Przedstaw się!

Wszystko co związane z Grimuarem - uwagi merytoryczne, techniczne, sugestie i opinie.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Lord Bart pisze:Z zainteresowań naukowo-zawodowych dręczę się szeroko rozumianą ochroną środowiska, a z przyjemności piłką nożną (czynnie i biernie), kinomaniactwem, grami video no i... Star Wars.
Tak jak widać w moim podpisie - Bastion Polskich Fanów SW to mój drugi dom, a netowo pierwszy. Nie posiadam fejsbuków, tłiterów itd. Nie muszę. Mam Bastion. W Redakcji od 2008 roku, prawdopodobnie do końca - mojego lub jej 8]
Zachęcam w takim razie do napisania o inicjatywie na forum (np. w Offtopie); zdziwię się też, jeżeli nie ruszy tu jakiś dobry Star Wars'owy wątek ;) Sam do wielkich maniaków Gwiezdnych Wojen się nie zaliczam (przynajmniej jako tako, uniwersum mnie nie interesuje w równym stopniu co Planescape); ale mam dobre wspomnienia.

Ciężko nie znać oryginalnej sagi (chociaż z tego co pamiętam w redakcji uchowała się nam jedna taka osoba!). Pamiętam że za młodu (oh, to byłoby z pół życia ~13-15 lat temu) na tnącym modemie, który przerywał jak ktoś odbierał połączenie telefoniczne, zagrywałem się po sieci w Jedi Knighta II. Kyle Katarn jest zresztą jednym z moich ulubionych bohaterów z uniwersum GW. Swoją drogą, jak pasjonaci mieczy świetlnych reagują na laserowe rękojeści z VII?
Lord Bart pisze:Związek z Grimuarem? Fantastyczna baza wiedzy od lat + zawsze pewne newsy + moja przeszłość, czyli wychowanie na serii Baldur's Gate i Fallout z dodatkiem P:T i Icewind Dale.
Naprawdę super się takie rzeczy czyta, dzięki!
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Również nadrobię zaległości. Z Markiem mieliśmy się już okazję poznać, ale nie przywitałam się jeszcze z Nienazwanym i Bartem. Czynię to niniejszym - miło powitać swoich równolatków, a w przypadku Barta w dodatku sąsiadów :)

Nienazwany - można gdzieś poczytać Twoje opowiadania?
Tharil
Redakcja
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 23, 2015 11:18 pm

Cześć Wszystkim!

Nazywam się Rafał "Tharil" Malinowski i jestem dumnym studentem Technologii Chemicznej na Politechnice Wrocławskiej. Około 10. roku życia zainteresowałem się fantastyką i tak w dużej części zostało aż do teraz.

Z książek to bardzo w pamięć zapadły mi takie tytuły jak "Władca Pierścieni", wszystkie części Wiedźmina, saga "Miecz Prawdy" oraz "Wywiad z Wampirem", a obecnie w wolnych chwilach oddaje się lekturze "Pieśni Ognia i Lodu" Martina (aktualnie "Taniec ze Smokami" cz. II, więc lada moment będę na bieżąco :P ).
Nie jestem wielkim fanem filmów, ale najlepiej wspominam "Leona Zawodowca", "Siedem" oraz "Fight Club". Generalnie jestem fanem posępnych klimatów i głębokich, rozbudowanych psychologicznie postaci.
Z gier to oczywiście cała plejada rpgów, z Tormentem i Falloutami na czele. Jedyne, czego nie zasmakowałem z klasyki to Baldury - miałem ze współlokatorem podejście na lanie, ale niestety słabo hulało ;( . Grywałem też często w rpgi papierowe, m.in. Warhammera, Klanarchię (polski system, gorąco polecam!), Wampira oraz DnD w wersji 3.0.

Na "Grimuar..." przybyłem z chęcią pomocy tej świetnej stronie i poprawienia swojego języka i warsztatu pisarskiego. Robiłem w życiu wiele różnych rzeczy: bylem w bractwie rycerskim, harcerstwie, trenowałem koszykówkę, skończyłem szkołę muzyczną i śpiewałem w kilku chórach, ale nigdzie tak naprawdę nie zagrzałem miejsca. Jedyną dziedziną, która gdzieś tam zawsze na mnie czyhała, jest pisanie, w które chciałbym mocniej pójść w najbliższych czasie. W tym momencie piszę opowiadanie obyczajowe z życia studenckiego oraz zacząłem fanfica tormentowego, do którego zainspirował mnie najnowszy tekst o Raveli (Szarada...) oraz przepiękny utwór "Silver Sword" z pierwszego Wiedźmina. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł się podzielić wynikami owych prac :D .

Z rozmów z Darnathem wynika, że zrobiła się tutaj mała, ale naprawdę wyborowa społeczność, toteż chętnie zaznam życia w niej :).

Pozdrawiam!
Tharil
Awatar użytkownika
Krieg
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 9:24 am

Witajcie!
Pisać o sobie nie będę, bo nudny jestem jak cholera, zaś mój wiek sięga czasów gdy ludzie kochali azbest i węglem karmili dzieci. Takie to już wykopalisko ze mnie ;)
Dlaczego to forum i ten portal? To chyba oczywiste, Torment, najlepsze cRPG jakie kiedykolwiek grałem i żaden inny tytuł, pomijając nawet gatunki, nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Oczywiście nie zapominam o innych klasycznych, wspaniałych, grach napędzanych przez wiadomy silnik, uwielbiam je ale cóż, mimo wszystko PT to jak na mój gust szczytowe osiągnięcie.
Nie od wczoraj śledzę stronę i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem ilości pracy, konsekwencji i cierpliwości, potrzebnej do prowadzenia portalu, którego podstawą jest nieco już zapomniana gra. W dzisiejszych czasach, gdy produkcje żyją kilka tygodni, nikomu podobno już niczego się nie chce, jest to nie lada wyczyn. Szacunek i gratulacje!
Kolejny powód dlaczego tu jestem to Numenara i Pillarsy, tu chyba jednak nie trzeba niczego dodawać.
Więc jeszcze raz, dzień dobry wszystkim użytkownikom!
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Krieg pisze:
Nie od wczoraj śledzę stronę i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem ilości pracy, konsekwencji i cierpliwości, potrzebnej do prowadzenia portalu, którego podstawą jest nieco już zapomniana gra. W dzisiejszych czasach, gdy produkcje żyją kilka tygodni, nikomu podobno już niczego się nie chce, jest to nie lada wyczyn. Szacunek i gratulacje!
Kolejny powód dlaczego tu jestem to Numenara i Pillarsy, tu chyba jednak nie trzeba niczego dodawać.
Więc jeszcze raz, dzień dobry wszystkim użytkownikom!
Cześć Krieg! Dzięki za miłe słowa. Sam już nie wiem jak wpadliśmy w taki trans - ale z Grimuaru nieustannie czerpiemy satysfakcję (niezależnie czy mamy jakiś mniej dynamiczny okres, czy akurat dużo się dzieje na zapleczu - jak teraz w związku z premierą PoE). I tego wszystkiego by nie było gdyby nie Planescape. To jednak taki klej, solidny fundament, na którym wszystko tutaj śmiga, a biorąc pod uwagę że wszyscy w redakcji w jakimś stopniu zawdzięczamy coś i systemowi, i grze, raczej nic się nie zmieni.

Zwłaszcza, że nawet teraz "na zapleczu" dłubiemy nad rzeczami, o których ludzie zapomnieli eony temu. Trochę jak łowcy starożytnych artefaktów, wyciągamy ostatnio mega-starocie i będziemy to pewnie robić, nawet jeśli satysfakcję z tego będziemy czerpać samotnie - to poniekąd piękno Planescape'a ;)
Awatar użytkownika
Krieg
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 9:24 am

Darnath pisze: Zwłaszcza, że nawet teraz "na zapleczu" dłubiemy nad rzeczami, o których ludzie zapomnieli eony temu. Trochę jak łowcy starożytnych artefaktów, wyciągamy ostatnio mega-starocie i będziemy to pewnie robić, nawet jeśli satysfakcję z tego będziemy czerpać samotnie - to poniekąd piękno Planescape'a ;)
Cieszy mnie niezwykle zapowiedź odgrzebywania staroci. Ostatnimi czasy, po wieloletnim zachłyśnięciu się nowymi, niby spektakularnymi, produkcjami powracam do własnych korzeni znużony nadmuchanymi i pustymi tytułami AAA. Może to kryzys wieku średniego a może żywy przykład na przysłowie "Stara miłość nie rdzewieje" ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość