Strona 1 z 1

Milczący Król

: wt wrz 22, 2020 8:03 pm
autor: Joanna
Cześć, przechodzę drugi raz Planescape Torment, jednak za pierwszym razem nie dokończylam zadań z milczącym królem. Wiem, że czerstwa mary może cię przeprowadzić do niego na audiencję, jeśli ma się charyzme na poziomie co najmniej 16- ja na razie pompuję wszystko w mądrość, ale rzucilam czar, który zwiększa mi charyzme do 22. Mam tez gadaj-kosci-opowiesci, ale wciąż nie wyświetlają mi się odpowiednie opcje dialogowe. Muszę kupić tatuaz, albo zwiększyć staty żeby coś się zmieniło? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się to. Już wczesniej wychodzilam z ziemi umarłych, więc nie mam tez opcji dialogowych z hargrimmem, Soego zabilam. Pomocy, chcę wyciągnąć jak najwięcej z tej cudownej gry :)

Re: Milczący Król

: wt wrz 22, 2020 8:35 pm
autor: szef
Witaj!.

Też się raz męczyłem z dostaniem do Milczącego...

Może ta solucja ci pomoże:
https://gexe.pl/planescape-torment/art/ ... emumarlych

A czar z charyzmą na 22 - nie jestem pewien chyba trzeba mieć staty (spróbuj podnieść tatuażem i daj znać), czar może nie pomóc.
Ale niech się wypowie ktoś inny, ponieważ osobiście nigdy tak nie próbowałem, mimo że na chłopski rozum powinno pomóc w przeciwnym wypadku.. coś słaba przydatność tego czaru ;)

Edit:
Zaraz, zaraz czy po wyjściu raz z katakumb ziemi umarłych, zadanie z Królem się czasami nie dezaktywuje ? Dawno grałem, ale zdaje mi się że może być już za późno na audiencję.

Re: Milczący Król

: wt wrz 22, 2020 9:48 pm
autor: Joanna
Możliwe, że zadanie się dezaktywuje, ale niestety nie wyczytałam tego w solucji. Jeśli ktos wie, proszę o odpowiedz - w sumie nie widzę problemu w przejściu 3 raz :D Widzę też, że wyższa inteligencja otwiera opcję dialogowa z jednym szkieletem, więc może przetestuje ten czar w taki sposób przed kupowaniem tatuażu. Wielkie dzięki za pomoc!

Re: Milczący Król

: śr wrz 23, 2020 5:55 am
autor: szef
Ale napisałaś że zabiłaś Soego... i oddałaś czaszkę Hargrimmowi tak? Jeżeli przekonałaś tym (i innymi uczynkami) Hargimma by cię wypuścił - to pozamiatane. Opcja dialogowa jest dostępna tylko podczas utarczek z Hargimmem.

Obawiam się (nawet jestem pewny), że w momencie gdy przestajesz być więźniem Ziemi Umarłych, opcja audiencji u króla znika.

Jeśli masz wątpliwości to forum jest leciutko wymarłe - może ktoś jeszcze odpowie, ale polecałbym Discord - tam więcej ludków obecnie siedzi.

Link jest u góry na stronie głównej grimuar.pl , a zresztą podam bezpośrednio: https://discord.gg/c6Bn2Fc :P.

Pozdrawiam!

P.S.
Tak im wyższa inteligencja tym ogólnie więcej dialogów w grze. Jeśli grasz magiem ładuj w inteligencje(siła i liczba czarów), mądrość(więcej doświadczenia) a reszte można w charyzme. Chociaż później pojawią się jeszcze sposobności na podniesienie tych statów, inne niż tylko przez doświadczenie.

Re: Milczący Król

: śr wrz 23, 2020 11:50 am
autor: Joanna
Niestety wyszłam juz z ziemi umarłych :( Dziękuję bardzo za odpowiedz, inaczej bym się z tym długo męczyła. Na discorda na pewno kiedyś wpadnę. Pozdrawiam!