O ostatnich problemach z forum

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Hej wszystkim,
jak pewnie wiecie forum nam padło na dłuższy czas. Była to konsekwencja dziur w płatnym szablonie, z którego korzystaliśmy (ten szablon został też zdjęty z tzw. marketplace'ów) - przez długi czas nie udawało mi się załatać tych dziur (nie pomagało przywrócenie domyślnych ustawień) - nie wchodząc w szczegóły - mam nadzieję, że obecna wersja jest wolna od poprzednich zaniedbań.

Dostrzeżecie pewnie trochę niedogodności i problemów z funkcjonowaniem forum, które mam nadzieję naprawić z czasem. Z rzeczy, które rzucają się w oczy:
- na liście edytowania nie działa ikonografia
- miejscami nie działają tzw. bbcode

Jeśli zauważycie coś jeszcze, proszę o raportowanie.

W ciagu najbliższych dni będe monitorował zachowanie forum żywiąc nadzieję, że pozbyliśmy się najpoważniejszych problemów technicznych.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Ha, ciekawe kto jeszcze tutaj czasem wchodzi. :D

Co do problemów technicznych, to chyba to forum cierpi na ciężki przypadek impotencji, na co heroicznie zareagowały szybko boty.
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Czasem to tu zaglądne, ale ja jestem nikim szczegółnym na tym forum :P - że tak powiem.
Szkoda że mały ruch, ale z drugiej strony dzisiejsze fora wszędzie notują spadki (raczej), przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie zaglądając tu i tam...
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Hej, też tu zaglądam, nawet całkiem regularnie. Chętnie się dowiem, co słychać u pozostałych zaglądających :-)
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Witaj Corpselight.

Jeżeli chodzi o mnie, to po staremu - CZYLI: złota, życiowa równowaga, szeroko rozpostarte skrzydła i ogólnie czerpię radość i szczęście z każdej małej rzeczy 8]. A tak poważniej to po prostu toczę się ostrożnie na tym łez padole i jest jakoś ok. Ale nie wiem czy o to pytasz?

Natomiast, mogę też napisać jaki to (według mojej oceny) słaby jest ten trailer nowych Gwiezdnych Wojen (9). Nie znalazłem w tym trailerze nic ciekawego ;/. Nie rozumiem piania z zachwytu co poniektórych... Ale cóż, chyba czas przywyknąć, i tak (nowego) star treka bardziej zje***.

Na pocieszenie (odnośnie jeszcze SW i dla tych którym nowa "wizja" nadal psuje krew) mogę polecić to:
https://www.youtube.com/watch?v=wk0bRElYuXk <3
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Boty o zgrozo dają radę się przedrzeć przez wszystkie zabezpieczenia jakie testowałem. Zacząłem teraz systematycznie blokować podejrzane maile. Nie sądzę aby to pomogło, żerują na nieaktywności ;)
Natomiast, mogę też napisać jaki to (według mojej oceny) słaby jest ten trailer nowych Gwiezdnych Wojen (9)
Też mi nie podszedł, w sumie to nic tam nie było. Co epizod przypominają nam tylko o kolejnej postaci starej sagi (była Leia i Han, był Luke, teraz Lando i Imperator... ech). Nudy. Ostatni Star Wars, który jako tako mi się podobał to Rogue One. Przy czym to uniwersum podobało mi się głównie w grach - sporo czasu spędziłem na Jedi Knight, i drugim Knights of the Old Republic. Od momentu kiedy Disney przejął stery nie ma nawet w co grać (co nie byłoby w trybie wieloosobowym).

Nawiasem, jeśli szukacie dobrego sci-fi to polecam The Expanse.
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Dobrze to ująłeś i cóż - lepiej/inaczej o tym napisać nie można. Ciekawe czy te nowe SW, są robione faktycznie byle zarobić, nieważne z jakim skutkiem, czy też stoją za tym może nie tyle ludzie (chociaż to też) ile ogólnie "beztalentowe" pomysły i właściwie to zero pomysłów ;). Mieli tyle gotowych książek, tyle wszystkiego, ale zaczęli marnie od zera... przykre.

The Expanse znam. Rzeczywiście świetny scf, książek nie czytałem, ale serial scf obecnie nr 1. Ktoś napisze że w dobie niedoboru scf to nie takie trudne, ale akurat expanse jest naprawdę mocny.

Aha, odnośnie botów... pewnie sposób jakiś jest, a może nie ma?
Nasze hasła i maile póki co nie wyciekły?? (żartuje, bo któż dziś się łudzi że w internecie jest jeszcze coś bezpiecznego ;P).
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Aha, odnośnie botów... pewnie sposób jakiś jest, a może nie ma?
Nasze hasła i maile póki co nie wyciekły?? (żartuje, bo któż dziś się łudzi że w internecie jest jeszcze coś bezpiecznego ;P).
Teraz zauważyłem ;) Odpowiadając na drugie pytanie - nie, są bezpieczne. Problemy phpbb są ogólnie znane - tutaj nie ma idealnego zabezpieczenia, ktoś się w końcu zarejestruje nawet manualnie, byle wrzucić spam.

A odpowiadając na pierwsze pytanie - w zasadzie, żeby zaoszczędzić sobie problemów z kasowaniem tych botów, dodałem tym razem rejestrację przez q&a, która wymaga odpowiedzi na pytanie "jak się nazywa pierwszy towarzysz Bezimiennego" - zobaczymy ile botów grało w Planescape'a ;)
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Darnath pisze: sob lip 06, 2019 9:30 pm zobaczymy ile botów grało w Planescape'a ;)
No parę sztuk chyba się trafiło, ale ogólnie jakby spokojniej?

W zasadzie przykro pisać, boty to jedna z atrakcji tego forum - grobowa cisza, nie to żebym na ciszę narzekał...

Swoją drogą mam pytanie:
Jak postępuje projekt Interaktywnej Mapy Wieloświata, o którym wspominaliście w 2017?
Działacie wciąż nad tym?

Pytam z czystej, ludzkiej ciekawości i o tak, żeby zagadnąć ;).
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Hej szefie,
znacznie spokojniej, te parę sztuk należy traktować jako nieodzowną część forów internetowych.

Interaktywna mapa Wieloświata jest w stanie stagnacji, przy czym jej część jest od dawna zakończona:
  • mamy z jednej strony, od zdaje się dwóch lat fantastyczny szkic Zewnętrza wykonany przez Ronamisa uwzględniający wszystkie obiekty, na które chcieliśmy nanieść interakcje
  • z drugiej strony, obok tego projektu w trakcie tłumaczenia jest ogromna mapa innej niezwykle ważnej części Wieloświata
Wstrzymuje nas trochę cały czas życie i obowiązki, od czasu do czasu czujemy silną potrzebę publikacji nowych rzeczy na Grimuarze, ale w trybie w jakim pracujemy i żyjemy, bardzo ciężko wydzierżawić czas. Zastanawiam się ostatnio czy nie lepiej byłoby opublikować dzieło Ronamisa bez interakcji, ale dam sobie czas do połowy tego roku; przed urodzinami Grimuaru zawsze dochodzi do mobilizacji.
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Jak zwykle, w każdym projekcie wrogiem okazuje się: życie oraz czas.
Chociaż mówią że czas jest wieczny... to my napewno nie.
Trzymam kciuki za mobilizację ;).

Pewnie wiesz o tej świetnej mapce Sigil?:

https://nether-whisper.ru/rp/planescape/map-of-sigil/

Może komuś się przyda...
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Szefie, trafiłeś w dziesiątkę! Właśnie nad tą mapką pracujemy od jakiegoś czasu, w tej chwili tłumaczenie jest gotowe w 60% :)
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Corpselight pisze: ndz sty 19, 2020 12:52 pm Szefie, trafiłeś w dziesiątkę! Właśnie nad tą mapką pracujemy od jakiegoś czasu, w tej chwili tłumaczenie jest gotowe w 60% :)
O proszę...

Sam dość dawno na tą mapkę trafiłem i zapisałem sobie linka w razie czego...
Fajnie, że link i mapa nadal obecne w internecie, bo takie rzeczy lubią niestety znikać.
Darnath pisze: ndz sty 19, 2020 9:50 amInteraktywna mapa Wieloświata jest w stanie stagnacji, przy czym jej część jest od dawna zakończona
Być może znany jest wam ten spis/słownik, ale podaję w razie gdyby dla kogoś mogło być przydatne:

https://sfery.fandom.com/wiki/Oficjalne ... 2umaczenia

Spooro przetłumaczonych haseł ze świata Planescape...
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości