Walka turowa

Ostatnie nowości, aktualizacje i ciekawe informacje o produkcji.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

W odróżnieniu od pierwowzoru w Torment: Tides of Numenera nie będzie aktywnej pauzy.

Pełna aktualizacja: http://grimuar.pl/torment/walka-turowa

Co o tym sądzicie? Na kickstarterze wywołało to niewielkie zamieszanie (zwłaszcza wśród fanów RTwP).
Ostatnio zmieniony ndz sty 05, 2014 4:15 pm przez Darnath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

A ja tam się cieszę, iż będzie walka turowa. Jednak skoro tylu ludziom się to nie podoba, mogliby zaimplementować coś, co pojawiło się w Fallout: Tactics, czyli wybór między walką turową a rzeczywistą (co było mimo wszystko lekkim kłamstwem, bo, tak samo zresztą jak w Neverwinter 1, Baldursach chyba też i w ogóle każdym starym RPGu, w nowszych nawet też, ponieważ, mimo akcji w czasie rzeczywistym, sama walka była kalkulowana w turach i niemożliwe było zaatakowanie kogoś częściej niż on atakował nas, w wielkim skrócie).
Obrazek
Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

[quote="Ghoster"]
A ja tam się cieszę, iż będzie walka turowa. Jednak skoro tylu ludziom się to nie podoba, mogliby zaimplementować coś, co pojawiło się w Fallout: Tactics, czyli wybór między walką turową a rzeczywistą (co było mimo wszystko lekkim kłamstwem, bo, tak samo zresztą jak w Neverwinter 1, Baldursach chyba też i w ogóle każdym starym RPGu, w nowszych nawet też, ponieważ, mimo akcji w czasie rzeczywistym, sama walka była kalkulowana w turach i niemożliwe było zaatakowanie kogoś częściej niż on atakował nas, w wielkim skrócie).
[/quote]

Nawet w tych nieco nowszych stylizowanych na klasyki - Neverwinter Nights 2 (akurat teraz gram), Dragon Age (tylko jedynka), Drakensang czy choćby KotOR II (nie wspominając o podobnych rozwiązaniach w niektórych jRPGach) pomimo walki w czasie rzeczywistym istnieją tak naprawdę tury. I myślę, że ten system walki w czasie rzeczywistym jaki właśnie był proponowany polegałbym na tym samym. Ogólnie, jestem zadowolony z decyzji.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Ryzykowna decyzja, bo jednak RTwP sprzedałby się lepiej, niezależnie w jakiej formie. Nawet jak walka turowa będzie tysiąckroć ciekawsza, to magiczny czas rzeczywisty z pauzą po Wrotach Baldura i Icewind Dale stał się dla wielu wyznacznikiem dynamicznej i jedynej prawdziwej mechaniki walki.

Ja tam też czekam na ciekawy design potyczek, dużą reaktywność i dialogi w trakcie walk. Filary Eternity wypełnią pewnie pustkę graczy po systemie RTwP :)
Awatar użytkownika
Wspolgrobowiec
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 17, 2014 9:30 pm

Bądźcie pozdrowieni mieszkańcy Klatki.

Sami twórcy mówią/piszą o systemie walk tak dwuznacznymi zdaniami że mogą zdecydować się na przedziwną hybrydę obydwu systemów.

Nie liczyłbym na możliwość przełączania trybów rodem ze wspomnianego F;tactics; powiadomilby Nas za pośrednictwem kolejnego levelu w Crowdfundingu. Niemały :]

Ale wszystko co mówią/piszą oTorment: Tides of Numenera sprawia że brzmi tak Tormentowo że zasługują na kredyt zaufania, należny twórcom oryginału.

Intrygujący jest wreszcie sam system wyzwań walk. Warto zaczekać jak rozwiną ten pomysł, przy równoczesnej zapowiedzi braku zdobywanego doświadczenia za pokonanych przeciwników. Zaplanowane, taktyczne pojedynki z przemyślanymi konsekwencjami.

Czas rzeczywisty nie działa w dialogach w Tormencie; nie musi działać i w walkach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości