Grimuar Sferowca - uwagi techniczne

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe.
...Zatem tutaj tego miejsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

To już od dawna jest *znane* Ghoster.

Apropo zmian i modyfikacji technicznych - mieliśmy kilka dość ważnych modyfikacji na stronie http://planescape.phx.pl/ - co niektóre da się zauważyć na pierwszy rzut oka: trochę bardziej sensowne i wizualne wypozycjonowanie nowych newsów, zmiana czcionek (mam tylko nadzieję, że przeglądarki je odczytują) i zmiana stopki.

Dalsze zmiany w drodze.
Awatar użytkownika
theoricus
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 24, 2012 12:14 pm

Od siebie dodam kilka rzeczy, na które się natknąłem w sekcji Optymalizacja gry:

1) nie wyświetla się cały opis sposobu przeprowadzenia pełnej instalacji,
2) link do widescreen mode'a jest niestety broken,
3) link do modyfikacji interejsu GhostDoga niestety też.

Co się tyczy pełnej instalacji to w mojej wersji 2 CD ona jest domyślnie zrobiona po zwykłej instalacji, więc może warto by dodać info, że w takiej sytuacji nie trzeba nic robić?
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Linki to niestety nie jest mocna strona Grimuaru ;)
Strasznie w ostatnich latach zmienialiśmy adresy i to nie ulegnie zmianie, bo trzeba podzielić segment Planescape-a i Eternity na dwa osobne subadresy.

Co do Twoich zastrzeżeń theoricus
Masz na myśli: http://planescape.phx.pl/optymalizacja-gry ?

Pytam ponieważ mnie linki działają, natomiast nie do końca wiem o co chodzi z "nie wyświetla się cały opis sposobu przeprowadzenia pełnej instalacji,"

Mógłbyś to rozszerzyć? Jakiej przeglądarki używasz?
Awatar użytkownika
theoricus
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 24, 2012 12:14 pm

Zamieszczam screena - nie powinno tu być trochę więcej informacji oprócz "Zainstaluj Planescape:Torment w dowolnym miejscu na dysku"? ;) Tak jak było na starej wersji strony. Korzystam z Firefoxa 17.0.1. Poza tym z takich czysto kosmetycznych rzeczy to usunąłbym numer z "1. Pełna instalacja gry", skoro "Rozdzielczość ekranu" i dalsze sekcje nie mają już numerów.

Co do linków to hmm... dziwne, że Tobie działają, a mnie nie, bo wyskakuje mi info, że plików nie odnaleziono na serwerze.

Tak na marginesie - skąd pochodzi grafika ze strony głównej Grimuaru? Jest rewelacyjna :)
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

theoricus - ten fragment akurat był już nieaktualny (nast. wersje widescreen, ghostdog działały bez tego);

Co do linków - prawdę mówiąc nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje
(w dalszym ciągu nie działa ten link: http://planescape.phx.pl/sites/oldfiles ... -v3.05.exe ? to dokładnie ten ze strony)
Tak na marginesie - skąd pochodzi grafika ze strony głównej Grimuaru? Jest rewelacyjna
Informacje o autorze są w stopce na Grimuarze. To ilustracja Aleksandra Fedosova (http://hollllow.deviantart.com/?rnrd=10410) przygotowana na specjalną prośbę Grimuaru ;)

Zresztą rzuć okiem na całe portfolio, Aleksander ma naprawdę fantastyczny i bardzo szczegółowy styl.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ok, dałem trochę ciała, bo przypadkiem nadpisałem styl nad którym pracowałem, styl który jest daleki od perfekcji.
Ale wiem, że jesteście wyrozumiali... :x

*samowolnie przechodzi przez portal do Otchłani*
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Cotusiędziejejezuchryste! :Ó
Obrazek
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

No wlazłem minutę temu i dokładnie ta sama reakcja:D W sumie nie jest najgorzej, tylko się trochę pogubiłem- ale idzie się przyzwyczaić, hahahahah

Btw., jak już tu jestem, właśnie latałem po Grimuarze- przydałaby się możliwość komentarzy w Fanartach/ Fanficach

Jeszcze jedna Edyta- w pełni popieram Ghostera poniżej!
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Tak ze swojej strony jeszcze dodam, że avatary (i ogólnie informacje profilowe) z prawej strony to jakaś niebywała ohyda, która rozprzestrzenia się ostatnio na forach internetowych i w ogóle to Darnathnieproszęprzestańzostańprzyavatarachpolewejstronie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Nie moją intencją było wrzucenie tego stylu na wierzch, powiedzmy że pomyliłem się w opcjach ;)

ad. komentarz
maeliev, chętnie wrzuciłbym opcje komentowania treści, ale doświadczenie z Grimuarem (i nie tylko) pokazuje, że jedyne sensowne zabezpieczenie przeciwbotowe na blogi i tego typu portale pochodzą od skryptów komentarzy/specjalnych aplikacji jak disqus czy akismet, a one w szerszej perspektywie są płatne (chyba, że zostawiają jakiś graficzne paskudztwo na stronie).
Póki co od czasu do czasu otwieram te komentarze (zwłaszcza do newsów), ale zawsze się znajdzie jakiś typ, który przejdzie przez najtrudniejsze pytanie (chociaż rozwiązałem problem na forum, idiotycznymi pytaniami sprawdzającymi przy rejestracji ;P) i umieści reklamę swojego quasi-bloga o gotowaniu.

ad. styl
Ghoster, czy Ty przypadkiem parę miesięcy temu nie zachwycałeś się konfiguracją awataru po prawej stronie przy skórce prosilver? :>
Ale w każdym razie - problem jaki mam to po prostu brak dobrej podstawki pod forum, w sensie stylu który można odpowiednio przerobić. Zresztą rzućcie okiem sami na "phpbb3 style" w google i zobaczycie, że nie jest łatwo wynaleźć coś ładnego.

Jak znajdziecie coś fajnego to się podzielcie, chętnie zainstaluje jak nie będzie zbyt obciążające.

Ogólnie, wielokrotnie zaznaczałem, że gdy przychodzi o modyfikowanie phpbb3 to zupełnie nie mój świat. Aczkolwiek może w przyszłości znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże mi przygotować reprezentatywny styl.

Póki co nie jest źle. Jeżeli czegoś Wam brakuje, użyjcie mocy swojej wyobraźni by ukształtować materię tej strony wedle własnego upodobania! :p

btw, zmieniłem czas na UTC+1, środkowo-europejski
chyba przy zmianie stylu zmieniło nam strefę czasową
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Jako wszechmocny mag Gastur domagam się wprowadzenia białej wersji skórki i usunięcia "It was not possible to determine the dimensions of the image.", inaczej spotka cię zguba, Darnath.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ghoster ->

1. "It was not possible to determine the dimensions of the image." chyba nie wspominałem, ale kontaktowałem się w tej sprawie z adm. techniczną i z tego co zrozumiał mój nietechniczny umysł, wymaga to włączenia odgórnej funkcji na serwerze, a wiąże się ona z bezpieczeństwem. Na razie odpada.

2. Co do stylu, o ile pozostaniemy z angielskimi buttonami (polskie się sypią, znowu ten nietechniczny umysł), to można śmiało coś znaleźć, a ja to zainstaluje:
http://www.phpbb3styles.net/

Byle tematycznie i łatwe do modyfikacji (tak, żeby tylko podmienić logo).
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

http://www.phpbb3styles.net/db/style/Attriuum - To wygląda całkiem spoko, jeśli można prosić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ghost, mieliśmy to i narzekałeś! ;]

To jest ta wersja, w której portrety były po prawej. Nasze było delikatnie zmodyfikowane, mimo wszystko, tekst się zlewał.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość