Przedstaw się!

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Witamy! Miło nam gościć tak zasłużoną postać :) Myślę, że wszyscy tu żywimy cichą nadzieję, że to właśnie Albionowi przypadnie w udziale lokalizacja zarówno nowego Tormenta, jak i Eternity.
Awatar użytkownika
0k0
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 11, 2013 3:23 pm
Lokalizacja: Chrzanów

Łooo! Ależ nas zaszczyt kopnął :) miło powitać tak zasłużoną postać w naszych skromnych, forumowych progach.
Life is just a ride! - William Melvin "Bill" Hicks
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Witamy na forum,
Tu niejaki Rysław. 13 lat temu pracowałem nad polskim Tormentem. Jestem autorem słowniczka Planescape (tego, który macie na stronie) no i głównym tłumaczem całości. Z wykształcenia anglista. Na koncie trochę ponad 200 gier, w tym D2, D3, Warcraft 3, BG2, NWN, Bard's Tale, a ostatnio Heart of the Swarm.
Przez chwilę obawiałem się, że po takim wprowadzeniu napiszesz coś w deseń "czytałem wasze wypociny, skończcie w końcu tę żenadę!" ;]

A poważniej - to oczywiście, nie będę powtarzał za Sferowiczami, poziom tłumaczenia Tormenta jest wszystkim znany. Zwłaszcza, że terminologia Planescape musiała stanowić niemałe wyzwanie. Mogę się tylko ukłonić i pogratulować pracy.

Apropo tłumaczeń, to oczywiście zachęcam do komentowania glosariusza. Gdybyś miał jakieś uwagi, pisz bez oporów, krytyka się przyda, doświadczenie tym bardziej!

A słownik mam jeszcze w wersji papierowej!
Awatar użytkownika
Ryslaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 16, 2013 7:48 am

[quote=""Corpselight""]Witamy! Miło nam gościć tak zasłużoną postać :) Myślę, że wszyscy tu żywimy cichą nadzieję, że to właśnie Albionowi przypadnie w udziale lokalizacja zarówno nowego Tormenta, jak i Eternity.[/quote]

Dziękuję za miłe przyjęcie.

Co do Eternity, to mimo tego, że Feargus bardzo był chętny do tego, bym zajął się lokalizacją, ostatecznie będzie nad nią pracować polski dystrybutor (nie wiem kto - obstawiam Cenegę).

Co do Tormenta nowego - pisałem do Briana Fargo, ale tak naprawdę nic nie zostało ustalone. Mam nadzieję, że uda się ich przekonać, żeby pracowała w dużej części ta sama ekipa, co przy Planescape, ale jak będzie - nie wiem.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

pisałem do Briana Fargo, ale tak naprawdę nic nie zostało ustalone. Mam nadzieję, że uda się ich przekonać, żeby pracowała w dużej części ta sama ekipa, co przy Planescape, ale jak będzie - nie wiem.
My nie pretendujemy raczej do przejęcia lokalizacji (w najlepszym przypadku, staramy się "ustalić" poprawny kurs, gdzie kontekst ma znaczenie, a środowisko graczy źródło klarownych informacji), tym bardziej nie chcielibyśmy aby lokalizacja trafiła w jakieś przypadkowe ręce, dlatego jeżeli będziesz chciał wzmocnić 'przekaz' lub powołać się na nas to dobrze trafiłeś. Grimuar może być takim pudłem rezonansowym i jeżeli potrzebujesz tutaj pomocy to chętnie jej udzielimy (aczkolwiek tego typu kwestie proponuje poruszać via mail -> redakcja@grimuar.pl).

Zresztą, parę miesięcy temu nawet, w całkiem spontanicznej wymianie zdań z Colinem (której następstwem był wywiad) zachwalaliśmy polską lokalizację, więc temat nie jest taki nowy :]
Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

Witam wszystkich.
Nazywam się Bartosz, ale w sieci posługuje się nickiem ArhibaldWest, ludzie nazywają mnie po prostu Arhi.
Dość niedawno trafiłem na tę stronę i muszę przyznać, że jest tu sporo przydatnej zawartości.
Jestem fanem Planescape: Torment, ale nie tylko. Mogę uznać się jeszcze za fana gier The Elder Scrolls i Metal Gear Solid.
Co by tu jeszcze powiedzieć o sobie. Mam 19 lat. Interesuję się grami (głównie RPG - ale obecne RPG coraz bardziej mnie odpychają ze względu na uproszczenia), historią (głównie średniowiecze)i sportem (lubię glądać hokeja i kosza, a indywidualnie trenuje kosza).
Mam też swój kanał na YT na, którym publikuje swoje prace, jak tak popatrzę z perspektywy czasu to musiałem pisać koszmarne rzeczy.
Na koniec dodam, że czekam z niecierpliwością na tego nowego Tormenta.
Myslę, że miło spędzę czas na tym forum :)
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Witamy na forum Arhi,

Przy okazji, może odpowiem tutaj (ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu, właśnie skończyliśmy migrację z jednego hostingu na drugi, dlatego przez moment brakowało na forum niektórych postów) na temat filmiku, który zamieściłeś na Grimuarze: http://www.youtube.com/watch?v=y6oLK4m6iKs - bardzo fajna kompilacja, swego czasu też chciałem zrobić coś podobnego, niestety miałem problem z konwersją .wav do sensownego formatu. Miło, że ktoś dalej odgrzebuje te motywy :)

Niewiele się tutaj na razie dzieje, mamy takie drobne zastoje, ale mam nadzieję że zostaniesz z nami jak najdłużej i nie zniechęcisz się niższą aktywnością naszego forum.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Miło Cię *poznać*, Arhi. Obrazek Ha, przypomniałeś mi o pewnym filmiku z Tormenta, który swego czasu zmontowałam i o kolejnym, który ostatnio przygotowuję. Nic wielkiego, ale może zechcesz rzucić okiem? W razie gdybyś był zainteresowany, tymczasowo wrzucam aktualne wersje na YT.
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

[quote=""Darnath""]Witamy na forum Arhi,

Przy okazji, może odpowiem tutaj (ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu, właśnie skończyliśmy migrację z jednego hostingu na drugi, dlatego przez moment brakowało na forum niektórych postów) na temat filmiku, który zamieściłeś na Grimuarze: http://www.youtube.com/watch?v=y6oLK4m6iKs - bardzo fajna kompilacja, swego czasu też chciałem zrobić coś podobnego, niestety miałem problem z konwersją .wav do sensownego formatu. Miło, że ktoś dalej odgrzebuje te motywy :)

Niewiele się tutaj na razie dzieje, mamy takie drobne zastoje, ale mam nadzieję że zostaniesz z nami jak najdłużej i nie zniechęcisz się niższą aktywnością naszego forum.[/quote]
Mam nadzieję zostać tu jak najdłużej :)
Co do tych filmów to tak do końca tygodnia mam zamiar zrobić większość postaci (Wiekuistego i Morte'go zostawiam sobie na koniec, bo oni mają dość sporą ilości dialogów.)
[quote=""black_cape""]Miło Cię *poznać*, Arhi. Obrazek Ha, przypomniałeś mi o pewnym filmiku z Tormenta, który swego czasu zmontowałam i o kolejnym, który ostatnio przygotowuję. Nic wielkiego, ale może zechcesz rzucić okiem? W razie gdybyś był zainteresowany, tymczasowo wrzucam aktualne wersje na YT.[/quote]
Niestety tego pierwszego nie mogłem oglądnąć, a ten drugi spodobał mi się. Chętnie zobaczyłbym więcej takich :)
Moim ulubionym jest ten: http://www.youtube.com/watch?v=LAnZ1Zc7 ... ng&index=2
Sam zrobię wkrótce coś podobnego, a też pracuje nad takim scenariuszem do fan filmu, który jest mocno zainspirowany PS:T
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Och, nowy użytkownik! Obrazek

Witam oczywiście; na razie jest tu spory zastój, ale pewnie zmieni się to gdy wyjdzie Eternity bądź Numenera (ciągle zresztą są nowinki na stronie głównej, które tłumaczy Corpselight - rany, jaka jest tu niedoceniona; wiedz, droga pani, iż wciąż je czytam i czekam na kolejne). W międzyczasie zapraszam do zapoznania się z archiwalnymi sesjami w klimatach Planescape'a, które są w dziale Pod Gorejącym Człekiem, [commercial_mode]albo nawet do wzięcia udziału w aktualnie toczącej się na lastinnie sesji[/commercial_mode].

Obrazek

A filmiki oczywiście nostalgiczne; sam myślałem o zrobieniu czegoś takiego, może nawet jakiś remiks głosów postaci z gry (na Trzynastym Schronie zresztą, jeszcze pod patronatem Phoenixa, powstał swego czasu taki Tribute do Fallouta - świetny swoją drogą), ale jakoś tak czasu nie było.

Witam jeszcze raz. Obrazek

PS: Darnath, zainstaluj te emotikonki! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Dzięki za odpowiedź. W pierwszym musiałam coś zmienić i wrzuciłam go jeszcze raz (choć dalej mi nie do końca odpowiada XD), być może trafiłeś akurat na moment, kiedy linki nie były jeszcze zamienione. Teraz powinno już działać.

Ten filmik, który wysłałeś - zacny, mógłby właściwie stanowić oficjalny trailer Tormenta. Jeśli możesz, opowiedz też więcej o tym, który Ty tworzysz. :]
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Witaj Arhi! Tylko się pojawiłeś i od razu wysypało tyloma fajnymi filmikami :)

@Ghoster: that really updated my journal <3 Przy okazji, mam nadzieję, że wszyscy zauważyli piękny tłumaczeniowy debiut black_cape!
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Mnie tu nie ma <chowa się pod peleryną> :D

W każdym razie Twoje tłumaczenia stanowiły (i stanowią) dla mnie cenną inspirację. :]

@Ghoster - ale szybko ostatnio sesja idzie, wkrótce (zapewne jutro) postaram się tam coś napisać. Obrazek
Ostatnio zmieniony pn paź 21, 2013 8:46 pm przez black_cape, łącznie zmieniany 1 raz.
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

[quote=""Ghoster""]Och, nowy użytkownik! Obrazek

Witam oczywiście; na razie jest tu spory zastój, ale pewnie zmieni się to gdy wyjdzie Eternity bądź Numenera (ciągle zresztą są nowinki na stronie głównej, które tłumaczy Corpselight - rany, jaka jest tu niedoceniona; wiedz, droga pani, iż wciąż je czytam i czekam na kolejne). W międzyczasie zapraszam do zapoznania się z archiwalnymi sesjami w klimatach Planescape'a, które są w dziale Pod Gorejącym Człekiem, [commercial_mode]albo nawet do wzięcia udziału w aktualnie toczącej się na lastinnie sesji[/commercial_mode].

Obrazek

A filmiki oczywiście nostalgiczne; sam myślałem o zrobieniu czegoś takiego, może nawet jakiś remiks głosów postaci z gry (na Trzynastym Schronie zresztą, jeszcze pod patronatem Phoenixa, powstał swego czasu taki Tribute do Fallouta - świetny swoją drogą), ale jakoś tak czasu nie było.

Witam jeszcze raz. Obrazek

PS: Darnath, zainstaluj te emotikonki! Obrazek[/quote]

Bardzo chętnie wziąłbym udział w takiej sesji, ale pewnie konieczna jest znajmość "papierowego RPG'a. Ja mam znajomość Planescape'a tylko z gry. No chyba, że to wystarczy to wezmę udział.


[quote=""black_cape""]Dzięki za odpowiedź. W pierwszym musiałam coś zmienić i wrzuciłam go jeszcze raz (choć dalej mi nie do końca odpowiada XD), być może trafiłeś akurat na moment, kiedy linki nie były jeszcze zamienione. Teraz powinno już działać.

Ten filmik, który wysłałeś - zacny, mógłby właściwie stanowić oficjalny trailer Tormenta. Jeśli możesz, opowiedz też więcej o tym, który Ty tworzysz. :][/quote]

Teraz widziałem, ale jednak ten drugi bardziej mi się podobał.
Co do moich "Tormentowych" filmów, to planuje zrobić takie dwa. Jeden podobny w formie do Twojego tylko, że z dialogami. Tak tu jeszcze zapodam mój najlepszy film tego typu co prawda nie z Tormenta, ale a nóż się komuś spodoba:
http://www.youtube.com/watch?v=tJwbibG2FR0
A drugi to taka opowiastka o człowieku, któy ma "tysiąc osobowości", które pragną rozszczepić się od oryginalnej osobowości i stanowić samodzielny byt. Teraz robię taki prolog do niego o nazwie "Przebudzenie"

[quote=""Corpselight""]Witaj Arhi! Tylko się pojawiłeś i od razu wysypało tyloma fajnymi filmikami :)

@Ghoster: that really updated my journal <3 Przy okazji, mam nadzieję, że wszyscy zauważyli piękny tłumaczeniowy debiut black_cape![/quote]

Przyciągam fajne filmiki :) Ale mam jeszcze kilka w zanadrzu :)
Wszystkie tłumaczenie są bardzo dobre. A ten wpis z tym wywiadem to debiut? Nieźle. Bardzo przyjemnie się czytało.
Awatar użytkownika
Senthe
Grzebiący Słowa
Grzebiący Słowa
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 25, 2013 10:42 am

Dzień dobry, witam się, miło mi :)

Zgłosiłam się do pomocy przy konstruowaniu wortalu - mam nadzieję, że dam radę i się przydam. :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość