użytkownika
Devean
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:47 am
Kontakt:

Tekst biały na czarnym istotnie jest trudniejszy do czytania z powodu samej optyki i konstrukcji monitorów (fizyki nie przeskoczysz).

Ale takie dziwne efekty to może być jakiś problem z kontrastem w oku. Ghoster, skocz do okulisty, im wcześniej, tym lepiej, nawet jakby to miał być fałszywy alarm :).
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Was też wylogowuje z forum za każdym razem jak zmienicie kartę w przeglądarce? Bo mnie owszem..:/

EDIT: U mnie Mozilla
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Devean
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:47 am
Kontakt:

[quote=""maeliev""]Was też wylogowuje z forum za każdym razem jak zmienicie kartę w przeglądarce? Bo mnie owszem..:/[/quote]
A myślałem, że coś pokicałem sobie w ustawieniach...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość