Stasis - Point&Click Sci-Fi Horror

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Kolejny kickstarter, tym razem gry przygodowej, wizualnie kojarzącej mi się z Falloutem. Stasis (link do dema).
John Maracheck budzi się z kriogenicznego snu na Groomlake, pozornie opuszczonym statku kosmicznym dryfującym poza jurysdykcją Ziemi, na ulegającej zniszczeniu orbicie wokół Neptuna.

Międzynarodowa korporacja Cayne Corporation odgrywała przez dziesięciolecia kluczową rolę w medycznym, technologicznym i naukowym rozwoju ludzkości. Groomlake należy do Cayne Corporation i pełni rolę sekretnej platformy dla przerażających eksperymentów i zakazanych badań naukowych.

John przeżywa okropny ból. Jego żona i córka zaginęły, a czas ucieka – Groomlake pogrąża się w skłębionych niebieskich chmurach metanu…

Inspirowana klasykami sc-fi, takimi jak Obcy, Event Horizon i Sunshine, gra Stasis osadzona jest w czasie splamionej moralności, w którym korporacyjny pościg za zyskiem wygrywa z interesem jednostek.
Ktoś testował? Sam zdążyłem włączyć i chwilę pograć, in plus zaliczam klimat oraz ścieżkę dźwiękową, grafika wydaje mi się nieco rozmyta, nie wiem czy to kwestia złej integracji z moją rozdzielczością czy technologia. Fabuły jeszcze nie skomentuję.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Właśnie ukończyłam demo. Również jestem pod wrażeniem klimatu i ścieżki dźwiękowej; z kolei nie odnotowałam żadnych problemów, jeśli chodzi o grafikę. Podoba mi się też, że zagadki w grze są całkiem logiczne - przygodówki kojarzą mi się raczej z zupełnie absurdalnymi rozwiązaniami. Fabuła rozwija się moim zdaniem nieco za szybko (jakkolwiek pewne poczucie pośpiechu zdaje się nawet do niej pasować).

PS Czy ktoś z Was znalazł polski akcent w grze? :p
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Również ukończyłam, zakupiłam, pozostaje dożyć sierpnia (o ile projekt uzbiera w tydzień brakujące 10k). Gra zapowiada się świetnie, idealnie wpisuje się w moje ulubione horrorowe klimaty i już po godzinie grania widać, że fabuła będzie naprawdę solidna i "do sensu". Demko fajnie dozuje napięcie i rysuje przed graczem cień czegoś wielkiego, mrocznego - takiej góry lodowej, na której maleńkim wierzchołku stoi biedny, samotny John ;D Niezły suspens.

Co do polskiego akcentu - ciekawe, czy będzie ich więcej (czy po prostu autor pobrał z netu pierwszą lepszą graficzkę z przydługimi, zabawnie wyglądającymi wyrazami). Myśl, że to Polacy zbudowali Groomlake i stoją za tymi wszystkimi eksperymentami napawa mnie dziwną dumą >:D
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Ja właśnie odniosłam wrażenie, jakbym po przejściu demo znała już spory fragment fabuły. Z drugiej strony - skoro coś, co w innej grze stanowiłoby tak dużą część rozgrywki tutaj jest zaledwie wstępem, to naprawdę intryguje mnie, do jakich rozmiarów może się to wszystko rozrosnąć.
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

Narazie obadałem demo. Jeszcze tu nikt nie zwrócił uwagi na voice-acting - bardzo klimatyczny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości