Woedica i Galawain, karta postaci, Cean Gúla, engwityjskie ruiny i zbiór wieści

Wieści związane z Pillars of Eternity.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Podobnie pewnie jak większość uwielbiam aktualizacje, które wprowadzają trochę światła na świat Eternity. W ostatniej aktualizacji jest kilka ciekawych materiałów graficznych i uzupełnienie panteonu bóstw.

News: http://grimuar.pl/pillarsofeternity/akt ... ta-postaci
Woedica posiada wiele imion: mówią na nią „Wygnana Królowa”, „Spalona Królowa”, „Dusicielka”, „Spoiwo Przyrzeczeń” [ang. Oathbinder]. Jej domeny to sprawiedliwość, prawo, przysięgi oraz obietnice, (prawowita) władza, hierarchia, pamięć i zemsta.

Kapłanki Wygnanej Królowej służą jako jurystki i sędziny w miasteczkach i zurbanizowanych ośrodkach. Najbardziej ambitne wśród nich zostają doradczyniami królów i lordów. Są szczególnie ważne dla Imperium Aedyru, gdzie według tradycji zawarcie jakiegokolwiek kontraktu biznesowego wymaga ich zgody. Czciciele Wygnanej Królowej należą zwykle do wyższych klas, jednak każdy, kto miłuje tradycję i z rozrzewnieniem wspomina minione dzieje znajdzie w jej ramionach spokój i ukojenie.

„Gdy Woedica odzyska utracony tron” to popularne powiedzenie pośród jej wyznawców. Nawiązuje ono do utopijnej przyszłości, w której społeczeństwo będzie powtórnie należycie rządzone, a Królowa powróci, by objąć prawowitą władzę nad bogami.

Galawain to patron łowów w każdej postaci, czczony przez istoty głodne życia i przygód. Jego wyznawcami zostają pionierzy, poszukiwacze skarbów, odkrywcy, a nawet uczeni, z których wielu nosi na szyi lub nadgarstku wyrzeźbiony symbol psiego czerepu [HE-MAN! ‒ przyp. red. :D]. Galawain to również opiekun dzikiej, nieokiełznanej przyrody, w której polowanie przybiera najczystszą formę ‒ codziennej batalii o przetrwanie.
Przy okazji karta postaci - podobają mi się tekstury, zachowali klasyczny styl (taki miks Wrót i Icewind bym powiedział).

Obrazek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość