Rasy Eternity - którą wybierzesz?

Ogólnie o Pillars of Eternity ‒ świat, religia, filozofia, polityka.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Jaką rasą zagrasz?

Człowiek
2
40%
Aumaua
1
20%
Elf
0
Brak głosów
Krasnolud
1
20%
Boski
1
20%
Orlanin
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Jako że po becie; licznych zapowiedziach i aktualizacjach wiemy już bardzo dużo o rasach Eternity, pora na małą ankietę. Eora już wkrótce będzie gotowa do odwiedzin - kim zagracie?

Obszerny opis ras znajdziecie tutaj: Rasy :: Grimuar.pl

Obrazek

Ludzie (powszechnie zwani „ludem“) to najbardziej rozpowszechniona rasa w Dyrwood, Imperium Aedyrskim, Starej Vailii oraz Republikach Vailiańskich. Ludzie słyną ze swej siły fizycznej i silnej woli, choć nie są tak ogromni jak gigantyczni aumaua.

Elfy są rasą dominującą w Eir Glanfath oraz w Bieli, a także niezwykle rozpowszechnioną w Dyrwood i Aedyrze. Elfy słyną ze swej szybkości oraz inteligencji, a także powszechnej skłonności do izolowania się.

Krasnoludy pod względem zajmowanej ziemi i liczby założonych kolonii są najwięcej podróżującą rasą na świecie. Powszechnie występują w Dyrwood, Republikach Vailiańskich i na niemal wszystkich skolonizowanych ziemiach. Krasnoludy słyną ze swej dużej siły i uporu.

Boscy są dziećmi ras cywilizowanych, które zostały pobłogosławione fizycznymi aspektami boskości (choć niektórzy nie uważają tego za błogosławieństwo). Owe aspekty przyjmują wiele form i często łączą się z mocami mistycznymi. Ze względu na niezwykły charakter i niezdolność do rozmnażania, boskich często traktuje się z mieszaniną obawy i podziwu.

Orlanie to najmniejsza z cywilizowanych ras, choć wiele kultur nie uznaje ich za cywilizowanych. Orlanie znani są ze swych dużych uszu, dwukolorowej skóry i owłosionego ciała. Często występują w Eir Glanfath, na Równinach Ixamitlu oraz częściach Dyrwood. Słyną ze swych predyspozycji mentalnych i szybkości.

Potężni aumaua są największą z cywilizowanych ras i często występują w oceanach lub w ich pobliżu. Nie są to istoty typowo wodne, lecz lubią wodę i wiele z ich cywilizacji, takich jak Rauatai, opiera się na przewadze morskiej. Słyną ze swej niezrównanej siły.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Raczej nie będę grać jedną z ras typowych dla erpegów, tylko którąś z tych nowych - prawdopodobnie boskim (bogompodobnym?) śmierci. Liczę, że wybór będzie miał jakieś znaczenie fabularne, skoro to takie niezwykłe istoty (chociaż jednocześnie mam nadzieję, że odwiedzanie nowych lokacji nie będzie się kończyło ucieczką przed rozwścieczonym tłumem z widłami i pochodniami ;D).
Awatar użytkownika
Lord Bart
Szczebiocząca Czaszka
Szczebiocząca Czaszka
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:06 pm
Lokalizacja: Warszawa/Korriban
Kontakt:

Jeśli tylko można było to wszystkie moje pierwsze postacie w erpegach były krasnalami (zakochałem się po Tolkienie i Młotku), stąd głos w ankiecie. Nie mniej zawsze mnie kusi coś nowego i fajnego, tym czymś zdają się być Boscy. Kto to wiem co przeważy przy premierze?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości