Grimuar Sferowca - uwagi techniczne

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Podzielcie się uwagami dotyczącymi strony internetowej Grimuaru. W tym dziale chciałbym skoncentrować się na kwestiach technicznych i wizualnych, więc piszcie proszę, zwłaszcza w kwestiach:

1. Problemów z wyświetlaniem się strony;
2. Błędnych łączy, złej nawigacji, nieczytelnych fragmentów strony;
3. W kwestiach związanych z grafiką witryny;
4. Sugestiach technicznych i wizualnych i ogólnych opiniach dot. Grimuaru.

Oczywiście, wszystkiego w jednej chwili nie będę w stanie naprawić, ale od lat staram się zwracać uwagę na niedogodności związane z przeglądaniem strony i cały czas idziemy z Wortalem do przodu ;)
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Trochę testów unikodu z mojej strony; z góry mówię, iż mam ustawioną skórkę "silver" (czy jakoś tak xd):

Przede wszystkim pogrubienie jest trochę mało zauważalne. Poza tym niektóre litery/symbole/znaki spoza podstawowego alfabetu łacińskiego wyświetlają się niepoprawnie. Przykłady: greckie "β" nie ma ogonka na dole, przez co wygląda jak niemieckie "ß" (to ogólnie wina złej czcionki), a powiększona, arabska ligatura:
لله
...Jest ona jakoś dziwacznie pochyła, gdy się ją pogrubi. Poprawnie winna wyglądać o tak:
Obrazek.

Ogólnie to czepiam się szczegółów, ale jeśli będę chciał popracować przy grimuarze to przydałoby się, by właśnie te dwa symbole się szczególnie dobrze wyświetlały. Ogólnie chyba najlepiej byłoby po prostu zmienić czcionkę (w ogóle proponowałbym Times New Roman, czcionka ładna, równa, łatwo się czyta, wszystko się świetnie wyświetla i ba, nawet zaokrągla, a nikt jej nie używa na żadnym forum - jeśli możesz, proponowałbym użycie właśnie jej); to chyba najlepsze wyjście.

EDIT: Ach, no i skórka "silver" wymagałaby dopracowania. Czy może inaczej - wystarczyło by zmienić kolorystykę podstawowej skórki.

EDIT2: A właśnie, jeszcze fajnie by było zwiększyć maksymalny rozmiar awatarów do przynajmniej 100x100, a w ogóle najlepiej to do 150x150.
Obrazek
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Ty, Ghoster, po arabsku chcesz 'pracować przy Grimuarze'?:D
Pomysł z większymi avatarami jest świetny, strasznie się poirytowałem, przycinając i degenerując jakość (czyt.: rozmiar) mojego; TNR też bym chociażby przetestował.
A poza tym, nie wiem jak to działa, od czego zależy wyświetlanie w googlach? Sa jakieś tagi czy co? Bo jak wpisać hasła eternity, forum, polska itp w dowolnych kombinacjach, to przeglądarka ni cholery nie wyswietla tego forum ani grimuaru- a tak możemy zwabić nowych userów. Jak zamiast 'eternity' wpisać 'torent' to jesteśmy na pierwszym miejscu (wyświetla 'torment & project eternity'), ale nie samym Tormentem człowiek żyje, no, może ja tak, ale nie każdy:)
I koniecznie trzeba poprawić tę nawigację- otwieranie najnowszych postów kliknięciem, zamiast włażenia w dział, potem w temat, a potem scrollowanie. To samo wychodzenie z tematu (drzewko główna- dział- temat koniecznie!) Diabeł tkwi w szczegółach, takie pierdoły niby, a zniechęcają potencjalnych Pierwszaków.
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Ty, Ghoster, po arabsku chcesz 'pracować przy Grimuarze'?:D
A jak, Githmara w planie w ogóle miała być zapisywana arabskim abdżadem (ale bez kropek i harakatu):
احــمـلاس الــكطـد صلــه هسرعــں

W ogóle to nawet można przyjąć, iż githmara jest gotowa, to w sumie gotowy język, choć porzucony, ale można go wykorzystać jako githmarę (oficjalnie przemianowywuję ją na język szangryjski). A więc Darnath - co ty na to, robimy dział dla Githmary na Grimuarze i powstawiam tłumaczenia Kręgu Zerthimona gdy będę miał czas? xd
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Na razie powiększyłem rozmiar avatarów do 150x150 (ok 60kb). Jak wgracie pliki od nowa, zmiany powinny zaskoczyć.
A więc Darnath - co ty na to, robimy dział dla Githmary na Grimuarze i powstawiam tłumaczenia Kręgu Zerthimona gdy będę miał czas?
Śmiało :)
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Niestety zamiast 60kb maksymalnym rozmiarem jest obecnie 6. Nawet znalazłam jeden odpowiednio lekki na dysku, ale był za brzydki, żeby się nim legitymować :?
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ok, to podsumowaniem:

1) Avatary są ustawione na min. 20x20px, max 150x150px, 60kb (teraz powinno zaskoczyć);
Ogólnie to czepiam się szczegółów, ale jeśli będę chciał popracować przy grimuarze to przydałoby się, by właśnie te dwa symbole się szczególnie dobrze wyświetlały. Ogólnie chyba najlepiej byłoby po prostu zmienić czcionkę (w ogóle proponowałbym Times New Roman, czcionka ładna, równa, łatwo się czyta, wszystko się świetnie wyświetla i ba, nawet zaokrągla, a nikt jej nie używa na żadnym forum - jeśli możesz, proponowałbym użycie właśnie jej); to chyba najlepsze wyjście.
Na razie zostawimy to na później. Czcionka domyślna i cały skinset będzie jeszcze przerobiony - jest obszerna lista "to do", więc nie wiem kiedy ;)
A poza tym, nie wiem jak to działa, od czego zależy wyświetlanie w googlach? Sa jakieś tagi czy co? Bo jak wpisać hasła eternity, forum, polska itp w dowolnych kombinacjach, to przeglądarka ni cholery nie wyswietla tego forum ani grimuaru- a tak możemy zwabić nowych userów. Jak zamiast 'eternity' wpisać 'torent' to jesteśmy na pierwszym miejscu (wyświetla 'torment & project eternity'), ale nie samym Tormentem człowiek żyje, no, może ja tak, ale nie każdy:)
To jest trochę tak, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby stworzenie dobrego podziału między Planescape, a Eternity. Do tego przydałaby się domena eternity.phx.pl, co jest kwestią czasu (na razie trzeba jednak przebudować nawierzchnię).

Pozycjonowanie w google to trochę czasochłonne zajęcie. Myślę, że zaskoczymy niedługo - na razie w topce stron o Eternity są te największe serwisy (kilka informacji z onetu itp.). Nie jest jednak bardzo źle, widać nas, gdzieś tam ;)
I koniecznie trzeba poprawić tę nawigację- otwieranie najnowszych postów kliknięciem, zamiast włażenia w dział, potem w temat, a potem scrollowanie.
Zgadzam się i mam chyba solucję, ale też nie chciałbym się na razie rozdrabniać (autorski skinset, własnoręcznie zakodowany i dostosowany to najlepsze rozwiązanie - ale to jakieś bite 6-8 godzin, przynajmniej dla takiego amatora jak ja).

Dodatkowo, muszę zrobić coś z tymi uśmieszkami, bo mają paskudną obwódkę.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Ja bym w ogóle usunął uśmieszki, świetnie sobie wszyscy i tak radzą z emotikonkami tekstowymi.
Poza tym fajnie by było, gdyby jeszcze na forum była opcja szybkiej odpowiedzi na dole tematu.

EDIT: Tak w ogóle edytor tekstu na tym forum jest naprawdę mało zaawansowany, poprzedni był lepszy (chociaż moim zdaniem też nie był świetny, bowiem edytował tekst z poziomu wyglądu, co było bardzo nieporęczne, zdarzało się, iż całe posty w sesji pisałem w szybkiej odpowiedzi, bo tagi tylko tam działały wyśmienicie, nie lubię nie mieć kontroli nad pisanym tekstem na forum ;c). Brakuje między innymi opcji pisania tekstu do prawej, lewej, środka i wyrównanego, kolorów trochę dużo a mało się różnią, ale to, jak zakładam, wbudowane jest w jakiś głębszy system. Ba, powiedziałbym nawet, iż niektóre z tych opcji edycji tekstu w ogóle nie działają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ok, kilka rzeczy:

1) Zmieniłem domyślny skinset na wersję testową (nie ostateczną);
2) Zmodyfikowałem ten "last post", aby było widać na jaki temat ostatnio ktoś odpowiedział w danym dziale. Jednocześnie coś zepsułem, bo nie ma daty;
3) Edytor tekstowy jest delikatnie zmodyfikowany;
4) Jest coś takiego jak "podziękowania", ale nie działa bo zepsułem instalację;
5) Proszę krzyczcie jak coś nie działa!
6) Tzw. okruszki chleba (breadcrumbs), czyli górna nawigacja, która określa w którym dziale jesteśmy, chyba ułatwi to powrót do poprzednich działów.
7) Od strony wizualnej poprawie jeszcze nagłówek, mam nadzieję że nie przeszkadza Wam taka wersja strony i nie jest to regres w stosunku do poprzedniej ;)

Na dzisiaj tyle modyfikacji, przepraszam też że wyłączyłem to forum bez zapowiedzi na parę godzin, ale jak się okazało psułem międzyczasie mnóstwo rzeczy i nie chciałem przestraszyć nikogo, kto przypadkiem tu zajrzy.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Dziwne, prawdę powiedziawszy. Tzn. forum ogólnie wygląda lepiej (przynajmniej w porównaniu do wcześniejszego "silver"), ale... Cholera, może i nie ładniej, nie wiem, układ opcji, awataru, informacji o użytkowniku jakoś bardziej mi odpowiadał wcześniej (ten napis "online" to teraz masakra, wcześniej był o wiele lepszy). No nie wiem, dziwne to, akurat wygląd tematów był spoko, mogłeś to zostawić.
Ach, no i wciąż czekam na to Times New Roman. ^^

W ogóle to czemu mam możliwość zbanować Darnatha? Mogę sobie na to pozwolić będąc globalnym spamobójcą?
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

W ogóle to czemu mam możliwość zbanować Darnatha? Mogę sobie na to pozwolić będąc globalnym spamobójcą?
Gdzieś ty znalazł taki przycisk? Uspokajam, że raczej nie będzie działać (chociaż może na razie nie próbuj :D)

Zanim forum będzie wykończone (niektóre ikonki zaginęły, jest jeszcze kilka modyfikacji do wrzucenia) trochę to zajmie. Pamiętam jeszcze o jakimś ciemnym, alternatywnym stylu i paru dodatkach. Nie wiem czy Times New Roman się pojawi, szczerze mówiąc, bo to wymagałoby nadpisania obecnej czcionki (która jest dość standardowa i w miarę uniwersalna).
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Gdzieś ty znalazł taki przycisk? Uspokajam, że raczej nie będzie działać (chociaż może na razie nie próbuj :D)
Jakże śmiałbym to testować...

Obrazek
Nie wiem czy Times New Roman się pojawi, szczerze mówiąc, bo to wymagałoby nadpisania obecnej czcionki (która jest dość standardowa i w miarę uniwersalna).
Nie właśnie sęk w tym, iż nie jest uniwersalna; wiem że jestem dziwnym gościem, który prosi o zmianę czcionki na forum bez powodu, ale spróbujmy chociaż, z taką czcionką będziemy wyglądać oficjalnie i wszystko będzie się świetnie wyświetlać w moich przesiąkniętych githmarą postach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Nawiasem, pierwszy bot właśnie wyleciał. Pocieszające są dwie rzeczy: nie przeszedł dalej niż przez rejestrację, a jednocześnie system przeciwbotowy włączony był na najlżejszy tryb :)

Kolejny mega-plus na tym forum - w stosunku do płatnego IP.Boarda - że aktualizacje i dodatkowe zabezpieczenia można w każdym momencie wdrożyć bezpłatnie, bo to wszystko bazuje na systemie open-source.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Świat drugiego tysiąclecia jest gwoli ludzi w istocie skomplikowanym zaś niespodziewanym bodźcem, oscylującym spośród dnia nadzień w raz za razem owo z większym natężeniem złożone natomiast skondensowane artefakty, że głowę jego wypełnia nieskazitelna próżnia, kiedy tylko mamuśka się wynaleźć odpowiednik znaczeniowy tego, restauracja kraków widzi. Skutkiem czystej frustracji zasoby siły roboczej zaczęli zawracać aż do źródeł. Nie mogąc określić świata za oknem, poczęli demontować go na elementarne konstrukty przypominające coraz o pradawnym życiu w lesie a jaskiniach. Spośród biernego romantyczność przeistoczyli się w biernych obserwatorów. Spośród pozytywistycznego utylitarysty w wielowymiarowy telefonista różnicowy bez tork przepuszczający rzeczywistość przez sieci neuronowe. Wydaje się zatem dziwne, że człowieczeństwo (niemalże na poczekaniu mogąca uformować istotnie potężne utensylia technologiczne jakimi są laptopy, ekrany dotykowe natomiast akceleratory) nie potrafi wynaleźć się pośród nano natomiast makro technologii i zaczyna wymierzać pytania: drukarnia tarnów Jak to się przebieg zdarzeń, że tym śmiesznym kawałkiem CZEGOŚ mogę otworzyć puszkę spośród kukurydzą?’ albo ‘Jak to akuratnie możliwe, iż mrówki budują mrowiska?’ .Dojdzie natomiast do tego, iż człowiek w swym obłędzie zda sobie sprawę spośród niemożliwości jego samo-istnienia. Musiały jednakowoż KIEDYŚ oddać się na siebie całe tryliardy sytuacja - chyba w czasie trylionowej części sekundy - aby spośród tych kontekst wyniknął kosmos. odwożenie aut Kraków nadzień w co chwila to bardziej złożone a skondensowane artefakty, że głowę jego wypełnia nieskazitelna luka, kiedy tylko starsza się odszukać synonim meble kuchenne kraków , co widzi. Skutkiem czystej frustracji siła robocza zaczęli cofać do źródeł. Nie mogąc nazwać świata wewnątrz oknem, poczęli rozmontowywać go na elementarne konstrukty przypominające coraz o pradawnym życiu w lesie oraz jaskiniach. Spośród biernego romantyka przeistoczyli się w biernych obserwatorów. Spośród pozytywistycznego utylitarysty w wielowymiarowy telefonistka różnicowy bez odzewu przepuszczający świat przy użyciu sieci neuronowe. Wydaje się skutkiem tego dziwne, iż człowieczeństwo (niemalże na poczekaniu mogąca uformować owszem potężne przybory technologiczne jakimi są laptopy, ekrany dotykowe i akceleratory) nie potrafi odkryć się między nano natomiast makro technologii a zaczyna wymierzać pytania[...]
Chyba wprowadzono ulepszenia do tych spambotów. :Ď
Właśnie miałem okazję zbanować kogoś raz pierwszy, yesh!
A tak na poważnie: mówiłeś, Darnath, iż jest bezpiecznie. xd
Obrazek
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Błagam, możesz uczynić 'wyłącz uśmieszki' opcją domyślnie ustawioną na 'tak'? Do szewskiej pasji mnie doprowadza konieczność wyłączania ich z każdym postem. No, chyba, że innym jakoś strasznie na nich zależy...
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość