Mały UI w rozdzielczości FullHD

Problem techniczny? Zębatka się zacięła? Napisz, poradzimy.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Azazell
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 21, 2016 4:12 pm

Witam was.. Mam problem. Otóż wykonałem wszystko jak w poradniku "Optymalizacja gry" Zainstalowałem te dwa najważniejsze mody - Ghostdogs i widescreen. Nie dokońca jestem zadowolony z wielkości UI .. Wiem, że to pewnie wina mojej rozdzielczości bo ustawiłem x=1920, y=1080. I ogólnie da radę grać jedynie np okno wyboru, ekran z ekwipunkiem jest strasznie mały :(. Czy da radę to poprawić / powiększyć w tej rozdzielczości?

Bo chyba ostatecznością będzie ponowna instalacja modów i zmiana rozdziałki na niższą ale wtedy ucierpi grafika. Mam monitor 24 calowy FullHD. Prosze o pomoc. A i mam Windows 10 64-bit
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Cześć,
Niestety wiele elementów interfejsu pozostanie nieskalowalnych; w trakcie instalacji GhostDoga możesz jednak, np zwiększyć wielkość czcionki.

Efekt pozostanie jednak zbliżony do tego:
https://www.youtube.com/watch?v=4GejCUObcfA

(wszystko jest raczej wycentrowane, wypełnione, niż powiększone, powiększenie też zepsułoby efekt wizualny niektórych elementów). Myślę, że wiele nie stracisz zmniejszając do 16xx - ja mam identyczną sytuację u siebie.
Awatar użytkownika
Trias
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 16, 2016 1:39 am

Ja gram na TV 50' z pewniej odległości. Użyłem rozdzielczości 1280×720. Do tego modem Ghostdogs powiększyłem czcionkę w dialogach o 120%. Jest to opcja [12] z tego co pamiętam. Wszystko wygląda bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Azazell
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 21, 2016 4:12 pm

Też tak zrobiłem. Użyłem mniejszej rozdzielczości i waszych modów. Faktycznie jest jednak już dużo lepiej :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości