Standardowe polecane mody, błąd z trzęsącym się obrazem/postaciami w grze

Problem techniczny? Zębatka się zacięła? Napisz, poradzimy.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Hextor
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 03, 2017 1:42 pm

Bardzo chcę podejść po raz pierwszy do Planescape'a, więc zabrałem się za modowanie. Zainstalowałem wszystkie polecane mody (Widescreen, fix na UI, tweaki itp.), nic z żadnych dziwnych rzeczy. Mój problem polega na tym, że gdy otwieram np. ekwipunek to postaci, które były w ruchu "trzęsą się". Jeżeli dajmy na to, otworzę ekwipunek gdy przesuwa się kamera, to drży cały obraz (poza UI).
Pod tym linkiem znajduje się link do wideo ilustrującego problem:
https://www.reddit.com/r/planescape/com ... oying_bug/

Problem nie występuje, gdy ustawię ddrawfix na biblioteki WineD3D, ale niestety gra uruchamia się bardzo długo, a dwa - cały czas widać na dole ekranu pasek start.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Używam Windows 10 jak coś. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Hej, na GOGu zalecają skorzystanie z Microsoft Compatibility Toolkit. Należy otworzyć 32-bitową wersję programu, kliknąć przycisk 'Fix' i wprowadzić lokalizację pliku Torment.exe. Potem trzeba ustawić tryb zgodności z Windows XP (Service Pack 3), a w następnym oknie zaznaczyć dodatkowo opcje: EmulateHeap, ForceDirectDrawEmulation, IgnoreCRTExit, IgnoreFreeLibrary, NoShadow.
Awatar użytkownika
Hextor
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 03, 2017 1:42 pm

Dzięki za pomoc. Próbowałem już z tym narzędziem i za bardzo nic to nie daje. Ale poradziłem sobie w inny sposób. Uruchamiam grę w oknie za pomocą D3DWindower i gra zdaje się działać w porządku (nic nie szarpie animacji postaci przy otwartym ekwipunku). Jedyny minus, że nie mogę skorzystać z fixa na migającą mgłę wojny (przez to, że gram na LCD i wysokiej rozdzielczości, a mgła jest w kształcie szachownicy), który działa tylko w pełnym ekranie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości