Milczący Król

Problem techniczny? Zębatka się zacięła? Napisz, poradzimy.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Joanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 7:55 pm

Cześć, przechodzę drugi raz Planescape Torment, jednak za pierwszym razem nie dokończylam zadań z milczącym królem. Wiem, że czerstwa mary może cię przeprowadzić do niego na audiencję, jeśli ma się charyzme na poziomie co najmniej 16- ja na razie pompuję wszystko w mądrość, ale rzucilam czar, który zwiększa mi charyzme do 22. Mam tez gadaj-kosci-opowiesci, ale wciąż nie wyświetlają mi się odpowiednie opcje dialogowe. Muszę kupić tatuaz, albo zwiększyć staty żeby coś się zmieniło? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się to. Już wczesniej wychodzilam z ziemi umarłych, więc nie mam tez opcji dialogowych z hargrimmem, Soego zabilam. Pomocy, chcę wyciągnąć jak najwięcej z tej cudownej gry :)
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Witaj!.

Też się raz męczyłem z dostaniem do Milczącego...

Może ta solucja ci pomoże:
https://gexe.pl/planescape-torment/art/ ... emumarlych

A czar z charyzmą na 22 - nie jestem pewien chyba trzeba mieć staty (spróbuj podnieść tatuażem i daj znać), czar może nie pomóc.
Ale niech się wypowie ktoś inny, ponieważ osobiście nigdy tak nie próbowałem, mimo że na chłopski rozum powinno pomóc w przeciwnym wypadku.. coś słaba przydatność tego czaru ;)

Edit:
Zaraz, zaraz czy po wyjściu raz z katakumb ziemi umarłych, zadanie z Królem się czasami nie dezaktywuje ? Dawno grałem, ale zdaje mi się że może być już za późno na audiencję.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Joanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 7:55 pm

Możliwe, że zadanie się dezaktywuje, ale niestety nie wyczytałam tego w solucji. Jeśli ktos wie, proszę o odpowiedz - w sumie nie widzę problemu w przejściu 3 raz :D Widzę też, że wyższa inteligencja otwiera opcję dialogowa z jednym szkieletem, więc może przetestuje ten czar w taki sposób przed kupowaniem tatuażu. Wielkie dzięki za pomoc!
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Ale napisałaś że zabiłaś Soego... i oddałaś czaszkę Hargrimmowi tak? Jeżeli przekonałaś tym (i innymi uczynkami) Hargimma by cię wypuścił - to pozamiatane. Opcja dialogowa jest dostępna tylko podczas utarczek z Hargimmem.

Obawiam się (nawet jestem pewny), że w momencie gdy przestajesz być więźniem Ziemi Umarłych, opcja audiencji u króla znika.

Jeśli masz wątpliwości to forum jest leciutko wymarłe - może ktoś jeszcze odpowie, ale polecałbym Discord - tam więcej ludków obecnie siedzi.

Link jest u góry na stronie głównej grimuar.pl , a zresztą podam bezpośrednio: https://discord.gg/c6Bn2Fc :P.

Pozdrawiam!

P.S.
Tak im wyższa inteligencja tym ogólnie więcej dialogów w grze. Jeśli grasz magiem ładuj w inteligencje(siła i liczba czarów), mądrość(więcej doświadczenia) a reszte można w charyzme. Chociaż później pojawią się jeszcze sposobności na podniesienie tych statów, inne niż tylko przez doświadczenie.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Joanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 7:55 pm

Niestety wyszłam juz z ziemi umarłych :( Dziękuję bardzo za odpowiedz, inaczej bym się z tym długo męczyła. Na discorda na pewno kiedyś wpadnę. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość